Akcje People Can Fly najniżej w historii. Spółka rezygnuje z produkcji jednego gry
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
08 kwi 2024, 16:29

Akcje People Can Fly najniżej w historii. Spółka ostatecznie rezygnuje z produkcji jednego z tytułów

Studio ostatecznie nie znalazło nowej koncepcji na zrealizowanie projektu Dagger. W poniedziałek po południu notowania grupy spadają o ponad 11 proc.

Pod koniec listopada People Can Fly (PCF Group) podało, że ogranicza prace nad własnym projektem Dagger, pozostawiając przy nim zespół 10 osób mających znaleźć nową koncepcję. Ostatecznie jednak plany porzucono. Zakończenie prac i zawiązany z tego powodu odpis, znacząco obciążą wyniki za 2023 r.

Zobacz także: PCF zdecydował o zaniechaniu Projektu Dagger, odpis obniży wynik grupy w '23 o 68,3 mln zł

Koniec Daggera

W piątkowym raporcie grupa podała, że po ponownych analizach planów rozwoju projektu Dagger, decyduje się na jego zamknięcie. Z tego powodu PCF Group dokona odpisów aktualizujących dotyczących wszystkich poniesionych kosztów. Jak czytamy, w raporcie jednostkowym wartość aktywów trwałych skurczy się o 79,9 mln zł. Z kolei w skonsolidowanym raporcie wartość aktywów trwałych zmaleje o 68,3 mln zł. Podano jednocześnie, że odpisy mają charakter jednorazowy, niepieniężny i nie wpłyną na jednostkową i skonsolidowany wynik EBITDA.
 

Plany wydawnicze i produkcyjne PCF Group

image (1)

Źródło: Spółka
 

Wspomniana koncepcja już od dłuższego czasu borykała się z problemami. Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 r. z wydania Daggera zrezygnowało Take-Two Interactive. Wówczas prezes PCF Group Sebastian Wojciechowski komentował, że mimo tego spółka nadal wierzy w projekt i chce go realizować w ramach self-publishingu.

Zobacz także: Akcje People Can Fly najniżej w historii. Inwestorzy nerwowo reagują na wstrzymanie projektu Dagger

Co dalej z pierwotnym planem wydawniczym?

W ubiegłym roku studio przedstawiło projekty, których najwięcej ma ujrzeć światło dzienne w latach 2025-2026. Projekt Gemini oraz Maverick realizowane są w oparciu o IP posiadane przez odpowiednio Square Enix oraz Microsoft. Pierwsza z wymienionych koncepcji napotyka jednak znaczące problemy. W listopadzie deweloper podał, że umowa z japońskim podmiotem jest analizowana, a jej warunki prawdopodobnie się zmienią. Pod koniec stycznia natomiast podpisano ze Square Enix krótkoterminowy kontrakt, de facto umożliwiający dalsze rozmowy na temat kształtu kontynuowanej współpracy. Wtedy też grupa zdecydowała się na redukcję 30 etatów.

Spośród projektów własnych, na wydanie których spółka m.in. zgromadziła ponad 234 mln zł w ramach dwóch emisji akcji w ubiegłym roku, realizowane są aktualnie trzy o nazwach Bifrost, Victoria oraz Red. Pierwsze dwa wymienione mają ukazać się w latach 2025-2026 i jak komentował w listopadzie 2023 r. prezes Wojciechowski, ich harmonogramy produkcyjne nie są zagrożone.
 

Notowania PCF Group od początku 2022 r.

PCF wykres (2)

W poniedziałek po południu notowania PCF Group spadają o 13 proc., a za papier płacono poniżej 20 zł, najmniej w historii.

Zobacz także: Premiera Bulletstorm VR wypadła bardzo słabo. Notowania Incuvo na najniższych poziomach w historii

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.