Nowa oferta obligacji Kruka. Oprocentowanie sięga 9,85%
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
12 lut 2024, 12:00

Trzecia emisja obligacji Kruka w tym roku. Oferowane oprocentowanie będzie zmiennie w oparciu o WIBOR 3M + 4% marży

Spółka z branży zarządzania wierzytelnościami rozpoczęła emisje obligacji serii AO7, jest to trzecia emisja w tym roku, ale pierwsza w polskiej walucie. Atrakcyjne oprocentowanie sięga 9,85%.

Zarząd Kruka nie zwalnia i 9 lutego rozpoczął kolejną emisję obligacji, tym razem w złotówkach. Publiczna oferta opiewa na 70 mln zł, a oprocentowanie liczone będzie na podstawie wskaźnika WIBOR 3M powiększonego o 4% marży. Zapisy można składać do 22 lutego.

Zobacz także: Ostatni moment, aby zapisać się na obligacje Echo Investment. Oprocentowanie sięga 9,85%

Kolejna oferta Kruka

Gdyby było inwestorom za mało, to trwa kolejna oferta obligacji Kruka. Emisja serii AO7 oprocentowana w oparciu o wskaźnik WIBOR 3M + 4% marży (na tę chwilę oprocentowanie sięga 9,85%).

kruk obligacje warunki oferty

Źródło:  Michael / Ström Dom Maklerski

Wartość oferty wynosi 70 mln zł, a minimalny zapis to 1 obligacja, której wartość nominalna to 100 zł. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.

Zapisy potrwają do 22 lutego 2024 r., a składać je można za pośrednictwem Michael / Ström Dom Maklerski, DM BDM oraz innych domów należących do konsorcjum dystrybucyjnego.

kruk obligacje harmonogram oferty

Źródło:  Michael / Ström Dom Maklerski

Więcej informacji o emisji można znaleźć na stronie emitenta. Emisja została zrealizowana na podstawie prospektu X Programu Emisji Obligacji Kruka, który został zatwierdzony przez KNF w lipcu 2023 r.

Duże redukcje na zapisach

W piątek 9 lutego zakończyła się dodatkowa euroemisja obligacji Kruka, której wartość sięgała do 14 mln Euro. Warto zaznaczyć, że do tej emisji doszło, ponieważ styczniowa oferta windykatora zakończyła się gigantyczna, aż 56% redukcją na zapisach. Inwestorzy zgłosili ponad 22 mln euro popytu, na emisję, która warta była 10 mln euro.

„Zainteresowanie naszymi obligacjami w EUR na rynku polskim jest bardzo duże. Apetyt inwestorów na inwestowanie w obligacje KRUKa zbiega się z naszymi potrzebami biznesowymi w najbliższych miesiącach, stąd decyzja o dodatkowej emisji obligacji” – komentował Piotr Krupa, CEO Kruka.

Zeszłoroczne oferty również kończyły się redukcjami, dlatego warto się pospieszyć.

Zobacz także: Dodatkowa emisja euroobligacji Kruka potrwa do 9 lutego. Styczniowa zakończyła się 56% redukcją

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost