Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Urteste

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Urteste

Notowana na NewConnect spółka Urteste poinformowała o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego w związku z publiczną ofertą akcji serii E. Jest to istotny krok związany z planowanym przeniesieniem akcji na rynek regulowany GPW.

Spółka na początku lutego wnioskowała o wznowienie postępowania prospektowego, które było zawieszone w grudniu 2022 r. Zatwierdzenie prospektu jest jednym z pierwszych kroków w ofercie akcji, która ma obejmować emisję nie więcej niż 395,286 nowych akcji. 

Zarząd spółki opóźnił harmonogram oferty akcji i obecnie planuje przeprowadzić ją w kwietniu br.

Środki z oferty akcji posłużą dalszemu rozwojowi..

„Zakładamy, że środki pozyskane z emisji wystarczą nam na trzy lata. W tym okresie spodziewamy się już sprzedaży praw lub licencji do projektu Panuri. Dalszą działalność chcielibyśmy finansować głównie z komercjalizacji projektów” – mówi Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste S.A.

Zobacz także: Okienko transakcyjne jest już otwarte. Na liście potencjalnych partnerów Urteste jest większość największych firm diagnostycznych na świecie – Grzegorz Stefański CEO i Tomasz Kostuch CFO

Debiut na GPW

Akcje Urteste od 2021 roku są notowane na rynku NewConnect. Po przeprowadzeniu oferty, zarząd będzie wnioskował o przeniesienie notowań na główny rynek GPW. Zgodnie z planem ma to nastąpić jeszcze w tym półroczu.

Urteste zajmuje się opracowywaniem autorskiej i innowacyjnej technologii wykrywania chorób nowotworowych na podstawie próbek moczu. Obecnie firma przeprowadza kilkanaście testów dotyczących najczęściej występujących nowotworów. Spółka ma plany nawiązania współpracy z partnerem z branży w celu dalszej pracy nad swoją technologią oraz sprzedaży lub licencjonowaniu jej na rynku. W związku z tym, spółka podjęła decyzję o podpisaniu umowy z firmą doradczą Clairfield Partners LLC.

Zobacz także: Urteste podpisało umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners LLC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost