Obligacja PKO BP cieszyły się ogromnym zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
28 lut 2024, 07:04

Obligacja PKO BP cieszyły się ogromnym zainteresowanie inwestorów. Ponad 55% stopa redukcji zapisów

PKO Bank Polski uplasował papiery o wartości 1 mld zł. Pięcioletnie nieuprzywilejowane obligacje oprocentowane będą na podstawie sześciomiesięcznej stawki WIBOR powiększonej o 1,59% marży.

Inwestorzy zgłosili 2,23 mld zł popytu na nieuprzywilejowany dług o wartości 1 mld zł. Zapisy złożyło 66 podmiotów, jednak ostateczne papiery zostały przydzielone do 59 z nich. Stopa redukcji wyniosła 55,1%.

Zobacz także: PKO BP wyemituje senioralne obligacje nieuprzywilejowane o łącznej wartości do 1 mld zł

55% stopa redukcji

PKO BP zakończył emisję 5-letnich nieuprzywilejowanych obligacji senioralnych, stopa redukcji wyniosła 55%, a inwestorzy zgłosili ponad 2 mld popytu, na ofertę wartą 1 mld zł. Zapisy złożono na 4 458 sztuk papierów.

„Liczba osób, które złożyły zapisy na papiery wartościowe objęte subskrypcją w poszczególnych transzach: 66 podmiotów; liczba osób, którym przydzielono papiery wartościowe w ramach przeprowadzonej subskrypcji w poszczególnych transzach: 59 podmiotów” – napisano w komunikacie

Na oprocentowanie dług składa się WIBOR 6M powiększony o 159 pb. marży. Obligacje zostały wyemitowane na okres pięciu lat z możliwością ich wcześniejszego wykupu po 4 latach.

Wyemitowany dług podlega pod krajowy program emisji, którego wartość wynosi 5 mld zł. Ponadto emitent oferuje obligacje w ramach programu EMTN, wartego do 4 mld euro, w ramach którego w 2023 r. przydzielił papiery warte 750 mln euro.

Na tę chwilę na rynku Catalyst notowane są trzy serie obligacji banku.

Zobacz także: W 2024 roku banki wypłacą rekordowe dywidendy. 7 banków z naprawdę wysokimi dywidendami

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.