Duża redukcja na dodatkowa emisja euroobligacji spółki Kruk
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
19 gru 2023, 11:14

Dodatkowa emisja euroobligacji Kruka znowu zakończona dużą redukcją

Uzupełniająca emisja obligacji Kruka w walucie euro ponownie zakończona pokaźną redukcją. W obu emisjach do inwestorów indywidualnych spółka pozyskała 10 mln euro finansowania.

Spółka z branży zarządzania wierzytelnościami zakończyła uzupełniającą emisję euroobligacji. Seria AO4EUR zamknięta została 65% redukcją zapisów. Ta dodatkowa oferta dla inwestorów indywidualnych została wyemitowana, ponieważ seria AO3EUR została zredukowana o rekordowe 71%.

„Druga emisja obligacji KRUKa w EURO na rynku polskim, przeprowadzona w tak krótkim czasie od uplasowania serii AO3EUR, spotkała się powtórnie z dużym zainteresowaniem inwestorów. Przypomnę, że przy poprzedniej zredukowaliśmy zapisy o 71%, a teraz o 65%. Jestem bardzo zadowolony, że nowy produkt na rynku kapitałowym w Polsce został tak dobrze przyjęty. Po raz kolejny wychodzą naprzeciw sobie potrzeby KRUK i potrzeby inwestorów” – komentuje Piotr Krupa, CEO KRUK.

Zobacz także: Ogromne zainteresowanie euroobligacjami Kruka. Spółka rozpoczyna dodatkową emisję papierów

Kolejna redukcja na euroobligacjach

Z końcem listopada KRUK pierwszy raz w historii zaproponował inwestorom indywidualnym obligacje w walucie euro. Seria AO3EUR cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zakończyła się redukcją na poziomie 71,0%. W efekcie zarząd Kruka zdecydował się na emisję uzupełniającą, wartą 5 mln euro.

„Zainteresowanie naszymi obligacjami w EURO na rynku polskim przewyższyły nasze oczekiwania. Biorąc pod uwagę potrzeby biznesowe KRUKa w kolejnych kwartałach i wychodząc naprzeciw niezaspokojonemu popytowi ze strony inwestorów, zdecydowaliśmy na kolejną emisję serii obligacji o wartości nominalnej również 5 mln EUR. Zapisy na obligacje wystartowały dziś, i potrwają do 15 grudnia” – komentuje Piotr Krupa.

Kolejna emisja obligacji, seria AO4EUR zakończyła się 65,0% nadsubskrypcją. Łączna wartość zapisów złożonych przez 316 inwestorów wyniosła 14,3 mln euro. Warto wspomnieć, że łącznie w obu emisjach spółka pozyskała 10 mln euro.

„Obie emisje spotkały się też z dużym zainteresowaniem pracowników KRUKa spoza Polski. Zapisy na obligacje złożył również jeden z członków zarządu KRUKa. To potwierdza zaangażowanie zespołu i wiarę w KRUKa. Często podkreślam, że dotychczasowe sukcesy należy celebrować, ale też mieć wizję przyszłości i pracować na kolejne. Rok 2023, w którym obchodzimy 25-lecie istnienia, jest dla KRUKa bardzo sprzyjający, ale ja już patrzę w przyszłość. W moim przekonaniu lata następne będą nacechowane dalszą transformacją informatyczną oraz ciągłym doskonaleniem naszej organizacji, co będzie pozytywnie wpływać na międzynarodowy rozwój KRUKa.” – powiedział prezes Kruka.

Zobacz także: Kruk zaoferuje obligacje inwestorom indywidualnym w walucie Euro. Będą oprocentowane na EURIBOR + marża

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost