Agnieszka Hałasińska wiceprezesem Movie Games, Maciej Miąsik w Radzie Nadzorczej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 kwi 2024, 09:59

Agnieszka Hałasińska wiceprezesem Movie Games, Maciej Miąsik w Radzie Nadzorczej

Movie Games S.A., notowany na GPW wydawca gier wideo, informuje o powołaniu p. Agnieszki Hałasińskiej na wiceprezesa spółki, a p. Macieja Miąsika na członka Rady Nadzorczej w miejsce p. Davida Jaffe.

Agnieszka Hałasińska to Dyrektor Finansowy w Movie Games S.A., gdzie odpowiada za współtworzenie oraz nadzór strategii finansowej, tworzenie prognoz, planów oraz analiz finansowych. Odpowiada jednocześnie za nadzór wszystkich procesów finansowych. Z wykształcenia jest inżynierem procesów logistycznych oraz magistrem zarządzania. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu controllingu finansowego w grupach kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada dyplom kontrolera i audytora finansowego oraz specjalisty ds. controllingu.

Maciej Miąsik jest jednym z pionierów polskiej branży gier wideo. To projektant gier, programista, producent i dźwiękowiec. Współtwórca Electro Body, pierwszej polskiej komercyjnej gry na komputery PC. Pracował przy Fire Fight - pierwszej polskiej grze dla dużego zachodniego wydawcy oraz giganta elektronicznej rozrywki Electronic Arts. Na przełomie wieków tworzył serię gier przygodowych, które podbijały rynki wszystkich kontynentów. Był szefem produkcji pierwszej części serii Wiedźmin. Obecnie zajmuje się tworzeniem projektów w mniejszej skali oraz edukacją branżową. Od 2012 roku wykłada na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest członkiem rad programowych najważniejszych krajowych konferencji branżowych – GIC oraz Digital Dragons. Wieloletni niezależny ekspert Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli. Aktywnie działa w Fundacji Indie Games Polska.

- Przeprowadzane przez nas zmiany mają na celu maksymalne wykorzystanie potencjału naszych specjalistów na polach, w których sprawdzają się oni najlepiej - mówi Mateusz Wcześniak, prezes zarządu Movie Games S.A. - Agnieszka to osoba z bezprecedensowym zaangażowaniem w działania spółki, która przez ostatnie lata udowodniła, jak bardzo chce się rozwijać zarówno na drodze szkoleń, jak i zwiększania swoich kompetencji w ramach funkcjonowania grupy kapitałowej Movie Games. Jestem jej niezmiernie wdzięczny za kluczowy udział w osiąganiu kamieni milowych Movie Games, w tym za wsparcie przy procesie  przejścia Movie Games na rynek główny GPW, jak również za nieustanne wsparcie w bieżących sprawach, a w szczególności przy raportach okresowych oraz audycie spółek z grupy kapitałowej. Maciej natomiast współtworzy spółkę niemal od początku jej istnienia i jest osobą, na którą zawsze można liczyć. Jego wszechstronna wiedza, nadzór oraz dobre rady stanowić będą solidny budulec dalszego rozwoju spółki - komentuje Mateusz Wcześniak.

- Cieszę się z przeprowadzonej zmiany, ponieważ efektywnie nie oznacza ona zmian w funkcjonowaniu struktury Movie Games, a jedynie jej lepsze zdefiniowanie. Sam jestem przede wszystkim twórcą gier; piszę zresztą te słowa z konferencji branżowej Reboot w Dubrovniku. Moje stanowisko w Radzie Nadzorczej pozwoli mi w pełni poświęcić się produkcji i nadzorowaniu naszego developmentu, a także wsparciu promocji gier, czemu zresztą i tak poświęcałem się w 90 procentach. Życzę Agnieszce wielu sukcesów na nowym stanowisku, na które idealnie się nadaje, a wraz z nimi także i sukcesów Movie Games - mówi Maciej Miąsik, członek Rady Nadzorczej Movie Games.

- Moja praca w Movie Games to zarówno pojedyncze wyzwania - wprowadzenie spółki na główny parkiet czy debiut Road Studio S.A. na NewConnect - jak i regularne wsparcie w sprawach bieżących, w tym w zakresie tworzenia raportów okresowych, udziału w audytach, czy zaprojektowaniu i nadzorowaniu struktury administracyjnej grupy. Każdy kamień milowy oznacza dla naszych spółek i dla mnie samej zwiększenie doświadczenia i kompetencji oraz otwarcie się na nowe możliwości. Dziękuję Radzie Nadzorczej za docenienie moich działań. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wyzwań, na które przygotowujemy się z każdym dniem - komentuje Agnieszka Hałasińska, wiceprezes zarządu Movie Games.

Movie Games jednocześnie ma przyjemność poinformować, że David Jaffe, twórca serii God of War i Twisted Metal, będzie nadal pełnił funkcję konsultanta projektów spółki, opiniując potencjalne nowe projekty oraz prowadzone prace developerskie, a także uczestnicząc w promocji gier z portfolio Movie Games.

Źródło: Spółka, #MOV

Zobacz także: Movie Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości