CI Games proponuje walnemu zgromadzeniu emisję do ok. 36,6 tys. akcji serii M | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 lut 2024, 19:46

CI Games proponuje walnemu zgromadzeniu emisję do ok. 36,6 tys. akcji serii M

CI Games proponuje walnemu zgromadzeniu emisję do ok. 36,6 tys. akcji zwykłych na okaziciela serii M w celu podwyższenia kapitału zakładowego do maks. ok. 2,2 mln zł - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 21 marca. Spółka w komunikacie prasowym poinformowała, że zamierza wydać Projekt Survive we wczesnym dostępie, budżet tej wersji to ok. 20 mln euro.

Ponadto zarząd spółki wnioskuje o pozbawienie prawa poboru wobec dotychczasowych akcjonariuszy - wynika z projektów na walne zgromadzenie.

W opinii do projektu uchwały w sprawie emisji, zarząd spółki wskazał, że w jego ocenie emisja nowych akcji serii M z wyłączeniem w całości prawa poboru wszystkich dotychczasowych akcjonariuszy spółki oraz przeprowadzenie oferty publicznej akcji serii M pozwoliłaby na pozyskanie dodatkowych środków finansowych wspierających realizację strategicznych celów biznesowych.

"Zarząd zwraca przy tym uwagę, że cena emisyjna akcji serii M zostanie ustalona w drodze przeprowadzonej przez spółkę analizy popytu na akcje serii M w oparciu o mechanizm budowania księgi popytu" - napisano w opinii zarządu.

Ponadto wskazano, że taki sposób ustalenia ceny emisyjnej umożliwia, z jednej strony, ustalenie ceny z uwzględnieniem wielkości i jakości popytu na oferowane akcje, które to parametry zostaną przeanalizowane po zakończeniu procesu budowania księgi popytu, a jednocześnie umożliwia maksymalizację wartości wpływów z emisji

"Zarząd będzie uwzględniał wyniki procesu budowania księgi popytu przy ustalaniu ostatecznej ceny emisyjnej akcji (...) lub podjęciu ewentualnej decyzji o zawieszeniu lub odstąpieniu od wykonania uchwały emisyjnej" - napisano.

Dodatkowo w komunikacie prasowym prezes spółki, Marek Tymiński wskazał, że emisja to jedna z kilku opcji jakie rozważa CI Games.

"Jeśli WZA wyrazi zgodę na potencjalną emisję, a my finalnie zdecydujemy się na ten wariant, wówczas wyjdziemy do polskich inwestorów finansowych oraz inwestorów strategicznych. W takim scenariuszu mamy zapewnienie od Active Ownership Fund, że zamieni wszystkie posiadane obligacje CI Games na akcje z nowej emisji – w tej samej cenie, w jakiej obejmą je wszyscy inni akcjonariusze" - powiedział Tymiński, cytowany w komunikacie prasowym.

"Obecnie jesteśmy w stanie samodzielnie sfinansować jeden z tych tytułów. Zależy nam jednak na zachowaniu dynamiki i realizacji dwóch gier jednocześnie szczególnie, że oba nasze wewnętrzne studia mają praktycznie pełne zespoły do ukończenia każdej z gier" – dodał.

Jednocześnie w komunikacie prasowym spółka podtrzymała terminy premier Projektu Survive i Projektu 3 odpowiednio w 2025 i 2026 roku.

"W Projekcie Survive pokładamy duże nadzieje. Obecnie rozważamy model wydania gry w formule wczesnego dostępu, co jest bardzo popularne w przypadku gier survivalowych. Grę tworzymy jednocześnie na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox X/S. Myślimy również o innych, nowych platformach" - powiedział Tymiński.

Budżet wersji 1.0 ma wynieść nieco ponad 20 mln euro. Spółka szacuje również, że budżet Projektu 3 wyniesie ok. 30 mln euro.

(PAP Biznes), #CIG

mcb/ asa/

Zobacz także: CI Games SE - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości