W razie problemów spółki SP powinny przeznaczać zysk na ważne cele społeczne - Hennig-Kloska, Polska2050 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 gru 2023, 08:14

W razie problemów spółki SP powinny przeznaczać zysk na ważne cele społeczne - Hennig-Kloska, Polska2050

W razie wystąpienia problemów spółki Skarbu Państwa powinny dostarczać rozwiązania i służyć obywatelom, a wypracowany zysk przeznaczać na ważne cele społeczne - powiedziała w Polsat News posłanka i wiceprzewodnicząca Polski2050 Paulina Hennig-Kloska.

"Zwykle jest tak, że jeżeli spada zysk, to wycena akcji też spada, to jest naturalny ekonomiczny proces. Natomiast do czego mają służyć spółki Skarbu Państwa, jak nie do tego, by rozwiązywać problemy obywateli? Oczywiście, dobrze, będziemy o to dbać, by spółki Skarbu Państwa miały środki na inwestycje w nowe czyste źródła energii, by były liderem na rynku transformacji energetycznej i zapewne ta dbałość jest dziś bardzo potrzebna" - powiedziała posłanka.

"Ale jeśli jest problem, to właśnie spółki Skarbu Państwa powinny dostarczać rozwiązania i służyć obywatelom, wypracowany zysk przeznaczając na ważniejsze cele społeczne" - dodała. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości