W tym tygodniu do graczy trafi najbardziej oczekiwana polska gra
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
24 kwi 2024, 07:45

W tym tygodniu do graczy trafi najbardziej oczekiwana polska gra. W przeszłości takim zainteresowaniem cieszyły się Dying Light 2 i Cyberpunk 2077

W strategiczną produkcję studia Slavic Magic będzie można zagrać 26 kwietnia. Manor Lords znajduje się obecnie na 1 miejscu najbardziej oczekiwanych gier Steam. W przeszłości, z polskich produkcji, taką uwagą graczy, odzwierciedloną w wishliście, cieszyły się największe tytuły jak Dying Light 2 i Cyberpunk 2077.

Jeszcze 15 kwietnia amerykański wydawca Hooded Horse informował, że do swojej listy życzeń Manor Lords dodało ponad 2,5 mln osób. Po tygodniu liczba ta urosła do 3 mln. Tym samym gra zajmuje bezapelacyjnie pierwsze miejsce wśród najbardziej oczekiwanych tytułów przez graczy na Steam.

Zobacz także: Wielkimi krokami zbliża się premiera Manor Lords. Prace nad produkcją studia Slavic Magic idą zgodnie z planem

Długa droga

Przypomnijmy, że nad Manor Lords od 2017 r. pracuje niewielkie studio Slavic Magic należące do Grzegorza Stycznia. Produkcję można było wypróbować w październiku 2022 r., kiedy udostępniono wersję demo. Trzeba zaznaczyć, że piątkowa premiera Manor Lords odbędzie się w trybie wczesnego dostępu. Nie będzie więc to finalny produkt, bo gra dalej będzie się rozwijać już przy wsparciu graczy. Co więcej, od 26 kwietnia tytuł będzie dostępny w ramach usługi Microsoft PC Game Pass.

Jak mówił nam w styczniu twórca tytułu, skupia się on głównie na rozgrywce sandboksowej, czyli swobodnym tworzeniu wioski. Chwalił on również współpracę z amerykańskim wydawcą Hooded Horse

.

„W grze przewiduję tylko sandbox. Do włączenia opcjonalnie będzie fabularyzowane osadzenie scenariusza w postaci skryptowego przeciwnika, ale nie nazwałbym tego kampanią. Skupiam się na rozgrywce sandboksowej, ponieważ przewidywalna gra szybko robi się powtarzalna i przy tym rozmiarze studia, praktycznie jednoosobowym poza freelancerami, projektowanie kampanii nie byłoby wystarczająco efektywne” zaznaczył prezes Slavic Magic Grzegorz Styczeń.
 

Zobacz także: W tym miesiącu do graczy trafi najbardziej oczekiwana polska gra. Premiery rodzimych tytułów w kwietniu 2024 r.

Rekordowa wishlista

22 kwietnia ponad 3 mln graczy miało polski tytuł na swojej liście życzeń. Tym samym Manor Lords dołączyło pod tym względem do grona największych rodzimych produkcji jak np. Dying Light 2 od Techlandu i Cyberpunk 2077, które mogą pochwalić się tak dużym zainteresowaniem graczy.

Aktualnie nie znamy ceny tytułu. Pewną wskazówką może być cena Frostpunka 2, która w przypadku wersji podstawowej wynosi 45 dolarów. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku drugiej odsłony Frostpunka mówimy już o premierze pełnej wersji produkcji. Według prognoz serwisu Gamalytic, w pierwszym miesiącu po premierze sprzedanych zostanie 1,2 mln egzemplarzy.
 

Zobacz także: Poznaj polskie gry tworzone przez jednoosobowe zespoły, czyli Manor Lords oraz Papetura

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.