Analitycy podnoszą ceną docelową dla akcji Brand24
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
11 kwi 2024, 09:05

Brand24 notuje dobre wyniki i przygotowuje nowe produkty. Analitycy podnoszą ceną docelową dla akcji

Brand24 może pochwalić się bardzo udanym 2023 r. Spółka w czołowych wartościach finansowych finansowych odnotowała mocne wzrosty w porównaniu do poprzedniego roku, a nowe produkty tj. Insights 24 czy Brand Monitoring przynoszą oczekiwane pozytywne efekty na wyniki spółki. 

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Pod wpływem danych za 4Q23 analitycy z DM BOŚ w analizie z 9 kwietnia 2024 zdecydowali się zaktualizować swoje prognozy finansowe. W efekcie cena docelowa akcji wzrosła do 56,2 zł (poprzednia: 48,8 zł). To daje potencjał do wzrostu w wysokości ok. 8%. Warto podkreślić, że rekomendacja została wydana po przebiciu przez kurs poprzedniej ceny docelowej, a całą analizę można przeczytać TUTAJ. 
 

Notowania Brand24

Zobacz także: Mocne wyniki za 2023 r. i solidna pozycja gotówkowa zwiastują kolejny świetny rok dla MCI Capital

IV kwartał pod znakiem wzrostów

Brand24 w 4Q23 osiągnął 7,6 mln zł przychodów, co oznacza dynamikę +25% r/r, a także +8% q/q. Poziom wyniku EBITDA wzrósł do 2,1 mln zł (+26% r/r i płasko q/q), a zysk operacyjny osiągnął wartość 1,1 mln zł (+13% r/r i -2% q/q).

Wśród najważniejszych czynników wpływających na wyniki finansowe spółki w 4 kwartale przoduje przebudowa cennika, w ramach której spółka zdecydowała się podwyższyć ceny abonamentów dla nowych klientów. Brand24 zdecydował się także przesunąć portfolio klientów w stronę większych marek.

Analitycy podkreślają także wpływ pojawienia się nowych funkcji aplikacji Brand24. Spółka zdecydowała się wdrożyć rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją. Na razie jedną z funkcji AI w ofercie Brand24 jest szybkie podsumowanie rozmów z użytkownikami czy pomoc przy tworzeniu treści tj. artykuły na blogu.

W 2023 r. Brand24 uruchomił także AI Wnioski, czyli funkcję wykorzystującą sztuczną inteligencję do analizy danych, co finalnie przedstawia klientowi podstawowe wnioski z analizy.

Prognozy całoroczne w górę

Analitycy zdecydowali się podwyższyć swoje prognozy dotyczące wyników spółki w następnych latach. Najbliższy rok przede wszystkim będzie opierał się na dalszym rozwoju Insights24, a także decyzją w sprawie wykorzystania mocnej pozycji gotówkowej wynoszącej ponad 6 mln zł.

Na ten rok przypadnie także finalizacja przeglądu opcji strategicznych, które dotyczą możliwości pozyskania partnera w celu rozszerzenia swojej działalności na rynkach zagranicznych. Priorytetem spółki w tym aspekcie pozostają Stany Zjednoczone. Potencjalny sukces na tym polu pozwoliłby na skokowe zwiększenie skali działalności.

Na 2024 r. analitycy prognozują przychody w wysokości 33 mln zł, wynik EBITDA wynoszący 10,6 mln zł a zysk netto wynoszący 5,9 mln zł. Wszystkie te wartości w przypadku wyników raportowanych przez spółkę będą jeszcze obciążone niekasowymi kosztami wyceny programu motywacyjnego, jednak ze względu na brak publicznych informacji, co do wysokości obciążeń w 2024 r. analitycy zdecydowali się nie uwzględniać ich w prognozie.

Prognozy Brand24 na lata 2024-26

Źródło: DM BOŚ

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.