Ryvu Therapeutics rozszerza rozwój RVU120. Spółka przedstawi plany badania klinicznego projektu w drugiej fazie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
20 paź 2023, 17:51

Ryvu Therapeutics rozszerza rozwój RVU120. Spółka biotechnologiczna zaprezentuje dalsze plany badania klinicznego projektu w drugiej fazie

Ryvu Therapeutics, firma biotechnologiczna notowana na GPW, poinformowała o rozszerzeniu badania klinicznego swojego najbardziej zaawansowanego projektu własnego RVU120 w leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka (LR-MDS). Polska spółka kontynuuje rozwój swojej kluczowej cząsteczki w formule pipeline in a pill.

RVU 120 to najbardziej zaawansowany projekt własny Ryvu Therapeutics, którego 1 faza kliniczna dobiega końca. Polska spółka zamierza rozwijać projekt w 2 fazie klinicznej na własny koszt w możliwie największej liczbie wskazań zarówno jako monoterapii jak i terapii łączonej. Pod koniec 2022 roku spółka pozyskała kapitał od inwestorów na realizację tej strategii. W tej chwili 1 faza kliniczna projektu RVU120 dobiega końca, a spółka przetestowała szeroki zakres dawek preparatu zarówno we wskazaniu AML/MLS jak również guzach litych. To daje spółce możliwość dalszego rozwoju projektu w 2 fazie klinicznej w wielu wskazaniach.
 

Pipeline projektów klinicznych Ryvu Therapeutics

Pipline

Zobacz także: Musimy powoli odchodzić od myślenia, że wszystko co wymyślimy trzeba sprzedawać jak najszybciej i to co ma największy potencjał rozwijać jak najdłużej – Paweł Przewięźlikowski

Leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka (LR-MDS)

Polska spółka poinformowała dzisiaj o dalszym rzwoju RVU120 w drugiej fazie klinicznej jako monoterapii we wskazaniu Leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka (LR-MDS). Badanie zostanie przeprowadzone w ramach europejskiej sieci EMSCO (European Myelodysplastic Neoplasms Cooperative Group) w modelu tzw. badania zainicjowanego przez badacza (ang. Investigator Initiated Clinical Trial, IIT).

Grupa EMSCO została założona w 2012 roku przez prof. Uwe Platzbeckera ze Szpitala Uniwersyteckiego w Lipsku, lidera niemieckiej grupy badawczej w obszarze zespołów mielodysplastycznych (ang. Myelodysplastic Syndromes, MDS), oraz profesora Pierre'a Fenaux ze Szpitala Saint Louis w Paryżu, lidera francuskiej sieci badawczej GFM w obszarze MDS.

Badanie kliniczne zwane REMARK, będzie prowadzone jako IIT w ramach sieci EMSCO, we współpracy z GCP-Service International West, w roli klinicznego CRO (ang. Contract Research Organization). REMARK jest badaniem fazy II RVU120 w zespołach mielodysplastycznych niskiego ryzyka (ang. Low-Risk Myelodysplastic Syndromes, LR-MDS).

Jako tzw. badanie inicjowane przez badacza (IIT), REMARK będzie badaniem o wartości naukowej i medycznej, opracowanym i skoordynowanym przez badacza. Umowa o wsparciu finansowym badania klinicznego REMARK jest umową trójstronną pomiędzy profesorem Uwe Platzbeckerem, w roli głównego badacza koordynującego, GCP-Service International West (niemieckiej firmy CRO), sponsorującej i prowadzącej badanie w imieniu sieci EMSCO, oraz Ryvu, w roli podmiotu finansującego badanie. Ryvu będzie również odpowiedzialne za dostarczenie leku do badania. Szacowany poziom finansowania badania REMARK przez Ryvu wyniesie ok. 4 mln EUR.
 

Kurs akcji Ryvu Therapeutics od początku 2022 roku

Ryvu Therapeutics akcje


- Jest nam niezmiernie miło, że profesor Uwe Platzbecker zamierza potwierdzić skuteczność RVU120 w leczeniu LR-MDS. Głęboko wierzymy w koncepcję tego badania i potencjał RVU120 do zaadresowania istniejącej potrzeby medycznej. Biorąc pod uwagę doświadczenie profesora Platzbeckera jako wiodącego eksperta w tym wskazaniu terapeutycznym, a także jego osiągnięcia w projektowaniu i realizacji programów klinicznych, które doprowadziły do zatwierdzenia nowych leków w leczeniu zespołów mielodysplastycznych, spodziewamy się sprawnego przebiegu badania i uzyskania danych klinicznych wysokiej jakości, które przybliżą nas o kolejny krok do celu, którym jest pomoc pacjentom.

- Badanie będzie realizowane w modelu, w którym to badacz inicjuje jego rozpoczęcie. Celem badania jest kliniczna walidacja skuteczności RVU120 w leczeniu LR-MDS, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu efektywności kosztowej. Wyniki badania pozwolą na podjęcie decyzji w sprawie dalszego rozwoju RVU120 w tym wskazaniu terapeutycznym. - mówi Dr Hendrik Nogai, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych

Zobacz także: Widzieliśmy laboratoria Ryvu Therapeutics. Oto jak największa firma drug discovery w tej części świata pomaga chorym na raka pacjentom

Webinar z planami rozwoju programu RVU120

Już w najbliższy poniedziałek spółka przeprowadzi webinar poświęcone omówieniu dalszych planów rozwoju programu RVU120. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 października, o godzinie 9:00. Rejestracja dostępna pod adresem: => https://ryvu.clickmeeting.com/ryvu-esmo-2023-results-rvu120-development-...

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost