Lubawa stawia na rozwój sprzedaży | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 wrz 2017, 12:56

Lubawa stawia na rozwój sprzedaży

Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne rozstrzygnięcia postępowań przetargowych z udziałem Lubawy S.A. Spółka podsumowuje ostatnie kontrakty dla służb mundurowych, a także chwali się dotacją przyznaną w ramach Programu Mobilizacji Gospodarki.

29 sierpnia Lubawa zawarła kolejna umowę z Komendą Główną Policji, jednym ze stałych odbiorców jej wyrobów. W ramach kontraktu zrealizuje dostawę 4000 szt. kamuflowanych kamizelek kuloodpornych o wartości 3,9 mln zł brutto. Dodatkowo 1 września podpisany został aneks do umowy, gwarantujący dostawę ilości opcjonalnej za kwotę 306,5 tys. zł brutto.

30 sierpnia Spółka podpisała 3-letni kontrakt z kolejnym stałym klientem – Inspektoratem Uzbrojenia. Porozumienie dotyczy dostawy łodzi rozpoznawczych ŁRM-3, służących do przeprawy ludzi i sprzętu m. in. w małych zatokach, jeziorach, rzekach i kanałach. W ramach dostaw zaplanowanych na lata 2017-2019 do armii trafią łącznie 204 kpl. łodzi (72 kpl. w 2017 r., 60 kpl. w 2018 praz 72 kpl. w 2019 r.). Łączna wartość brutto umowy to blisko 2,7 mln zł.

W wyniku kolejnego wygranego postępowania przetargowego, Lubawa zrealizuje także dostawę ubrań specjalnych COBRA, przeznaczonych do działań ratowniczo-gaśniczych. Opracowany w zakładach Spółki produkt, który w ubiegłym roku został wyróżniony podczas XI edycji Targów EDURA, jest chętnie wykorzystywany przez służby pożarnicze na terenie całego kraju. W ramach najnowszego zamówienia 290 kpl. trafi do KW PSP w Krakowie. Umowa opiewa na 442,3 tys. zł brutto.

53 mln zł z zamówień dla mundurówki

Podpisane zamówienia wpisują się w szereg kontraktów dla polskich służb mundurowych uzyskanych przez Lubawę S.A. w ostatnich miesiącach. 1 sierpnia Spółka zawarła umowę dostawy kombinezonów do pracy w wodzie o wartości 4,7 mln zł brutto w części gwarantowanej (oraz 2,4 mln zł brutto w części opcjonalnej) w odpowiedzi na zamówienie 2 Regionalnej Bazy Logistycznej.

W lipcu Spółka zawarła dwie umowy na dostawę sprzętu dla pilotów. Pierwsze zamówienie dotyczyło dostawy wysokościowych ubiorów kompensacyjnych WUK-90 dla polskiej armii. Kontrakt opiewający łącznie na 3,2 mln zł brutto realizowany będzie w latach 2017-2020. W odpowiedzi na zamówienie Inspektoratu Uzbrojenia, Lubawa dostarcza również kamizelki ratunkowe KR-7 3M oraz lotnicze łodzie ratunkowe LŁR-1MT. Kontrakt warty 1,2 mln zł brutto zostanie zrealizowany do końca października br.

19 czerwca Spółka poinformowała o wygranym przetargu na dostawę kamizelek kuloodpornych KWS09 Reccon dla Jednostki Wojskowej 4724 w Krakowie, natomiast w maju zawarła porozumienie dot. naprawy sprzętu dla 2 RBLog – kamizelek kuloodpornych i przeciwodłamkowych (KLV i OLV) oraz namiotowego systemu ochrony zbiorowej NSOZ Ozyrys. Łączna wartość obu kontraktów to 3,6 mln zł brutto.

Spółka z Ostrowa Wielkopolskiego nie jest jednak jedynym podmiotem z Grupy Lubawa, realizującym kontrakty dla polskiej armii. Zamówienia na potrzeby wojska realizuje także spółka zależna Miranda – producent zaawansowanych tkanin technicznych. W lipcu zawarła ze Skarbem Państwa umowę na dostawę systemów maskowania zimowego BERBERYS-S. Wartość kontraktu, który realizowany będzie w latach 2017-18 to 30,5 mln zł brutto.

W ostatnich czterech miesiącach z przedstawicielami polskich służb mundurowych nasze spółki zawarły umowy na ponad 50 mln zł. Jesteśmy wieloletnim, zaufanym dostawcą w zakresie naprawdę szerokiej gamy produktów – namiotów, kamuflażu, sprzętu defensywnego i ratowniczego. Stale rozwijamy autorskie, innowacyjne rozwiązania, inwestujemy w zaplecze badawczo-rozwojowe, śmiało wychodzimy z ofertą na rynki zagraniczne

skomentował Marcin Kubica, Prezes Lubawy S.A.

2,7 mln zł od Ministerstwa Rozwoju

Szczególną pozycję Lubawy w polskim sektorze obronnym dostrzega także Ministerstwo Rozwoju, które w sierpniu przyznało jej dotację w wysokości 2,7 mln zł w ramach Programu Mobilizacji Gospodarki. W związku z udziałem w Programie Spółka podlega obowiązkom, które w ramach dotacji będzie musiała wykonać w stanach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny – obejmują one przede wszystkim dostawy, usługi remontowe i kooperację z administracją państwową. W czasach pokoju zadania polegają przede wszystkim na utrzymaniu mocy produkcyjnych i remontowych.

Program Mobilizacji Gospodarki to duża i bardzo ważna dla obronności inicjatywa, angażująca polskie przedsiębiorstwa z sektora obronnego i zbrojeniowego. Udział w Programie to także duża nobilitacja, świadcząca o ważnej pozycji Lubawy w sektorze. Otrzymaną w tym roku kwotę dotacji planujemy przeznaczyć na dalszy rozwój naszego zaplecza produkcyjnego i badawczego, co nie tylko ułatwi wypełnienie zobowiązań wynikających z programu, ale również przysłuży się naszej codziennej działalności

stwierdził Marcin Kubica.

O Grupie Lubawa

Grupa Kapitałowa Lubawa to koncern produkcyjno-usługowy, obejmujący dynamicznie rozwijające się spółki, wśród których podmiotem dominującym jest notowana na GPW Lubawa S.A. Główną osią działalności Grupy jest wytwarzanie, przetwórstwo i sprzedaż tkanin i dzianin oferowanych klientom publicznym oraz biznesowym. Sprzedaż wyrobów i usług realizowana jest na każdym etapie procesu obróbki - od surowego materiału po zaawansowany technologicznie produkt finalny.

Za sprawą ścisłej współpracy między spółkami zależnymi, w zakładach produkcyjnych powstają produkty znajdujące zastosowanie w wielu branżach - od reklamowej, przez motoryzacyjną oraz medyczną, po militarną. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Lubawa oferują m. in. parasole i produkty reklamowe, przedsionki do przyczep kempingowych, tkaniny techniczne i dekoracyjne, namioty oraz specjalistyczne produkty i wyposażenie dla służb mundurowych i BHP.

Źródło: Spółka, #LBW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości