W postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska w zarządzie Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 mar 2024, 18:53

W postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska w zarządzie Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń

W postępowaniu kwalifikacyjnym dotyczącym wyboru 9 członków zarządu Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń kandydatów i kandydatek - podał Orlen na swojej stronie internetowej.

Jak podała rada nadzorcza spółki, zgłoszenia będą obecnie analizowane przez Komitet Nominacji i Wynagrodzeń Rady Nadzorczej, który 7 marca, po zbadaniu zgłoszeń pod względem formalnym i merytorycznym, przygotuje dla rady nadzorczej listę kandydatów i kandydatek na poszczególne stanowiska w zarządzie, którzy zaproszeni zostaną na spotkania z zespołami rady nadzorczej w dniach 11-16 marca.

W tygodniu następującym po 18 marca rada nadzorcza zamierza dokonać wyboru członków/członkiń zarządu Orlenu.

W połowie lutego rada nadzorcza Orlenu ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa, dwóch wiceprezesów oraz sześciu członków zarządu.

Ogłoszenia dotyczyły stanowisk prezesa, wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. strategii i zrównoważonego rozwoju, członka zarządu ds. upstream, ds. energetyki i transformacji energetycznej, ds. sprzedaży detalicznej, ds. korporacyjnych, ds. handlu hurtowego i logistyki oraz ds. produkcji

6 lutego Witold Literacki, powołany przez Ministra Aktywów Państwowych do zarządu Orlenu, został powołany przez radę nadzorczą na funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki.

(PAP Biznes), #PKN

pel/ gor/

Zobacz także: Orlen SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości