Movie Games zaprezentuje Alaskan Road Truckers i Beyond Sunset na Poznań Game Arena | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 paź 2023, 09:33

Movie Games zaprezentuje Alaskan Road Truckers i Beyond Sunset na Poznań Game Arena

W dniach 6-8 października Movie Games zaprezentuje dwie nadchodzące gry ze swojego portfolio, Alaskan Road Truckers i Beyond Sunset, na Poznań Game Arena, największych targach rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej. PGA organizowane jest od blisko 20 lat zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. Co więcej, część zespołu Movie Games, w tym Art Director Tobiasz Piątkowski i CEO Goat Gamez Piotr Kubiński, odwiedzą Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, który będzie miał miejsce 7-8 października.

Alaskan Road Truckers debiutujący na PC 18 października 2023 oraz później na konsolach, współwydawany przez Movie Games wraz z Green Man Gaming Publishing, to wciągające doświadczenie, które przeniesie gracza nie tylko za kierownicę ciężarówki, ale także pozwoli doświadczyć prawdziwego życia kierowcy na drodze.

- Jesteśmy na prostej drodze do premiery, zaś gra z każdym dniem zyskuje na finalnych szlifach. Udało nam się zaimplementować ulepszenia które w subtelny, ale ważny sposób poprawiają grafikę, dźwięk czy wrażenia z jazdy. Przed nami jeszcze jedna, krótka runda playtestów z graczami z Discorda, gdzie grupa community stale rośnie. Staramy się wykorzystać pozostały czas, aby wyplenić znalezione bugi, ale równocześnie jeszcze trochę podnieść sobie poprzeczkę. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i czekamy na dzień premiery, odliczając do niego wraz z Movie Games na Twitterze. Jak podawaliśmy w jednym z newsletterów, łączna liczba zapisów na wishlistę gry przekroczyła 300 tys., zaś liczba followersów na Steamie to ponad 31,7 tys. - komentuje Michał Puczyński, CEO Road Studio S.A.

Movie Games zaprezentuje również grę Beyond Sunset, która zaprasza graczy do dystopijnego świata cyberpunkowej przyszłości. Jest to pierwszoosobowy shooter z bogatą fabułą i elementami RPG. Podczas rozgrywki gracz wciela się w Lucy, udoskonalonego ulicznego samuraja poszukującego utraconych wspomnień. Gracze będą mieli okazję walczyć na wielkich, otwartych i wielopoziomowych mapach pełnych członków yakuzy, zombie, robotów i potężnych bossów.

Na PGA spotkać będzie można między innymi:

  • Mateusza Wcześniaka – CEO Movie Games,
  • Piotra Gnypa – CMO Movie Games i członka zarządu Image Games,
  • Michała Puczyńskiego – CEO Road Studio,
  • Grega Ciacha – CEO Second Chamber,
  • Piotra Kubińskiego – CEO Goat Gamez,
  • Pawła Hekmana – CEO True Games Syndicate.

Dodatkowo część zespołu Movie Games będzie obecna na Międzynarodowych Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, największą tego typu imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych.

W sobotę 7 października o godzinie 17:00 będzie można posłychać panelu “Komiks historyczny, ale ciekawy”, w którym weźmie udział między innymi Art Director Movie Games. Tobiasz Piątkowski jest autorem takich komiksów jak Bradl, Ekspozytura Rygor czy 48 stron. Ostatnio również współtworzył scenariusz do filmu Wszystkie Piosenki, Których Nigdy Nie Śpiewaliśmy, który został zakwalifikowany do konkursu na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu!

Z dumą informujemy też, że prace zarówno Piora Kubińskiego, CEO Goat Gamez, jak i wspomnianego wcześniej Tobiasza Piątkowskiego są częścią ekspozycji w nowo otwartym Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Zachęcamy Państwa do jego odwiedzenia.

Źródło: Spółka, #MOV

Zobacz także: Movie Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości