Premiera Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT: LIVE BLOG
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 gru 2020, 15:01

Premiera Cyberpunk 2077: LIVE BLOG

Gra Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT, a właściwie jej premiera to najważniejsze wydarzenie w historii polskiego gamingu i jedno z najważniejszych wydarzeń giełdowych na GPW w tym roku. Zaczynamy LIVE BLOG temu poświęcony.

Będziemy na bieżąco relacjonować najważniejsze informacje na temat polskiej produkcji, komentarze, opinie i publikować ciekawe dane. Już o północy czasu polskiego gra będzie dostępna na konsolach. Godzinę później Cyberpunk pojawi się również na platformach Steam, GOG oraz Epic. CD PROJEKT jeszcze na kilka dni przed premierą umożliwił graczom pre-load, dzięki czemu gracze nie będą musieli czekać na zainstalowanie gry. Zapraszam do czytania relacji.

Zobacz także: W rok Cyberpunk 2077 znajdzie tylu nabywców ilu Wiedźmin 3 znalazł przez 5 lat - szacunki i prognozy sprzedaży

Live Blog Premiera Cyberpunk 2077

Witam wszystkich na LiveBlogu poświęconym premierze Cyberpunk 2077. Przez najbliższe dni będziemy zamieszczać tutaj najważniejsze informacje związane z grą i CD PROJEKT.

17:15: Sesja na akcjach CD PROJEKT kończy się około 7,6% przeceną. To duży sukces, bo w trakcie sesji kurs akcji tracił nawet 24%. Dużej zmienności towarzyszyły ogromne obroty, ponad 1,4 mld zł  zresztą największe w historii spółki. W najbliższym czasie kluczowymi informacjami cenotwórczymi będą wyniki sprzedażowe gry, po premierze które spółka zamierza opublikować przed Świętami. Kolejnymi ważnymi informacjami są aktualizacje wycen analityków po zapowiedzi obsługi zwrotów. Tą wiadomością kończymy Live Bloga poświęconego premierze gry Cyberpunk 2077. Dziękujemy, że przez prawie 5 dni śledziło z nami to wydarzenie prawie 50 tys. osób. Staraliśmy się informować o wszystkich najważniejszych kwestiach w tym temacie. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję do uruchamiania takich inicjatyw coraz częściej.

Zainteresowanych też odsyłamy do zapisu dzisiejszej telekonferencji na stronie CD PROJEKT => https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2020/12/conference-ca...

Akcje CD PROJEKT od początku 2020 roku

CD PROJEKT

15:20: Gra Cyberpunk 2077, a właściwie bugi jakie się w niej pojawiają, rozbawiły samego założyciela SpaceX i spółki Tesla. Na oficjalnym profilu twitter Elon Musk wrzucił zabawną grafikę.

Musk

15:07: KNF zaktualizował dane o otwartych pozycjach na spadki akcji. Okazuje się, że na piątkowej sesji miały miejsce spore roszady w przypadku pozycji CD PROJEKT. Melvin zszedł z pozycją na spadek akcji warszawskiego producenta gier poniżej 0,5%, ale pojawiła się pozycja na spadek akcji producenta Cyberpunk 2077 funduszu Marshall Wace.

shorty 14.12  

14:35: W tej chwili CD PROJEKT skoncentruje się na naprawie wersji singleplayerowej gry Cyberpunk 2077. O wersji multiplayer zaczną rozmawiać dopiero potem. 

14:28: Wiceprezes CD PROJEKT Piotr Nielubowicz zapowiada, że pierwsze konkretne dane sprzedażowe Cyberpunk 2077, już po premierze, zostaną zaprezentowane przed Świętami. Wtedy też mogą zostać opublikowane informacje na temat zwrotów, ale to będzie zależeć od tego czy spłynie do spółki wystarczający zakres informacji na ten temat od dystrybutorów.   

14:21: Zarząd CD PROJEKT traktuje sprawę bardzo poważnie. W telekonferencji bierze udział również założyciel spółki Marcin Iwiński. Na pytanie o zwroty gier członek zarządu CD PROJEKT stwierdził, że za wcześnie na oceny ile ich może być. Stwierdził, że wierzy, że gracze dadzą spółce możliwość naprawienia błędów i zaistniałych szkód i odzyskać ich zaufanie. 

14:07: Wystartowała telekonferencja CD PROJEKT. Prezes spółki Adam Kiciński bierze odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i żałuje, że jako zespół zawiedli graczy. Przyznał, że zarząd za bardzo koncentrował się na wydaniu produktu i zignorował wysyłane sygnały od zespołu produkcyjnego na temat problemu Cyberpunk 2077 na konsolach starej generacji. Zapowiedział jednocześnie, że w przeciągu 7 dni zostanie wydany kolejny HOT FIX, a w styczniu i lutym dwie większe aktualizacje w postaci Patchy.

13:30 Przestały działać usługi Google, w tym Google Stadia, na której Cyberpunk 2077 działał najlepiej. Chwilowo nie da się tu pograć.

Stadia nie działa
 

13:00: Kurs CD PROJEKT konsekwentnie odrabia straty i już jest jedynie na 9,3% minusie. Inwestorzy czekają na doniesienia z telekonferencji, która rozpocznie się o 14:00.  

10:50: Na godzinę 14:00 zarząd CD PROJEKT zapowiedział telekonferencję, na której odpowie na pytania inwestorów.

09:35 Mimo mocnych wzrostów w stosunku do poziomu otwarcia, skala spadków na CD PROJEKT wciąż jest duża. Kurs akcji oscyluje wokół 275 zł, czyli 15% niżej niż piątkowe zamknięcie.

Kurs akcji CD PROJEKT - 14.12.2020, godz. 09:35, źródło: Dom Maklerski mBank
Kurs akcji CD PROJEKT - 14.12.2020, godz. 09:35, źródło: Dom Maklerski mBank/ TradingView

09:15 Kurs akcji CD PROJEKT jest notowany obecnie po ok. 250 zł. To ponad 40% przecena od szczytu notowań i poziomy na jakich spółka była notowana w marcu 2020 roku, po komunikacie o przesunięciu premiery na jesień 2020.

09:04 Kurs akcji CD PROJEKT wciąż się nie otworzył, mimo startu notowań na GPW w Warszawie. Po wydaniu przez spółkę komunikatu dot. patchy i zwrotów TKO oscyluje na poziomie 272 zł, czyli blisko 15% niżej niż piątkowe zamknięcie.

08:55 CD PROJEKT wydał oficjalne oświadczenie na profilu Twitterowym gry Cyberpunk 2077. Zarząd spółki przepraszam w nim za nie pokazanie gry na ostatniej generacji konsol przed premierą i przyznaje, że powinien przywiązać większą uwagę do przygotowania gry na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Zapowiada też w nim dalsze naprawianie gry, m. in. dwa duże patche, które mają pojawić się w styczniu i lutym 2021, mające sprawić, że gra na konsolachstarej generacji będzie możliwa. Co najistotniejsze z punktu widzenia fundamentów, zarząd spółki oficjalnie daje graczom też możliwość uzyskania zwrotu, w przypadku braku zadowolenia z gry (z komunikatu wynika, że chodzi o zwrot w przypadku graczy konsolowych).

Oświadczenie CD PROJEKT
 

08:45 Wystartowały notowania kontraktów na akcje CD PROJEKTU. Najbardziej płynna seria grudniowa jest handlowana po ~300 zł. To poziom blisko 7% niższy niż piątkowe zamknięcie. Jeśli chodzi o same akcje CD PROJEKTU to TKO jest obecnie na poziomie również 2% niższym niż w piątek, tj.  ~315 zł, ale obserwując notowania kontraktów nie zapowiada się, aby to się mało długo utrzymać.

08:33 Teoretyczny Kurs Otwarcia notowań akcji CD PROJEKTU na giełdzie w Warszawie oscyluje wokół 319 zł. Jest to poziom zbliżony do piątkowego zamknięcia (320,5).

08:27: Oceny wersji konsolowych gry Cyberpunk 2077 w serwisie Metacritic się poprawiają, ale wciąż są dalekie od ideału. Wersja na Play Station 4 gry jest oceniana na 2.8/10, a na XBOX 3.7/10 przy odpowiednio ponad 5700 i 2000 recenzji. Do tej pory CD PROJEKT nie wystosował w tej sprawie żadnego komunikatu, ani żadnego stanowiska.

Oceny Metacitic

Niedziela, 13 grudnia

20:09: Internet przypomina, że Cyberpunk 2077 w wersji konsolowej musiał się zepsuć dosłownie przed samą premierą. 25 listopada w trakcie internetowej konferencji inwestorskiej, prezes CD PROJEKT Adam Kiciński zapewniał bowiem, że Cyberpunk 2077 działa zaskakująco dobrze na obecnej generacji konsol PS4 i XBOX1.

Kici ński

17:42: Eurogamer potwierdza doniesienia, że niezadowoleni gracze zaczynają otrzymywać od Sony zwrot środków za zakupioną grę Cyberpunk 2077. Z doniesień dziennikarzy wynika, że na zwrot mogą liczyć gracze, którzy spędziły w produkcji CD PROJEKT więcej niż 2 godziny. Na razie jednak nie wiadomo czym dokładnie się kieruje Sony w polityce zwrotów, ponieważ nie wszyscy gracze mogą na to liczyć.

Eurogamer

16:48: Niedziela też bez historycznego peaku graczy w Cyberpunk 2077 na Steam. Produkcja CD PROJEKT ma już najlepsze za sobą jeśli chodzi o ilość graczy w jednym momencie na żywo. 

Steamb

14:08: Na Strefie inwestorów opublikowaliśmy właśnie naszą redakcyjną recenzję gry Cyberpunk 2077 w wersji na konsolę Play Station 4. Położyliśmy w niej jednak nacisk jednak mocniej na kwestie fundamentalne od strony CD PROJEKT. Wszystkich zainteresowany zapraszamy do lektury

12:26: W serwisie Reddit w wątku poświęconym temu jak odzyskać pieniądze za zakupioną grę Cyberpunk 2077 pojawiają się głosy graczy, że Sony zaczęło przetwarzać żądania o zwrot pieniędzy za zakupiony produkt. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia z żadnej z zainteresowanych stron, ale pojawiają się pierwsze artykuły w sieci na ten temat. 

Zwroty

11:23: Redaktor Stanowski z Weszło i Kanału Sportowego, po spędzeniu kilku godzin w grze, już nie jest tak zafascynowany Cyberpunk2077. To o tyle ciekawe, że w dniu kiedy kurs akcji CD PROJEKT ustanawiał absolutny szczyt napisał na tweeterze, że będzie obserwował kurs. Ciekawe co to może oznaczać? ;)

Stanowski

10:48: Brian Altano, twórca muzyki, podcaster i host materiałów wideo na takich serwisach jak IGN, na swoim prywatnym profilu twitter zamieścił grafikę podsumowującą jego recenzję Cyberpunk 2077. Nawiązuje w niej do gry Fallout 76 jednej z najgorszych premier gry typu AAA ostatnich lat. 

Twitter

10:38: Liczba recenzji Cyberpunk 2077 w serwisie Steam przekroczyła 133 tys. i w nieco ponad 3 dni od premiery przekroczyła liczbę recenzji Red Dead Redemption 2, gry RockStar, która jest dostępna na Steam od roku. Przy czym nie należy zapominać, że premiera RDR2 miała miejsce rok po premierze wersji konsolowej gry, a dodatkowo premiera wersji na PC była opóźniona na Steam o około miesiąc od globalnej premiery gry na innych platformach.

RDR2 vs CP2077

Sobota, 12 grudnia

20:30 Sobotni wieczór, ale już bez nowych rekordów graczy live na Steam. Choć było blisko...

Cyberpunk 2077 all time peak 2

19:55: Marcin Momot, Global Community Lead w CD PROJEKT, zapowiedział właśnie na Twitterze, że niebawem pojawi się hotfix do Cyberpunk 2077 również dla konsol XBOX.

XBOX

16:40: Burza w serwisie Reddit wokół Cyberpunk 2077. Post z zarzutami, że CD PROJEKT oszukało graczy zyskuje dużą popularność i mnóstwo komentarzy. Autor zarzuca Redom, że AI w ich nowej grze to kompromitacja jak na tytuł klasy AAA. W serwisie Wykop pojawiło się tłumaczenie wszystkich zarzutów jakie padły.

Reddit

15:10: Znowu ponad 1 mln graczy w Cyberpunk 2077 live na Steam. Jest szansa na nowy rekord historyczny.

Steamb

14:59: #Cyberbug2077 w trendach na Twitterze, donosi na twitterze dziennikarz z Polski Gamdev. Ciekawe czy wyprzedzi #Cyberpunk2077?

Cyberbug2077

14:08: Oceny Cyberpunk 2077 w wersji PC na Metacritic już wyższe niż hitu sprzedażowego Rockstara czyli Red Dead Redemtion 2, zwraca uwagę Piotr Rosik na swoim twitterze.

Oceny

10:36: Gra Cyberpunk 2077 w wersji na XBOX na 10% promocji w Wallmart. Zaskakująco szybko.

Wallmart

10:05: Review bombing wersji konsolowych gry Cyberpunk 2077 w serwisie Metacritic trwa. W tej chwili na 2161 ocen gry w wersji na PlayStation średnia wynosi 2.1/10, a dla wersji XBOX 2.6/10 na podstawie 732 ocen.

09:57: Już ponad 100 tys. ocen Cyberpunk 2077 na Steam. Wraz z ich liczbą rośnie też średnia, 79% użytkowników platformy ocenia grę pozytywnie.

Twitter

09:32: Kierownictwo i zarząd CD PROJEKT bierze odpowiedzialność za słabą wydajność i katastrofalne oceny Cyberpunk 2077. Bloomberg donosi, że szefostwo warszawskiego producenta gier w emailu poinformowało deweloperów, że tym razem premie zostaną wypłacone niezależnie od wysokości ocen produkcji.

Kierownictwo

00:55: Przybywa ocen Cyberpunka na Steam, a wraz z liczbą rośnie też średnia. Już 78% graczy ocenia pozytywnie produkcję CD PROJEKT.

Twitter

00:23: Ocen przybywa, ale średnie pozostają bez zmian. Wersje konsolowe Cyberpunk2077 na Metacritic wciąż oceniane odpowiednio na 2.1 i 1.8 na 10 dla wersji XBOX i PlayStation.

Oceny

00:00: Średnia ocena wersji PC Cyberpunk 2077 na Metacritic przez graczy jest dużo niższa niż na Steam, bo wynosi zaledwie 5.8/10. To daje nadzieję, że wersja konsolowa nie jest aż tak zła, jak sugerują oceny. Zapewne jest nieco zaniżona przez najbardziej sfrustrowanych problemami technicznymi graczy.

PC

Piątek, 11 grudnia

23:37: W internecie wrze po pierwszych recenzjach Cyberpunk2077 na konsole XBOX i PlayStation. Redaktor Naczelny Strefy Inwestorów na swoim koncie na twitterze nie owija w bawełnę.

Twitter

22:31: Niemal w tym samym momencie jak zaczęła spływać fala negatywnych ocen Cyberpuk2077 na Metacritic twórcy gry na oficjalnym twitterowym koncie produkcji poinformowali, że wgrywana jest pierwszą łatkę w postaci HOT FIX na wszystkie wersje gry PC, XBOX i PlayStation.

Hot fix

22:12: Oceny użytkowników w serwisie Metacritic gry Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 to prawdziwa katastrofa. Średnia 1.8/10 na podstawie 285 ocen. Użytkownicy są w pełni zgodni, że gra po prostu nie działa.

PS4

22:01: Zaczynają spływać oceny gry Cyberpunk 2077 w serwisie Metacritic dla konsoli XBOX od użytkowników. Jest naprawdę źle. Początkowa ocena na podstawie 102 recenzji to 2.2/10. Użytkownicy określają grę jako "SCAM", "CyberGate 2077" i żądają przeprosin od CD PROJEKT. Z doniesień graczy wynika, że na PlayStation gra sprawia jeszcze większe problemy. 

XBOX

20:45: Punktualnie o 21:00 w serwisie Metacritic zaczną się pojawiać oceny gry Cyberpunk 2077. Wszystkie oczy zwrócone są oczywiście na opinie na temat wersji na konsole. CD PROJEKT wysłał bowiem recenzentom jedynie gry na PC. Recenzje użytkowników na konsole pokażą jak zła jest sytuacja jeśli chodzi o niedociągnięcia gry na urządzeniach innych niż PC.

18:02: Według danych KNF Melvin Capital Management, który shortuje CD PROJEKT od przełomu września i października, zmniejszył pozycję na spadki w dniu premiery Cyberpunk 2077. Czekamy na nowe dane czy dokonywali ruchów na akcjach dzisiaj. 

CD PROJEKT (1)

17:46: LOL

LOL

17:15: Akcje CD PROJEKT kończą notowania na najniższym poziomie od kwietnia 2020 roku. Ostatecznie producent Cyberpunk 2077 kończy sesję 11,5% przeceną. Obroty na koniec sesji wyniosły prawie 1,3 mld zł i osiągnęły niewidzianą wartość od lat.

CD PROJEKT (1)

16:45: Obrót na akcjach CD PROJEKT w trakcie dzisiejszej sesji właśnie przekroczył 1 mld zł. Kurs wciąż pozostaje na solidnych minusach, ponad 11%.

15:35: Pojawiają się kolejne szacunki sprzedaży Cyberpunk2077 już po premierze. Analitycy zwracają uwagę, że sprzedaż Cyberpunka na konsole może być słabsza od przewidywań. Nie nadrobi tego dobra sprzedaż gry na PC.

Konrad Ryczko Tweet

14:33: Liczba osób grających jednocześnie w Cyberpunka na Steamie znów rośnie. Aktualnie w produkcję od CD PROJEKT gra ponad 912 tys. użytkowników. Pytanie czy w weekend zostanie pobity peak graczy, który padł wczoraj?

steam peak

14:28: Liczba ocen Cyberpunk 2077 na Steamie dobija już do 70 tys. Rośnie również liczba pozytywnych opinii, już 77%.

steam recenzje

13:40: Notowania CD PROJEKT zaczynają się stabilizować w okolicy - 10%.

12:33: Pojawia się coraz więcej głosów, że zakup Cyberpunk 2077 na Google Stadia to strzał w dziesiątkę. Gracze chwalą jakość i brak problemów technicznych. Więcej na ten temat w najnowszym artykule.

Cyberpunk Stadia

12:11: Nasz ulubiony niemiecki YouTuber na swoim kanale Aktien mit Kopf analizuje CD PROJEKT oraz premierę Cyberpunk 2077. Materiał można obejrzeć TUTAJ

12:00: O dzisiejszej rekomendacji Goldman Sachs dla CD PROJEKT i sprzedaży Cyberpunk 2077 można przeczytać w najnowszym artykule.

11:03: Goldman Sachs spodziewa się, że wydana przez CD PROJEKT gra Cyberpunk 2077 w pierwszym roku od premiery sprzeda 22,5 mln kopii gry. W przypadku wariantu pesymistycznego będzie 13,5 mln. Z kolei scenariusz optymistyczny zakłada liczbę 31,5 mln. Rekomendacja Goldman Sachs wobec CD Projekt jest „neutralna” przy przewidywanej cenie 408 PLN za akcję w perspektywie najbliższych 12 miesięcy.

10:31: Akcje CD PROJEKT już -13% przy gigantycznych obrotach ponad 400 mln zł. Aktualny kurs  315 zł i jest coraz bliżej poziomu docelowego z rekomendacji Barclays.

10:07: Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research podtrzymuje cenę docelową CD PROJEKT na poziomie 500 zł za akcję po premierze gry Cyberpunk 2077. Bespalov w wywiadzie dla Strefy Inwestorów powiedział, że sprzedaż gry przesunie sięna 2021 przez bugi, ale uważa, że Cyberpunk będzie się dalej sprzedawać. Link do wywiadu

09:57: Pożoga na akcjach CD PROJEKT po rekomendacji Barclays. Kurs akcji - 10,5% i jest na najniższych poziomach od października.

09:25: Rekomendacja Barclays Bank dla akcji CD PROJEKT w dół z “równoważ” do “niedoważaj” wynika z doniesień Bloomberga. Cena docelowa została obniżona z 355 do 305 zł - donosi Puls Biznesu. Akcje CDR spadają o ponad 6%. 

09:16: Obroty na akcjach CD PROJEKT przekroczyły 100 mln zł. W tej chwili kurs akcji -4,7%

09:01: Akcje CD PROJEKT zaczynają sesję na czerwono. Kurs -3,5% przy dużych obrotach.

08:33: Cyberpunk 2077 wciąż numerem jeden pod względem liczby graczy na Steam. W tej chwili w tytuł CD PROJEKT gra 703 tys. osób i wyprzedza pod tym względem sieciowe strzelanki

sTEAM cHARTS

08:23: Tymczasem na The Game Awards poinformowano, że od dzisiaj w grze Forza Horizon 4 będzie można jeździć Cyberpunkowym samochodem V i to zupełnie za darmo.

image (8)

08:07: Gra Cyberpunk 2077 już zarabia. CD PROJEKT w komunikacie bieżącym poinformował, że „należności z przedsprzedaży gry Cyberpunk 2077 przewyższyły nakłady związane z jej produkcją i promocją”. Spółce udało się spłacić wszystkie koszty już w przedsprzedaży, a produkcja Redów to przecież solidny materiał na longsellera. Link do informacji.

07:48: Cyberpunk 2077 numerem jeden, a Wiedźmin 3, po 5 latach od premiery, numerem pięć na globalnej liście bestsellerów Steam.

Globalne Bestsellery

07:42: Liczba ocen i średnia konsekwentnie w górę. Już 76% graczy na Steam ocenia grę Cyberpunk 2077 pozytywnie.

recenzje

Czwartek, 10 grudnia

23:22: Liczba ocen Cyberpunk2077 na Steam rośnie i przekroczyła już 47 tys. Ważne jest to wraz ze wzrostem oceniających rośnie też średnia ocena. W tej chwili już 75% graczy pozytywnie ocenia produkcję CD PROJEKT. 

recenzje

23:12: Przypominamy, że w nocy rozpocznie się ceremonia The Game Awards. To najważniejsze tego typu wydarzenie branży gamingowej, na którym wręczane są nagrody dla najlepszych gier roku oraz przedstawiane nowe tytuły. Czy CD PROJEKT i Cyberpunk 2077 czymś zaskoczy? Możliwe, wiadomo bowiem, że jednym z uczestników tego wydarzenia będzie Keanu Reeves. Ceremonia rozpoczyna się o 1:00 naszego czasu i można ją oglądać na Twitchu 

The Game Award

21:12: W Cyberpunk 2077 miało nie być latających pojazdów, tymczasem nam udało się unieść w powietrze. Na razie nisko, ale może wzbijemy się wyżej. Błędy w grze są, ale można grać dalej.

PS4 Cyberpunk

Wersja na Playstation 4

20:35: Znani i popularni zaczynają się chwalić w sieci, że grają w Cyberpunk 2077. W gronie posiadaczy gry CD PROJEKT jest już Kuba Wojewódzki i Filip Chajzer.

  Wojewódzki Hajzer cyberpunk

20:30: Na Steamie liczba ocen na temat Cyberpunk 2077 przekroczyła już 41 tys., z czego 74% jest już pozytywnych. 

cyberpunk recenzje

18:25: Przedłużamy LIVE BLOG, ale teraz będziemy publikować materiały z mniejszą częstotliwością. 

18:20: Cyberpunk 2077 z największą liczbą oglądających na Twitchu. Teraz streamy z rozgrywki ogląda ponad 834 tys. widzów.

twitch tweet

17:17: Akcje CD PROJEKT kończą sesję na tych samych poziomach na których były na końcu listopada. Kurs akcji kończy dzień spadkiem o 8,5% przy ponad 760 mln zł obrotu.

CD PROJEKT (1)

17:01: Michał Nowakowski, członek zarządu CD PROJEKT, donosi na swoim FB, że Cyberpunk 2077 pobił kolejny rekord. Produkcja Redów jest najszybciej sprzedającą się grą na PC w historii. Pod tym względem wyprzedziła ostatniego rekordzistę z października 2020, grę World of Warcraft: Shadowlands.
 

Nowakowski

16:33: Do końca sesji zostało niecałe 30 minut. Akcje CD PROJEKT znowu pod presją, w tej chwili spadają o 8,5% przy obrotach zbliżających się do 700 mln zł.

16:30: Liczba recenzji Cyberpunk 2077 na Steamie przekroczyła już 31 tys. 73% opinii jest już pozytywnych. Wygląda na to, że największy kryzys odnośnie ocen na PC gra ma już za sobą, a patche w drodze.
 

recenzje

16:15: Edycje kolekcjonerska Cyberpunka 2077 docieraja już do graczy z figurką. W mediach społecznościowych fani gry chwalą się swoimi przesyłkami.
 

kolekcjonerka


16:11: Stacja Orlen w wersji #Cyberpunk 2077. Tankowalibyśmy! :)

orlen cyberpunk 2077


15:27: Od godziny peak graczy Cyberpunka przekracza już 1 mln osób.

steam peak cyberpunk

15:05: Liczba tweetów z #Cyberpunk2077 wciąż rośnie i przekroczyła już liczbę 201 tys.

tweet cyberpunk

14:38: Znów ponad 1 mln graczy gra w Cyberpunk 2077 na Steamie. Jest to nowy rekord polskiej produkcji.

Steam peak

14:35: Chyba Robert Lewandowski musiał coś zadziałać, bo Bayern włącza się w promocje #Cyperpunk2077 i publikuje grafikę w stylu Cyberpunk na Twitterze.

FC Bayern

14:15: Przychody na platformie Steam z Cyberpunk 2077 przekroczyły już ponad 50 mln USD ponad 2 tygodnie temu. Dla CD PROJEKT oznacza to niższą prowizję dla sprzedaży gry. Spółka poinformowała o tym na Twitterze.

Jeszcze w 2018 roku pisaliśmy, że na platformie Steam prowizja od sprzedaży gry, gdy zarabia co najmniej 10 mln USD, spada do 25%. Natomiast gdy gra przynosi ponad 50 mln USD przychodu prowizja spada do 20%.

przychody

14:10: Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT w wywiadzie dla Wirtualnej Polski zapewnił, że większa część zespołu cały czas pracuje nad hot fixami oraz patchami do Cyberpunka. Pojawią się one już wkrótce.

Adam Kiciński Wirtualna Polska

13:55: PewDiePie, najpopularniejszy YouTuber i Streamer gier na świecie, kilka minut temu rozpoczął stream z rozgrywki Cyberpunka. Aktualnie ogląda go 90 tys. osób, a liczba cały czas rośnie. Stream jest dostępny TUTAJ.

PewDiePie

13:46: Akcje CD PROJEKT tracą w tej chwili na wartości 8,5%, a obroty przekroczyły 500 mln zł. To najniższe poziomy notowań dzisiaj.

13:22: Aż 59% preorderów na Cyberpunk 2077 to zamówienia na PC. My zadajemy sobie pytanie ile z tych 4,7 mln kopii zostało zakupione poprzez GOG, na sprzedaży którego CD PROJEKT ma wyższą marżę. Niestety spółka nie podaje danych w takim rozbiciu.

Cyberpunk preordery

13:34: Liczba followersów Cyberpunk 2077 na Steam właśnie przekroczyła 1 mln użytkowników. 

Followersów

12:36: Idziemy grać w grę, może nas przez jakiś czas nie być ;)

Cyberpunk PS4 (1)

12:31: Akcje CD PROJEKT pozostają na minusie. W tej chwili kurs znajduje się na -5%, a zmianom notowań towarzyszą wysokie obroty, które przekroczyły 320 mln zł.

CD PROJEKT kurs

Źródło: Dom Maklerski mBank/ TradingView

12:23: Cyberpunk 2077 na 1. miejscu jeśli chodzi o sprzedaż na Steam w Chinach. Nas ujęła miniaturka wersji gry po chińsku.

Cyberpunk Chiny

12:00: Już blisko 20 tys. graczy oceniło Cyberpunka. 72% recenzji jest pozytywne. CD PROJEKT zapewnił dzisiaj, że już pracuje nad update'ami, aby naprawić błędy.

Steam recenzje

11:36: Cyberpunk 2077 cały czas na 1. miejscu najczęściej granych tytułów na Steamie. Tym samym produkcja od CD PROJEKT wyprzedza sieciowe strzelanki takie jak CS:GO.

SteamDB Cyberpunk

11:08: Lubimy takie poczucie humoru. Notowane na GPW 11 bit studios wysłało do CD PROJEKT pudło zapałek, aby mieli czym spalić miasto.

11bit

10:55: Maciej Kietliński, analityk Domu Maklerskiego Noble Securities komentuje premierę Cyberpunka 2077 oraz pierwsze recenzje graczy.

„71 proc. pozytywnych recenzji na Steam (kategoria „W większości pozytywne”) jest niską oceną jak na produkt o tak wysokim budżecie produkcyjnym oraz jak na tak rozbudzone oczekiwania graczy. Dla porównania, w przypadku gry Red Dead Redemption 2 udział ocen pozytywnych we wszystkich udzielonych przez graczy wynosi 82 proc. (kategoria „Bardzo pozytywne”), dla GTA V 81 proc. pozytywnych ocen (kategoria „Bardzo pozytywne”), i 98 proc. pozytywnych ocen (kategoria „Przytłaczająco pozytywne”) dla Wiedźmin 3: Dziki Gon. Najczęściej podnoszonymi przez graczy zarzutami wobec gry są problemy z optymalizacją rozgrywki nawet na bardzo dobrych jakościowo komputerach oraz częste crashe (wyłączanie się gry w trakcie rozgrywki).

Pozytywna informacja o 8 mln preorderów na CP 2077 jest wynikiem znacznie powyżej oczekiwań rynkowych (Wiedźmin 3 odnotował 1,5 mln egzemplarzy w przedsprzedaży). Sukces ten jest zasługą marketingu przeprowadzonego na niespotykaną dotąd skalę. Pozytywną informacją jest również znaczny udział sprzedaży cyfrowej, charakteryzującej się wyższą marżowością, niż dystrybucja fizyczna. Czynnikiem negatywnym jest jednak stosunkowo niska ocena na Steam – 71 proc. pozytywnych recenzji. Cyberpunk 2077 ma potencjał do powtórzenia sukcesu sprzedażowego Wiedźmina 3 i do konkurowania z uznanymi tytułami jak GTA V czy Red Dead Redemption 2. W dniu debiutu osiągnął krótkoterminowy sukces marketingowy oraz sprzedażowy pod względem ilości preorderów. Długoterminowy sukces sprzedażowy zależeć będzie od szybkości wydania patcha eliminującego wszystkie problemy z optymalizacją oraz wszystkie błędy występujące w grze”.

10:47: Cyberpunk 2077 numerem jeden w Google Trends w Stanach Zjednoczonych, zarówno w ostatnich 24h jak i na żywo.

Trends

10:22: Zarząd CD PROJEKT potwierdza, że ma w planach wydanie DLC do gry Cyberpunk2077, ale na razie nie zdradza więcej szczegółów.

10:21: Zespół CD PROJEKT cały czas będzie pracować nad Cyberpunkiem i doszlifowaniem tytułu. Później spółka będzie realizować kolejne projekty, które jeszcze nie zostały zapowiedziane. 

10:16: Pierwsze dane dotyczące sprzedaży Wiedźmina III zostały podane 2 tygodnie po premierze. W przypadku Cyberpunka spółka może poinformować o nich szybciej, na pewno jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

10:13: Prezes CD PROJEKT podkreślił, że spółka nie rozważała czwartego przełożenia premiery, pomimo licznych bugów. 

10:10: Adam Kiciński odniósł się do pierwszych recenzji Cyberpunka. Powiedział, że występujące problemy, w szczególności w wersji na PC są naturalne. CD PROJEKT cały czas pracuje nad technicznymi poprawkami tzw. hot fixami. Spółka analizuje na bieżąco dane, aby zminimalizować problemy graczy. 

10:07: Mija godzina od startu notowań CD PROJEKT. W tej chwili kurs akcji jest na około 3% minusie, a obroty na akcjach przekroczyły 200 mln zł.

10:06: Rozpoczęło się śniadanie prasowe z zarządem CD PROJEKT. Adam Kiciński podkreślił, że recenzje gry są bardzo dobre, z czego spółka jest zadowolona. Według szacunków, do premiery Cyberpunka sprzedano 8 mln sztuk w preorderach. „To jest niesamowite osiągnięcie, nawet w najbardziej ambitnych planach nie zakładaliśmy takiej liczby”. Aż 74% preorderów wygenerowała dystrybucja cyfrowa. Udział PC w preorderach wyniosła 59%, natomiast konsole 41%.

preorder

09:51: Punktualnie o 10:00 rozpoczyna się śniadanie prasowe  z zarządem CD PROJEKT, tym razem online z dostawą do domu.

niadanie prasowe

09:25: Prezes CD PROJEKT, Adam Kiciński, zapytany o prace nad czwartą częścią Wiedźmina powiedział, że spółka na ten moment skupia się na dopracowaniu Cyberpunka 2077.

09:22: Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT, podkreśla, że 8 mln preorderów Cyberpunka to fenomenalny wynik, na jaki nawet nie liczyli. Jest to zdecydowanie lepszy wynik niż w przypadku premiery trzeciej części Wiedźmina.

09:20: Adam Kiciński, prezes zarządu CD PROJEKT jest gościem Bartosza Węglarczyka w programie Onet Rano. Prezes podkreślił, że jak na razie śledzą recenzje graczy, które aktualnie na Steamie oscylują na poziomie 71% pozytywnych ocen. Adam Kiciński zwrócił uwagę, że na niektórych konfiguracjach pojawiają się problemy z Cyberpunkiem, jednak zapewnia, że cały czas spółka pracuje nad tzw. hot fixami, które poprawią jakość rozgrywki. 

Adam Kiciński

09:07: Albert Longterm Rokicki na swoim Twitterze przypomina, że liczba preorderów na Cyberpunka jest 5x wyższa niż w przypadku Wiedźmina III. 

longterm

09:01: Akcje CD PROJEKT rozpoczynają notowania na poziomie -1%. Zmianie notowań towarzyszą ogromne obroty.

08:58: CD PROJEKT właśnie poinformował, że liczba preorderów na grę Cyberpunk 2077 wyniosła 8 mln sztuk. Jak czytamy w raporcie ESPI dane podane są „w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów”.

preorder

08:35: Sesja na GPW wystartuje o 9:00. W tej chwili akcje CD PROJEKT mają TKO (Teoretyczny Kurs Otwarcia) +3,6%

08:25: CD PROJEKT właśnie poinformował na Twitterze, że Adam Kiciński, prezes spółki, pojawi się w programie Onet Rano punktualnie o 9:15.

Adam Kiciński

07:59: Osiągnięty przez Cyberpunk 2077 peak graczy na Steam jest mniej więcej 10 razy wyższy od najwyższego poziomu jaki osiągnęła gra Wiedźmin 3. W przypadku poprzedniego tytułu RPG CD PROJEKT w produkcję w dniu premiery grało w szczytowym momencie nieco ponad 90 tys. graczy, a rekord ponad 100 tys. graczy na żywo został osiągnięty w grudniu 2019, gdy na Netflix trafił serial na podstawie prozy Sapkowskiego. 
 

Steam db wiedźmin

07:35: Już ponad 11 tys. graczy dało swoje oceny grze Cyberpunk 2077 na Steam. Średnia ocen cały czas spada i w tej chwili wynosi 71% pozytywnych. Gra niebezpiecznie zbliża się do granicy 70%, a po spadnięciu poniżej algorytm platformy będzie interpretował oceny gry jako „mieszane”. Wciąż największym zarzutem do gry są problemy techniczne i bugi. 
 

Oceny

03:53: Mamy to, ponad 1 000 000 osób gra w Cyberpunka. Udało się to osiągnąć niecałe trzy godziny od premiery gry na Steam. To niesamowite, ale liczba graczy w Cyberpunk 2077 przekroczyła milion. W tej chwili w CP2077 gra więcej ludzi niż ogląda. CD PROJEKT swoim nowym tytułem ustanowił absolutny rekord.
 

Steam db

03:23: Są już pierwsze oceny gry Cyberpunk 2077 przez samych graczy na Steam. Do tej pory produkcja CD PROJEKT zebrała ponad 2500 ocen, z czego 77% to pozytywne opinie. Negatywnie produkcję oceniają gracze, którzy nie mogą jej uruchomić lub mają problemy sprzętowe. W przypadku pozytywnych ocen doceniona jest jakość, rozmach i głębokość rozgrywki.
 

Oceny

03:17: Od premiery Cyberpunk 2077 na Steam minęły już dwie godziny i siedemnaście minut. Pomimo, że godzina jest późna, a jutro nie jest weekend to w polski tytuł gra 975 tys. osób. Wydaje się, że jeszcze większych rekordów możemy się spodziewać w weekend.

Steam db

02:53: Ludzie wolą grać w Cyberpunk 2077 niż oglądać stream z gry na Twitchu. W tej chwili liczba grających osób w tytuł Redów przekroczyła 900 tys. osób i powoli zrównuje się z liczbą oglądających.
 

Cyberpunk 2077

02.34: Ponad 820 tys. ludzi gra w Cyberpunk 2077 w tej chwili na Steam

Steam db
 

02:20: W godzinę i 20 minut od premiery Cyberpunk 2077 ustanowił rekord liczby graczy w peaku na Steam, jeśli chodzi o grę singleplayerową. W tej chwili w grę CD PROJEKT gra 755 tys. osób więcej niż w szczytowym momencie w Fallout 4, GTA V czy HITMAN 2. Większym rekordem niż CP2077 mogą pochwalić się tylko sieciówki.


sTEAM cHARTS

02:06: W godzinę od premiery na Steam liczba grających w Cyberpunk 2077 przekroczyła 600 tys.

Steam db
 

01:58: Counter-Strike: Global Offensive zdetronizowane. Cyberpunk 2077 z największą liczbą graczy na Steam. W tej chwili w produkcję CD PROJEKT gra 476,5 tys. osób.

Steam db
 

01:48: Liczba graczy w Cyberpunk 2077 rośnie. W tej chwili w polski tytuł gra 344 tys. osób. Większą liczbą graczy może w tej chwili pochwalić się sieciówka Counter-Strike: Global Offensive

Steam db
 

01.37: Liczba grających w Cyberpunk 2077 na platformie Steam na żywo przekroczyła 200 tys.

Steam db
 

01:24: Są już pierwsi gracze w wersji PC Cyberpunk 2077. Serwis Steam DB informuje, że w tej chwili na żywo w tytuł gra niecałe 15 tys. osób.

Cyberpunk 2077
 

01:15: Cyberpunk 2077 jest też dostępny na platformie GOG. 

gog

01:06: Premiera Cyberpunk 2077 na Steam nie obywa się bez problemów technicznych. Strona co jakiś czas wyświetla komunikat "502 Bad Gateway". Zazwyczaj świadczy to o przeciążeniu serwera albo infrastruktury sieciowej.
 

Steam
 

01:00: Cyberpunk 2077 jest już również dostępny na Google Stadia.

Google Stadia

01:00: Wstawaj Samuraju, Cyberpunk 2077 jest już oficjalnie dostępny w wersji na PC.

Cyberpunk PC

00:35: Po 35 minutach od premiery Cyberpunka na konsole, na Twitterze liczba tweetów z #Cyberpunk2077 przekroczyła 100 tys. Za niecałe 25 minut produkcja od CD PROJEKT będzie dostępna w wersji na PC.

tweet cyberpunk

00:22: Euforia z premierą Cyberpunk 2077 udziela się coraz mocniej. Znany dziennikarz Jarosław Kuźniar właśnie pochwalił się na Twitterze, że od 10 lat jest drobnym akcjonariuszem CD PROJEKT. Jak od tylu lat, to chyba już nie takim drobnym panie Jarosławie ;).

Jarosław Kuźniar

00:10: Premiera Cyberpunk 2077 na Xbox też stała się faktem. Na Twitterze gracze dzielą się pierwszymi chwilami w Night City na konsoli.

Xbox

00:00: Cyberpunk 2077 jest już dostępny na konsolach! Premiera na PlayStation stała się faktem.

Cyberpunk PS4

Środa, 9 grudnia

23:50: Już za 10 minut premiera Cyberpunka na konsole. O północy rozpocznie się również #CyberNight, kolejne wydarzenie poświęcone premierze polskiej produkcji na profilu Twitter Gaming.

cyber night

23:33: Liczba tweetów z #Cyberpunk2077 przekroczyła 92 tys. i cały czas rośnie. Twitter wzbogaca każdy # charakterystycznym czerwonym diabłem. 

Twitter

23:30: Od północy przez 2 godziny w Polsat Games będzie można oglądać stream z rozgrywki Cyberpunka w ramach programu „Giereczkowo by night”. Transmisja jest dostępna TUTAJ.

Giereczkowo by night

23:00: Czas na sekretne przesłanie na godzinę przed premierą Cyberpunk 2077. O północy gra będzie dostępna na konsolach, natomiast godzinę później na platformach Steam, GOG i Epic.

Tweet Cyberpunk

22:50: Numer #5 na karcie na czasie na YouTube znalazła się wersja Cyberpunk1977 w wykonaniu Cyber Mariana. Obejrzyjcie sami!

22:45: Streamy z Cyberpunka wciąż biją rekordy popularności na Twitchu. Polska produkcja wyprzedziła m.in. Minecrafta, GTA V oraz League of Legends.

Twitch

22:20: Prowadzący wydarzenie w Polsat Games, czyli Krzysztof Ibisz i Agnieszka 'Ines' Borysiuk, wczuwają się w rolę i wzbudzają emocje przed premierą Cyberpunka.

Krzysztof Ibisz

22:00: Do premiery Cyberpunk 2077 pozostały 2 godziny. CD PROJEKT zachęca do wysłuchania 25 min setu rosyjskiej DJ-ki Niny Kraviz z muzyką, którą skomponowała specjalnie dla polskiej gry.

21:45: W USA zainteresowanie Cyberpunkiem w Google dogania już GTA. Zwrócił uwagę na to Rafał Hirsch na Twitterze.

Cyberpunk vs GTA

21:20: Już jutro odbędzie się The Game Awards, czyli event podczas którego zostaną wręczone nagrody dla najlepszych gier w 2020 roku. W wydarzeniu weźmie udział Keanu Reeves, który w grze Cyberpunk wystąpi jako Johny Silverhand. 

Keanu Reeves

21:04: Hype na Cyberpunk 2077 rośnie. Liczba oglądających Stream z gry w serwisie Twitch przekroczyła 1 mln osób. W szczytowym momencie na live oglądało rozgrywkę z gry 1,2 mln osób.
 

chart(1)


20:30: W programie poświęconym premierze Cyberpunka jeden z twórców gier, Sebastian Kalemba, opowiedział o genezie Cyberpunka, która nawiązuje do gry fabularnej Cyberpunk 2020. Została ona wydana w 1990 roku. Sam Mike Pondsmith wspomniał, że w pierwszym trailerze Cyberpunka 2077 CD PROJEKT znakomicie odzwierciedlił wiele elementów z jego produkcji.

Cyberpunk 2020

20:20: W studiu Polsat Games są również znani YouTuberzy oraz influencerzy, oczywiście w stylizacjach nawiązujących do Cyberpunka. Wśród nich m.in. Tomasz 'Gimper' Działowy.

Gimper

20:20: Na antenie Polsat Games opublikowano wywiad z Mikiem Pondsmithem, twórcą uniwersum Cyberpunka. W rozmowie z dziennikarzem Polsat Games opowiedział o początkach współpracy z CD PROJEKT, która rozpoczęła się kilka lat temu. Przed rozpoczęciem prac nad grą Cyberpunk 2077, CD PROJEKT wysłało Podsmithowi Wiedźmina II, którym był zachwycony. Mike Pondsmith kilkukrotnie odwiedził Warszawę, aby zobaczyć jak przebiegają prace nad grą i był zachwycony technologią warszawskiej spółki. „Gdy zobaczyłem pierwszy trailer gry, wiedziałem, że będzie to świetna produkcja” – powiedział Podsmith w wywiadzie.

Mike Pondsmith

19:50: Na Twitchu już ponad 1,1 mln widzów ogląda streamy z rozgrywki Cyberpunka. Najwięcej użytkowników ogląda kanał Rubiusa (ponad 113 tys. widzów).

Twitch

19:45: Już o godzinie 20 na kanale Polsat Games rozpocznie się 4-godzinny program poświęcony premierze Cyberpunka. Wydarzenie poprowadzą Krzysztof Ibisz, Agnieszka 'Ines' Borysiuk, Piotr 'Izak' Skowyrski oraz Radek Nałęcz. Będą oni gościć m.in. twórców gry oraz infuencerów, którzy wypowiedzą się na temat najbardziej wyczekiwanej produkcji. Jeśli ktoś nie ma dostępu do kanału Polsat Games to może bezpłatnie obejrzeć program TUTAJ.

Ipla

19:00: Pozostało mniej niż 6 godzin do premiery Cyberpunka na Steamie. Na platformie jest szeroki branding, a na głównej stronie trwa odliczanie.

Steam

18:30: Marcin Momot, Global Community Lead CD PROJEKT, w najnowszym tweecie poinformował, że Patch Day 1 będzie dostępny już w momencie premiery Cyberpunka. Rozmiar aktualizacji będzie się różnić, w zależności od platformy. 
 

Tweet patch

18:15: Akcje CD PROJEKT kończą dzisiejszą sesję neutralnie. Zgodnie z oczekiwaniami premierze towarzyszy duża zmienność i obroty. Dzisiaj na akcjach spółki obroty przekroczyły 550 mln zł, ale największa zmienność i obroty dopiero przed nami. O tym co się może dziać z akcjami spółki po premierze Cyberpunka więcej TUTAJ.
 

  CD PROJEKT (1)


18:00: Dzisiaj o godz. 12 zeszło embargo na publikowanie rozgrywki z Cyberpunka. W internecie jest już mnóstwo streamów z rozgrywki, a na samym Twitchu transmisję oglądało ponad 900 tys. osób. W tej chwili najchętniej oglądanym kanałem na YouTube z rozgrywką Cyberpunka jest The Spiffing Brit (ponad 10 tys. osób), a jego stream można oglądać TUTAJ. Natomiast aktualnie na Twitchu ponad 121 tys. osób ogląda stream Shrouda, profesjonalnego gracza polskiego pochodzenia.

Według statystyk na SteamDB dzisiaj od godziny 11:30 na Twitchu transmisję z rozgrywki Cyberpunka ogląda od 800 do 900 tys. osób. 
 

Twitch SteamDB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.