Jak odzyskać dostęp do konta i zresetować hasło? | StrefaInwestorow.pl

Jak odzyskać dostęp do konta i zresetować hasło?

W przypadku gdy zapomnimy hasło do konta w serwisie Strefa Inwestorów możemy poprosić o jego zresetowanie. Aby tego dokonać, z menu logowania oznaczonego kłódką należy wybrać link Zapomniałeś hasła?

Ilustracja 1: Link do strony resetowania hasła w formularzu logowania
Ilustracja 1: Link do strony resetowania hasła w formularzu logowania.

Po jego wciśnięciu zostaniemy przekierowani na stronę z formularzem, w którym należy podać adres e-mail, na który zarejestrowane jest nasze konto w serwisie. Następnie należy kliknąć przycisk Prześlij nowe hasło e-mailem.

Ilustracja 2: Formularz resetowania hasła
Ilustracja 2: Formularz wprowadzania adresu e-mail.

Po zatwierdzeniu formularza należy sprawdzić swoją skrzynkę poczty elektronicznej. Jeżeli wiadomości nie będzie w skrzynce odbiorczej, można ponownie wypełnić formularz, upewniając się, że podawany adres e-mail jest prawidłowy. Jeśli mimo to, wiadomość nie dotrze, należy sprawdzić folder SPAM (w niektórych przypadkach wiadomości z instrukcjami na temat resetowania hasła są błędnie klasyfikowane jako niechciane).

W przesłanej wiadomości będzie znajdować się specjalnie przygotowany, jednorazowy link do strony resetowania hasła do konta. Po jego wciśnięciu zostaniesz przekierowany na stronę z formularzem wprowadzania nowego hasła. Po jego wprowadzeniu hasło do Twojego konta zostanie zmienione i zostaniesz zalogowany do serwisu Strefa Inwestorów.

Ilustracja 3: Formularz wprowadzania nowego hasła
Ilustracja 3: Formularz wprowadzania nowego hasła.