Vivid Games coraz bliżej realizacji prognoz finansowych na 2020 rok | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sie 2020, 09:19

Vivid Games coraz bliżej realizacji prognoz finansowych na 2020 rok

Do ponad 16,2 mln zł wzrosły narastająco przychody Vivid Games po siedmiu miesiącach bieżącego roku. Bydgoska spółka jest bliska realizacji prognoz sprzedaży zakładających w 2020 r. przychody na poziomie 19 mln zł. Systematycznie poprawia się również sytuacja finansowa developera. Na koniec lipca stan gotówki w kasie przekroczył 7 mln zł.

- Kondycja spółki z miesiąca na miesiąc sukcesywnie się poprawia, a trochę gorsze na poziomie wyniku netto ostatnie dwa miesiące w porównaniu do rekordowego kwietnia i maja to efekt głównie niższej sprzedaży Real Boxing 2 w tym okresie. Stan gotówki po lipcu wzrósł do ponad 7 mln zł - co zapewnia nam już znaczną stabilność i dużą pewność spłaty zobowiązań związanych z przyspieszonym postępowaniem układowym, którego finalizacji oczekujemy. W drugim półroczu odbędą się również premiery nowych gier - w tym mobilnej gry segmentu mid-core Knights Fight 2, wobec której mamy duże oczekiwania, jak również kolejne premiery na platformie Nintendo Switch oraz PC. - mówi Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

W lipcu, w ramach planowanych działań restrukturyzacyjnych sprzedana została platforma testów automatycznych Quasu. – Dla wyniku sprzedaż była praktycznie neutralna w związku z rozliczeniem dotacji i kosztów, tym niemniej najważniejszymi celami była dla nas redukcja kosztów o ok. 1,5 mln zł rocznie, jak również wpływ gotówki z transakcji sprzedaży w wysokości 1 mln zł. - tłumaczy prezes.

O Vivid Games:

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games S.A. jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Spółka, #VVD

Zobacz także: Vivid Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości