Photon Energy podpisała 20-letnią umowę on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary na 13,5 GWh | StrefaInwestorow.pl
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 sty 2024, 11:13

Photon Energy podpisała 20-letnią umowę on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary na 13,5 GWh

Photon Energy N.V. ogłasza, że jej węgierska spółka zależna Photon New Energy Alfa Kft. zawarła 20-letnią umowę typu on-site PPA (Power Purchase Agreement) z Forvia Clarion Hungary, spółką z grupy Forvia - światowego lidera branży motoryzacyjnej, w ramach której wybuduje i będzie utrzymywała na terenie klienta elektrownię fotowoltaiczną o mocy około 630 kWp.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy PPA ze światowym liderem branży motoryzacyjnej. Umowa stanowi kolejny kamień milowy dla Photon Energy, dodatkowo wzmacniający naszą pozycję na rynku węgierskim i rozszerzający naszą ofertę na sektor przemysłowy” – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group. „Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie typu on-site PPA realizowane w modelu „pod klucz” na terenie zakładu klienta wspierać będzie grupę Forvia w jej ambitnym dążeniu do zmniejszenia śladu węglowego, przy jednoczesnym istotnym obniżeniu kosztów energii w dłuższej perspektywie. Ten projekt jest początkiem naszych realizacji naszego planu, aby stać się wiodącym dostawcą rozwiązań typu on-site PPA dla klientów komercyjnych i przemysłowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasz dynamicznie rozwijający się pipeline projektów odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie klientów korporacyjnych na rozwiązania pozabilansowe umożliwiające zaopatrzenie w energię odnawialną, które jako Photon Energy jesteśmy w stanie zapewniać w oparciu o 15-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej i posiadane możliwości na rynku energii.'

Forvia realizuje swój globalny program budowy instalacji fotowoltaicznych zarówno w modelu on-site PPA, jak również w modelu PV-as-a-Service, we współpracy z Engie-Impact jako globalnym partnerem. Photon Energy zaprojektowała i dostarczy optymalne rozwiązanie dla spółki Forvia Clarion Hungary, która będzie odbiorcą 100% energii wytwarzanej przez wybudowaną elektrownię PV.

Instalacja PV będąca przedmiotem umowy powstanie na terenie zakładu produkcyjnego należącego do Forvia Clarion Hungary Kft. zlokalizowanego w Nagykáta, około 80 km na południowy wschód od Budapesztu, a Photon Energy będzie odpowiedzialna za jej zaprojektowanie, budowę i późniejszą obsługę.

Photon Energy będzie w stanie zmaksymalizować moc zainstalowaną na dostępnym terenie, wykorzystując konstrukcję montażową wschód/zachód, która potencjalnie pokryje około 20% rocznego zużycia energii elektrycznej zakładu. Instalacja zostanie wyposażona w 1236 modułów monofacial, które w okresie obowiązywania umowy wygenerują około 13,5 GWh energii, przyczyniając się do szacunkowej redukcji emisji CO2e o 3670 ton.

W ramach własnego portfela elektrowni fotowoltaicznych Photon Energy posiada obecnie na Węgrzech instalacje o mocy 51,8 MWp oraz świadczy usługi eksploatacji i technicznego utrzymania (O&M) dla elektrowni PV o łącznej mocy ponad 160 MWp.

O spółce Photon Energy:

Photon Energy Group dostarcza rozwiązania w zakresie energii słonecznej i czystej wody na całym świecie. Od momentu powstania w 2008 roku, Photon Energy zbudowała i uruchomiła elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 150 MWp oraz posiada w swoim portfolio elektrownie o łącznej mocy 127,3 MWp. Obecnie rozwija projekty o łącznej mocy 1,2 GWp w Australii, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii oraz świadczy usługi technicznego utrzymania instalacji PV o mocy 650 MWp na całym świecie. Poprzez swoją spółkę zależną Lerta, Grupa posiada koncesje na obrót energią elektryczną w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Rumunii i Serbii. Lerta jest trzecim co do wielkości dostawcą usług DSR dla polskiego OSP z zakontraktowaną mocą 389 MW na 2024 r., a poprzez swoją Wirtualną Elektrownię (VPP) agreguje wytwórców i odbiorców energii o łącznej mocy ponad 420 MW. Inna główna linia biznesowa Grupy, Photon Water, zapewnia rozwiązania w zakresie czystej wody, w tym usługi uzdatniania i rekultywacji, a także rozwój i zarządzanie studniami i innymi zasobami wodnymi. Photon Energy N.V., spółka holdingowa Photon Energy Group, jest notowana na Giełdach Papierów Wartościowych w Warszawie, Pradze i Frankfurcie, a także na XETRA, wiodącej niemieckiej platformie transakcyjnej online. Siedziba Photon Energy Group znajduje się w Amsterdamie, a biura w Australii i całej Europie.

Źródło: Spółka, #PEN

Zobacz także: Photon Energy NV - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost