Vivid Games rozszerza portfolio. Premiera Gravity Rider Zero już w sierpniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 cze 2019, 09:15

Vivid Games rozszerza portfolio. Premiera Gravity Rider Zero już w sierpniu

W III kwartale do dystrybucji na platformach mobilnych iOS i Android trafi Gravity Rider Zero –kontynuacja marki wyścigowej. Nowy tytuł cechowała będzie dynamiczna rozgrywka oraz znacznie wzbogacona zawartość w porównaniu z poprzednikiem.

W drugiej odsłonie marki Gravity Rider znajdzie się co najmniej 20 pojazdów, ponad 100 tras oraz unikalne spersonalizowane kolekcje. Monetyzacja Gravity Rider Zero oparta będzie na formatach reklamowych, subscrybcji oraz możliwości bezpośredniego zakupu pojedynczych pojazdów.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom graczy i podążamy za trendami rynkowymi. Największym atutem marki jest oparty na fizyce, dopracowany w najmniejszych szczegółach gameplay prezentujący wyścigi motocyklowe. Gravity Rider Zero skupia się przede wszystkim na rozgrywce, upraszczając progresję gracza i strukturę meta-gry – informuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. Z nowym tytułem mamy nadzieję dotrzeć do większej liczby graczy, jak również w jeszcze większym stopniu oprzeć się na dobrze performującej monetyzacji reklamowej, którą dodatkowo wesprzemy ofertą subskrybcji - kontynuuje Kościelny.

Opublikowany w III kwartale 2018 roku, wyprodukowany przez krakowskie studio Fontes Sp. z o.o. Gravity Rider trafił do tej pory do blisko 6 mln graczy na całym świecie. Gra dostępna jest w sklepach Apple App Store, Google Play oraz w alternatywnych kanałach dystrybucji. Gravity Rider Zero podobnie jak pierwsza część zostanie wydany w ramach programu wydawniczego.

Potencjał i możliwości rozwoju tej marki są duże, dlatego planujemy jej dalszy rozwój, zarówno w zakresie nowych wersji tematycznych, jak również w miarę możliwości nowych platform sprzętowych. – kontynuuje Kościelny.

O VIVID GAMES:

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games S.A. jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Spółka, #VVD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości