DM Trigon obniża cenę docelową Captor Therapeutics, jednak ze względu na rozwój projektów badawczych podtrzymuje rekomendację KUPUJ.
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
29 lip 2022, 12:21

DM Trigon obniża cenę docelową Captor Therapeutics, jednak ze względu na rozwój projektów badawczych podtrzymuje rekomendację KUPUJ

Captor Therapeutics staje przed wyzwaniami związanymi z ciężką sytuacją gospodarczą. Zdaniem analityków inflacja spowoduje wzrost kosztów operacyjnych o 10% r/r, co w połączeniu ze wzrostem wydatków na realizowane projekty i ciągłe plany rozwoju dotychczasowych badań nad lekami onkologicznymi może stanowić wyzwanie dla spółki.

Postępy w pracach nad projektami

Spółka może pochwalić się serią sukcesów związanych z badaniami przedklinicznymi ich czołowego projektu, jakim jest CT-01. Wyniki wskazują, że białka testowane przez firmę doprowadziły do regresji zmian nowotworowych u zwierząt w niskich zakresach stężeń związków i małej toksyczności. Ze względu na postępy w tym obszarze analitycy przewidują, że lek zostanie wprowadzony do pierwszej fazy badań klinicznych w 2023 roku.

Drugim projektem będącym w fazie badań przedklinicznych jest CT-03. Również w jego przypadku wyniki badań sugerują pozytywne postępy. Czołowy związek testowany w tym projekcie wywołał istotne zmniejszenie guzów w mysim modelu ostrej białaczki szpikowej MV-4-11. Mimo sukcesów w fazie przedklinicznej, projekt ten wejdzie w fazę badań klinicznych z półrocznym opóźnieniem, szacują analitycy. Jest to spowodowane utrudnieniami w dostawie surowców do syntez chemicznych.

Pozostałe projekty (CT-02, CT-04i CT-05) pozostają w fazie badań laboratoryjnych.

Zobacz także: Ryvu Therapeutics podpisuje najkorzystniejszą umowę partneringową w swojej historii i komercjalizuje projekt z obszaru immunoonkologii

Przewidywane wyniki finansowe

Niestabilna sytuacja makroekonomiczna powoduje wzrost kosztów obsługi i rozwoju projektów prowadzonych przez spółkę. Analitycy DM Trigon szacują, że w 2022 roku spółka przeznaczy ok. 55 mln zł na prace rozwojowe. To, przy założeniu stabilnego poziomu przychodów, przełoży się na stratę EBITDA na poziomie -36,7 mln zł (wzrost o ok. 50% r/r) oraz stratę netto -44,8 mln zł (wobec -32,8 mln zł za rok 2021).

Mimo wzrastających kosztów i niepewnej sytuacji gospodarczej, analitycy podtrzymują rekomendację „KUPUJ’, obniżając jednocześnie cenę docelową do poziomu 217,8 zł. Przy obecnym kursie oznacza to ok. 97% potencjał do wzrostu.

Captor Therapeutics akcje

Link do rekomendacji

Zobacz także: Umowa partnerska z Exelixis zmniejsza prawdopodobieństwo nowej emisji akcji w Ryvu Therapeutics, oceniają analitycy BM Pekao

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.