Kruk rozpoczyna dodatkową emisję euroobligacji. Styczniowa zakończyła się 56% redukcją
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
06 lut 2024, 15:36

Dodatkowa emisja euroobligacji Kruka potrwa do 9 lutego. Styczniowa zakończyła się 56% redukcją

Kruk poinformował o dodatkowej emisji euroobligacji. Styczniowa oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem i została zamknięta 56% redukcją. Oferta serii AO6EUR jest warta 14 mln EUR.

Kruk, spółka z branży zarządzania wierzytelnościami, poinformowała o dodatkowej emisji obligacji. Na dopiero co zamkniętą emisję inwestorzy zgłosili 22,8 mln euro popytu, w wartej 10 mln euro ofercie. Redukcja wyniosła 56%. W związku z tak dużym zainteresowaniem Kruk rozpoczął kolejną emisję, której wartość sięga 14 mln euro.
 

kruk obligacje parametry

Źródło: kruk „Publiczna oferta obligacji serii AO6EUR”

Zapisów można dokonywać za pośrednictwem konsorcjum dystrybucyjnego Michael / Ström Dom Maklerski

Zobacz także: Kruk znowu oferuje obligacje w Euro. Rusza emisja, której oprocentowanie oparte jest o EURIBOR 3M + 4,0% marży

Kolejna duża oferta Kruka

Zarząd Kruka zdecydował się na drugą emisję obligacji w tym roku. W ofercie ponownie znalazły się 5-letnie, niezabezpieczone papiery dłużne, które oprocentowane będą na podstawie stawki EURIBOR 3M powiększonej o 4,0% marży. Spółka pozostała przy warunkach znanych z poprzednich emisji, które kończyły zwykle znaczącą redukcją zapisów.

Zapisy potrwają do 9 lutego 2024 r., z kolei przydział obligacji ma nastąpić 12 lutego. Podobnie, jak w poprzednich emisjach obligacje mają być notowane na rynku Catalyst.
 

kruk harmonogram

Źródło: kruk „Publiczna oferta obligacji serii AO6EUR”

Kolejna redukcja na obligacjach windykatora

Zakończona 30 stycznia emisja euroobligacji Kruka, skłoniła zarząd do kolejnej oferty. Inwestorzy zgłosili ponad 22 mln euro popytu na emisję serii AO5EUR, która warta była 10 mln euro. Łącznie zapisało się 469 osób, jednak ostatecznie papiery trafiły do 457 inwestorów, co stanowi 56% redukcję.

Podobnie, jak w przypadku aktualnej oferty papiery emitowane są w ramach obowiązującego od lipca 2023 r. programu emisji publicznych. Warto również przypomnieć, że dwie grudniowe emisje, warte 5 mln euro każda, również zakończone zostały redukcją zapisów.

Na tę chwilę na rynku Catalyst notowane są 22 serie obligacji Kruka, których wartość sięga 2,17 mld euro, a terminy zapadalności do 2029 r.

Zobacz także: Kruk przydzielił obligacje o wartości 10 mln euro

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost