Dywidenda z Grupa Kęty w 2024 roku będzie rekordowa
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 kwi 2024, 14:22

Grupa Kęty kontynuuje tradycję regularnych dywidend. Na wypłatę trafi niemal cały zysk

Zarząd Grupy Kęty, producenta wyrobów aluminiowych, ponownie rekomenduje wypłatę dywidendy. Tym razem, do akcjonariuszy trafi 92% zysku netto za 2023 r. Będzie to już 22. dywidenda ze spółki.

Grupa Kęty to polska spółka specjalizująca się w produkcji wyrobów z aluminium. Obejmuje swoją działalnością zarówno rynek krajowy, jak i międzynarodowy, dostarczając produkty na potrzeby wielu sektorów przemysłu.

Zgodnie z najnowszą uchwałą zarządu, planowane są dwie transze wypłaty dywidendy na łączną kwotę 539 302 773,20 zł, co przekłada się na 55,70 zł na akcję. Dzień dywidendy został ustalony na 21 sierpnia 2024 roku, z pierwszą transzą wypłaty przewidzianą na 4 września 2024 roku (19,00 zł na akcję), a drugą na 6 listopada 2024 roku (36,70 zł na akcję).

Stopa dywidendy, obliczona przy aktualnym kursie akcji, jest na przyzwoitym poziomie 6,6%.

Kurs akcji Grupa Kęty od początku 2023

Kęty (1)
 

Zobacz także: Dywidendy, terminy wypłat, analizy w Strefie Inwestorów 

Długa tradycja regularnych wypłat dywidend Grupy Kęty

Warto zwrócić uwagę, że będzie to już piętnasta z rzędu wypłata dywidendy przez Grupę Kęty. Spółka ta nieprzerwanie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami od 2010 roku, choć historia jej dywidend sięga aż roku 2002. Jedyną przerwą był rok 2009, kiedy to zarząd wstrzymał się z wypłatą ze względu na niekorzystną koniunkturę giełdową.

Grupa stara się co roku zwiększać wartość dywidendy. Lecz tym razem akcjonariusze otrzymają mniejszą nominalnie wypłatę w porównaniu do rekordowej zeszłorocznej w wysokości 62,50 zł.

Decyzja Zarządu o rekomendacji wypłaty dywidendy uwzględnia aktualną i przewidywaną sytuację finansową spółki, a proponowana wysokość dywidendy jest zgodna z przyjętą polityką dywidendową firmy, która zakłada wypłatę od 60% do 100% skonsolidowanego zysku netto osiągniętego w poprzednim roku.
 

Dywidendy Kęty

Zobacz także: Grupa Kęty, notowania, rekomendacje, dywidendy, wyniki finansowe w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.