Biotechnologiczna spółka PolTREG gotowa do pozyskania partnera branżowego
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
17 sty 2023, 08:05

Biotechnologiczna spółka PolTREG gotowa do pozyskania partnera branżowego w 2023 r.

PolTREG przedstawił plany i kamienie milowe na 2023 r. Spółka angażuje się już w proces poszukiwania partnera branżowego, czyli dużej spółki farmaceutycznej, który wesprze dalsze prace badawcze i komercjalizację technologii, którą dysponuje polska spółka.

PolTREG jest polską spółką biotechnologiczną opracowującą leki First-In-Class. Rozwija terapie z wykorzystaniem komórek T-regulatorowych (TREGS), które celują w niezaspokojone potrzeby medyczne w obszarze autoimmunologii m.in. w leczeniu cukrzycy typu 1 oraz stwardnienia rozsianego. Medycyna w obecnym punkcie nie oferuje jeszcze leczenia, które by zmieniało przebieg tego typu chorób – może to się zmienić właśnie przez szerokie stosowanie metody TREG.

Badania są już na zaawansowanych etapach klinicznych. Najbardziej rozwiniętymi badaniami, w fazie II, są wskazania z obszaru terapeutycznego cukrzycy typu 1. Także wskazania dotyczące leczenia stwardnienia rozsianego są już w pierwszej fazie klinicznej.
 

Portfolio projektów PolTREG

Portfolio projektów PolTREG

Źródło: PolTREG

Kamienie milowe na 2023 rok

PolTREG zamierza w tym roku zwiększyć skalę badań klinicznych. W tym celu od dłuższego czasu buduje laboratorium. Planuje też pozyskać niezbędne certyfikacje, by mogło być oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Spółka zamierza także powiększyć swój zespół. Obecnie w PolTREG pracuje ponad 30 pracowników merytorycznych Zespół ten ma się zwiększyć do końca roku o kolejne 50 osób, które wzmocnią firmę w obszarze badawczym, w tym badań klinicznych i obszarze operacyjnym. Ponadto prowadzi też rekrutację pacjentów w rozpoczętych badaniach klinicznych w projektach priorytetowych.

Przed ofertą publiczną akcji w listopadzie 2021 r. spółka zawarła umowę o współpracy z AZTherapies, a z samego IPO pozyskała ok. 100 mln zł. Jednocześnie wciąż stara się o granty i dotacje. Po kilkunastu miesiącach od debiutu na GPW i posunięciu badań na wyższe etapy wciąż ma na koncie niemal 100 mln zł. Mimo to, kolejnym istotnym elementem strategii na ten rok jest dalsze pozyskiwanie dotacji na priorytetowe projekty.

Ostatnim kamieniem milowym, ale najważniejszym, jest pozyskanie partnera branżowego.
 

Kamienie milowe PolTREG na 2023 r.

kamienie milowe PolTREG 2023
Źródło: PolTREG

Pozyskanie partnera strategicznego

Spółka rozpoczęła badania rynku, jak odbierają duże firmy farmaceutyczne badania prowadzone przez PolTREG. Otrzymała pozytywne opinie. Jest bardzo duże zainteresowanie koncepcją wykorzystania komórek TREG.

„ My jesteśmy, w przeciwieństwie do naszej konkurencji, spółką, która pracuje bardzo szeroko i ma produkty już w fazie bliskiej rejestracji (…) i ma coś, co jest Świętym Graalem tego obszaru, mianowicie ma technologię, nad którą będziemy dalej pracowali, która, być może, pozwoli na prowadzenie tych terapii w modelu allogenicznym, czyli nie u jednego pacjenta, tylko jeden produkt dla wielu pacjentów ” – wyjaśnia Mariusz Jabłoński, członek zarządu PolTREG.

Dlatego spółka rozpoczyna prace prowadzące do podpisania umowy partneringowej, która ostatecznie doprowadzić ma do komercjalizacji.

„Jest duże zainteresowanie i uważamy, że okno możliwości komercyjnych jest już otwarte. Niezwłocznie przystępujemy do działań zmierzających do pozyskania partnera ze strony Big Pharma-y” – dodaje Mariusz Jabłoński.

Spółka zamierza w tym roku postawić na działania IR-owe, by zbudować wizerunek spółki wśród dużych podmiotów z branży. Zawrze umowę z doradcą transakcyjnym. To usprawni proces dotarcia do potencjalnych partnerów i finalnie dojścia do etapu podpisania umowy partneringowej.

Więcej informacji o planach PolTREG oraz stanie badań zostało przestawionych na webinarze z 16 stycznia 2023 r. Zapraszamy do obejrzenia wideo:

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost