STS Holding publikuje prospekt emisyjny i rozpoczyna IPO
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
24 lis 2021, 09:47

STS Holding publikuje prospekt emisyjny i rozpoczyna IPO

STS Holding S.A. właściciel Grupy STS, czyli największego bukmacher w Polsce, którego udział w rynku szacowany jest na 46%, publikuje prospekt emisyjny i rozpoczyna IPO. Spółka zaoferuje inwestorom 30% akcji własnych, co przy cenie maksymalnej oznacza wartość oferty na poziomie nieco ponad 1.2 mld zł.

STS Holding to założona w 1997 roku będąca obecnie jako Grupa największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Portfolio usług Grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyno internetowe (z wyłączeniem Polski), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Jedynym akcjonariuszem spółki jest rodzina Juroszków znana m.in. z notowanej na GPW Grupy Atal.

Zobacz także: Debiut Grupy Murapol: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

STS Holding warty ponad 4 mld zł w IPO

Wycena rynkowa STS Holding przy założeniu realizacji oferty przy cenie maksymalnej przekroczy 4 mld zł. W ramach rozpoczynającej się publicznej oferty akcji inwestorzy będą mogli objąć łącznie do 46 874 998 istniejących akcji. Proces budowy księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych odbędzie się w dniach 24 listopada – 2 grudnia 2021 roku. Inwestorzy Indywidualni mogą składać zapisy na akcje w dniach 25 listopada – 1 grudnia 2021 roku.

– Polski rynek bukmacherski dynamicznie się rozwija, a posiadając 46% udziałów w sektorze, jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego, szybszego niż rynek wzrostu. Zgodnie z danymi H2 GC do 2025 roku wartość sektora zakładów wzajemnych w Polsce wyrażona w GGR wzrośnie do 3,99 mld zł, podczas gdy na koniec 2020 roku było to 1,88 mld zł – mówi Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Oferujący zamierzają zaoferować około 10% Akcji Oferowanych Inwestorom Indywidualnym. Inwestorzy Indywidualni mogą składać zapisy na akcji Spółki od 25 listopada 2021 r. do 1 grudnia 2021 r. po maksymalnej cenie 26zł za akcję („Cena Maksymalna”).

STS Holding zamierza ubiegać się o dopuszczenie wszystkich akcji do notowania na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Mateusz Juroszek, kluczowy akcjonariusz i prezes zarządu, zamierza (wraz z rodziną) pozostać dominującym akcjonariuszem Spółki.

– Po pierwszych trzech kwartałach tego roku osiągnęliśmy już wyższy wynik EBITDA niż w całym 2020 czy 2019 roku. Wyniki świadczą o naszych wyjątkowych przewagach konkurencyjnych na tym rynku. Dzięki naszemu know-how i specjalistycznej wiedzy, nie tylko generujemy silny wzrost wartości zawartych zakładów, ale także rentowności. Ponadto stale inwestujemy w rozwój technologii i realizację naszej strategii „mobile-first”. Nieustannie wzmacniamy naszą pozycję, koncentrując się na naszej autorskiej i nowoczesnej technologii. Oferta publiczna to kolejny etap rozwoju Grupy, który umocni naszą pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności marki na arenie międzynarodowej – dodaje prezes STS Holding

Przewidywany harmonogram Oferty

 • 24 listopada - 2 grudnia 2021 r.
  Proces budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych
 • 25 listopada - 1 grudnia 2021 r.
  Przyjmowanie zapisów od Inwestorów Indywidualnych (do dnia 1 grudnia 2021 r. do godziny 23:59)
 • około 3 grudnia 2021 r.
  Publikacja Ostatecznej Liczby Akcji Oferowanych (Akcji Sprzedawanych oraz Akcji Dodatkowego Przydziału) w Ofercie, ostatecznej liczby Akcji Oferowanych oferowanych poszczególnym kategoriom inwestorów oraz Ceny Ostatecznej Akcji Oferowanych dla Inwestorów Indywidualnych i Ceny Ostatecznej Akcji Oferowanych dla Inwestorów Instytucjonalnych
 • 8 grudnia 2021 r.
  Przydział Akcji Oferowanych około
 • 10 grudnia 2021 r.
  Zakładana data rozpoczęcia notowań Akcji Dopuszczanych na rynku regulowanym GPW

Zobacz także: KNF zatwierdził już prospekt emisyjny STS Holding

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.