Creepy Jar publikuje wstępne wyniki za Q3 2023 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lis 2023, 09:26

Creepy Jar publikuje wstępne wyniki za Q3 2023

Creepy Jar w 3 kwartale 2023 r. wypracowała 9,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 39% r/r) i 6,3 mln zł zysku netto (spadek o 41% r/r) - wynika ze wstępnych danych. Spółka poprawiła jednak wyniki finansowe względem 2 kwartału br.

Sprzedaż brutto Green Hell w 3 kwartale 2023 r. na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry do których Spółka posiada prawa wydawnicze) wyniosła ponad blisko 260 tys. egzemplarzy, z czego 46 tys. kopii na konsolach PlayStation i Xbox. W oparciu o wstępne dane, szacunkowa sprzedaż brutto Green Hell na ww. platformy od początku 2023 r. wyniosła 945 tys. kopii, z czego 208 tys. sztuk stanowią egzemplarze przeznaczone na konsole PlayStation i Xbox.

W 3 kwartale 2023 r. Creepy Jar S.A. wypracowała zysk operacyjny w kwocie 5,5 mln zł (spadek o 46% r/r) i zysk netto w wysokości 6,3 mln zł (spadek o 41% r/r). Mimo malejącej sprzedaży gry Green Hell r/r, na wyniki osiągnięte przez spółkę w 3 kwartale 2023 r. pozytywnie wpłynęła premiera dodatku Storage and Transportation na PC/Steam oraz wydanie przez Incuvo S.A. Green Hell VR na Sony PlayStation VR2. W efekcie spółka poprawiła wyniki względem 2 kwartału br., osiągając przychody ze sprzedaży wyższe o 15% q/q oraz wzrost zysku netto o 80% q/q.

Creepy Jar dalej wspiera i rozwija Green Hell, swoją flagową produkcję, której sprzedaż brutto przekroczyła już 5 milionów kopii. W sierpniu 2023 r. premierę miał dodatek Building Update w wersji na PC/Steam. Gracze konsolowi (PlayStation i Xbox) w kwietniu 2023 r. otrzymali Animal Husbandry, a na początku listopada również Building Update.

Studio kontynuuje również pracę nad drugą, autorską produkcją – Chimerą. Nowy tytuł składa się z kilku bazowych mechanik: base buildingu, eksploracji, systemu walki i zarządzania zasobami na obcej planecie dręczonej kataklizmami wywołanymi przez tytułową gwiazdę - Chimerę. Gra będzie dostępna w trybie singleplayer lub w trybie kooperacji do czterech graczy.

Ostateczne dane finansowe za 3 kwartał 2023 r. wraz z danymi porównywalnymi spółka przekaże w raporcie okresowym, który zostanie opublikowany w dniu 24 listopada 2023 r.

O spółce Creepy Jar:

Creepy Jar z siedzibą w Warszawie jest producentem i wydawcą gier komputerowych przeznaczonych na różne platformy sprzętowe. Studio realizuje produkcje o wysokim stopniu zaawansowania w segmencie gier niezależnych, posiadające cechy tytułów wysokobudżetowych, określane w branży jako Premium Indie.

Green Hell, pierwsza produkcja studia, odniosła międzynarodowy sukces i zyskała duże uznanie wśród graczy oraz recenzentów (87% pozytywnych recenzji na Steam, ponad 5 mln sprzedanych egzemplarzy). Gra jest dostępna na najważniejszych platformach – PC oraz na konsolach PlayStation, Xbox, Nintendo Switch (za portowanie i dystrybucję odpowiada Forever Entertainment S.A.) oraz w wersji VR (za portowanie i dystrybucję odpowiada Incuvo S.A.). Pod koniec 2019 r. Spółka rozpoczęła pracę nad nowym projektem o nazwie Chimera, produkowanym na Unreal Engine 5. Będzie to zaawansowany symulator rozwoju bazy z elementami survivalu, z perspektywy pierwszej osoby, osadzony w scenerii science-fiction. W kwietniu 2021 r. Spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od sierpnia 2018 r.

Źródło: Spółka, #CRJ

Zobacz także: Creepy Jar SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości