Debiut ConsoleWay z grupy Ultimate Games. Pierwszy debiut na NewConnect w 2024 r.
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 sty 2024, 10:25

Pierwszy debiut na NewConnect w 2024 r. Na rynek wejdzie ConsoleWay z grupy Ultimate Games

Już w czwartek, 18 stycznia, nastąpi pierwszy debiut w tym roku na rynku NewConnect. Na parkiet wejdą akcje ConsoleWay, spółki z branży gamingowej specjalizującej się w portowaniu gier na konsole, będącej częścią grupy Ultimate Games. Co warto wiedzieć o spółce?

ConsoleWay, to firma działająca na rynku gier wideo, specjalizująca się w portowaniu gier na różne konsole, takie jak Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Xbox One. Proces portowania obejmuje optymalizację, tworzenie sterowania, dostosowywanie interfejsu gry, a także, niekiedy, dodawanie nowej treści i poprawianie błędów oryginalnych twórców.

Zobacz także: Pierwszy w tym roku debiut na GPW. Bloober Team przenosi notowana na główny parkiet

Model biznesowy ConsoleWay

Spółka wypracowała model biznesowy, który obejmuje zarówno wynagrodzenie prowizyjne za portowanie gier, jak i stałe wynagrodzenie z dodatkowymi tantiemami sprzedażowymi po przekroczeniu określonych progów sprzedażowych.

ConsoleWay oferuje swoje usługi w oparciu o wynagrodzenie prowizyjne, zwłaszcza w projektach realizowanych dla Ultimate Games S.A. W ramach tej współpracy, ConsoleWay S.A. otrzymuje udział w przychodach ze sprzedaży gry, pokrywając jednocześnie koszty portowania. Dodatkowo, spółka stosuje model oparty na stałym wynagrodzeniu za portowanie, z możliwością uzyskania tantiem sprzedażowych po osiągnięciu określonych progów sprzedażowych. Ta elastyczność pozwala na dostosowanie oferty do różnych klientów i projektów.

Studio aktywnie poszukuje też nowych możliwości, nawiązując indywidualne kontakty i negocjacje z twórcami gier na całym świecie. Dzięki temu, spółka pozyskała wiele zagranicznych tytułów, w tym Danger Gazers, Dead Ground, czy Bus Driver Simulator.

Plany ConsoleWay i własna produkcja

W najbliższym czasie ConsoleWay skoncentruje się na rozwijaniu swojej działalności poprzez portowanie kluczowych tytułów z Grupy PlayWay oraz Grupy Ultimate Games. Kluczowym elementem strategii spółki jest zgromadzenie znaczących środków finansowych, które pozwolą na tworzenie kolejnych portów i pozyskiwanie nowych zleceń. Spółka zamierza również zwiększać swoje kompetencje w zakresie game supportu i optymalizacji gier, utrzymując przy tym wysoką dyscyplinę kosztową i wydajny proces kontroli jakości.

Spółka planuje też własną produkcję. ConsoleWay zapowiada rozpoczęcie prac nad grą "Crown of Greed", we współpracy z podmiotem z Grupy CreativeForge Games SA (Blum Entertainment). Ta inicjatywa stanowi istotny krok w kierunku rozszerzenia portfolio spółki poza portowanie i włączenie do niego własnych tytułów.

W ramach planów na przyszłość, ConsoleWay dąży do portowania co najmniej 5 dużych tytułów rocznie, wprowadzając je na konsole Nintendo Switch, PlayStation i Xbox.

Projekty przewidziane na 2024 r.:

 • The Tenants – PS5/Xbox Series X/S/Nintendo Switch 1Q 2024
 • Hairdresser Simulator – PS5/Xbox Series X/S 1/2Q 2024
 • Honeycomb – PS5/Xbox Series X/S – TBA/równoległe wydanie z wersją Steam, 3/4Q 2024
 • Creature Lab – PS5/Xbox Series X/S – 1Q 2024
 • Mr Prepper: Animal Farm DLC –PS4/Xbox One/Nintendo Switch 1Q 2024
 • Offroad Mechanic Simulator – PlayStation 5, Xbox Series X/S – 2Q 2024
 • WW2 Rebuilder – PlayStation 5, Xbox Series X/S, 1Q 2024
 • Builder Simulator – Nintendo Switch – 1Q 2024
 • Crown of Greed – Wersja demonstracyjna/Prolog 4Q 2024

Wyniki finansowe

Przychody netto ze sprzedaży ConsoleWay wzrosły z 1,7 mln zł w 2021 roku do 1,9 mln zł w 2022 r. co oznacza wzrost o ponad 14%. Zysk operacyjny w 2022 roku wyniósł 311 tys. zł, a zysk netto 269 tys. zł, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do wyników osiągniętych rok wcześniej.

Wyniki finansowe ConsoleWay

W trzech kwartałach 2023 roku, spółka dalej wykazuje pozytywną dynamikę finansową osiągają zysk w wysokości 184 tys. zł przy przychodach wynoszących 1,3 mln zł.

Pierwszy debiut na NewConnect w 2024 r.

Już w czwartek, 18 stycznia 2024 r. na NewConnect wejdzie pierwsza spółka w 2024 r. - ConsoleWay. W 2021 r. spółka pozyskała 1 mln zł z prywatnej emisji akcji.

„Jako ConsoleWay debiutujemy na NewConnect 18 stycznia 2023 r., ponieważ jesteśmy w najlepszej sytuacji od początku swojej działalności od 2020 r. Czerpiemy zyski z wykonanych do tej pory portów, mamy wyszkolony zespół i finansujemy stworzenie pierwszego własnego tytułu – Crown of Greed. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 50 projektów dotyczących portowania gier – mamy więc solidne podstawy i odpowiednie doświadczenie” – podsumowuje Grzegorz Misztal, CEO ConsoleWay.

Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą „CONSOLEW” oraz tickerem „CWA”.

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost