Dywidenda z PlayWay w 2024 r. będzie rekordowa. Zarząd przedstawił rekomendację
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
24 maj 2024, 09:39

Dywidenda z PlayWay w 2024 będzie rekordowa. Zarząd przedstawił rekomendację w zakresie wypłaty zysku

Zarząd PlayWay S.A. zarekomendował wypłatę rekordowej dywidendy za 2023 rok w wysokości 21,82 zł na jedną akcję. To już siódma dywidenda w historii spółki, którą już teraz można uznać za jedną z lepszych spółek dywidendowych. Regularność wypłat i wzrost ich wartości jest celem polityki dywidendowej PlayWay.

Propozycja zarządu dotycząca wypłaty dywidendy za 2023 rok zakłada dzień nabycia praw do dywidendy (dzień dywidendy) na 3 lipca 2024 r., a termin wypłaty dywidendy na 10 lipca 2024 r. Jednak aby otrzymać prawo do dywidendy, należy posiadać akcje spółki po sesji w dniu 1 lipca.

Łączna kwota dywidendy wynosi 144 012 000,00 zł, na którą składają się zysk netto wypracowany w 2023 r. w wysokości 144 005 978,33 zł oraz kwota niepodzielonych zysków z lat poprzednich w wysokości 6 021,67 zł. Stopa dywidendy jest wysoka i wynosi obecnie ok. 6,8%

W komunikacie zarząd podkreśla dobrą sytuację finansową spółki, która pozwala na realizację zaplanowanych inwestycji i projektów na 2024 rok. Spółka planuje intensyfikację współpracy z najbardziej perspektywicznymi spółkami deweloperskimi oraz badanie potencjału produkowanych gier. Kontynuowane będą również działania mające na celu zrozumienie oczekiwań konsumentów poprzez publikacje wersji demo i prologów gier.
 

PlayWay

Zobacz także: 17 spółek z bardzo wysoką stopą dywidendy powyżej 8%, a nawet 10%

Kolejna rosnąca dywidenda od PlayWay

PlayWay niezmiennie z roku na rok zwiększa wartość wypłacanej dywidendy. W zeszłym roku spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 19,39 zł na akcję. Obecna propozycja wynosząca 21,82 zł na akcję stanowi więc znaczący wzrost.

Spółka konsekwentnie realizuje założenia polityki dywidendowej, przyjętej w 2018 roku. Zarząd spółki zapewnia, że proponowana dywidenda nie wpłynie negatywnie na finansową swobodę PlayWay do dalszych inwestycji, a jednocześnie spełni oczekiwania inwestorów.

Ostateczna decyzja dotycząca wypłaty dywidendy zostanie podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie spółki, po wcześniejszym zaopiniowaniu przez radę nadzorczą.
 

Historia wypłat dywidend w PlayWay

Dywidendy PlayWay

Zobacz także: Enter Air wraca do wypłat zysków. Dywidenda w 2024 roku będzie rekordowa

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost