Debiut B-Act na NewConnect w przyszłym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
11 kwi 2024, 11:30

Debiut B-Act na NewConnect w przyszłym tygodniu. Na małą giełdę wejdzie spółka inżyniersko-konsultingowa

B-Act, bydgoska firma inżyniersko-konsultingowa, specjalizująca się w obszarze doradztwa i nadzoru inwestycji budowlanych, w najbliższy wtorek zadebiutuje na rynku NewConnect. Spółka, działa nie tylko na polskim rynku, ale również w Rumunii, krajach bałtyckich, Brazylii i Katarze, ale również uczestniczy w odbudowie infrastruktury w Ukrainie. Planuje dalszy rozwój swoich operacji międzynarodowych. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji. To będzie drugi debiut w tym roku na alternatywnym rynku GPW.

Spółka B-Act specjalizuje się w zarządzaniu projektami i eliminacji sporów budowlanych, pełniąc kluczową funkcję inżyniera i administratora kontraktu w projektach budowlanych. Zapewnia kompleksowe wsparcie dla inwestorów oraz zespołów budowlanych, zajmując się również zagadnieniami związanymi z opóźnieniami sądowymi, analizą ilościową oraz rozwiązywaniem roszczeń i sporów budowlanych.

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w sektorze inżynieryjnym. Realizuje między innymi zamówienia dla urzędów miast, wodociągów oraz PKP, a także obsługuje zlecenia niepubliczne, takie jak budowa biurowców.

Projekty_B-Act_Ukraina

Zobacz także: B-Act rusza z ofertą akcji i planuje debiut na NewConnect. Spółka zapowiada znaczący wzrost przychodów i zysków w następnych latach 

Aktualne projekty

Od nowego roku, B-Act podpisała kluczowe kontrakty, które mogą przynieść firmie dochód brutto w przedziale 28-40 mln PLN. Końcowa suma będzie zależała od finalizacji umów z podwykonawcami i dostawcami. Wśród projektów znajduje się rozwój kluczowej infrastruktury, umożliwiający dostawy gazu do największej elektrowni na Śląsku w Rybniku. Tu B-Act odpowiada za nadzór inwestycyjny, ekologiczny oraz zarządzanie projektem. Spółka zajmuje się także inżynierią kontraktu w związku z przebudową lotniska w Świdwinie, które ma zostać bazą dla polskich myśliwców F-35.

Wśród najważniejszych projektów bieżących rozwoju B-Act znajduje się realizacja trasy szybkiego tramwaju z Warszawy do Wilanowa, rozbudowa kompleksu budynków Opery Nova w Bydgoszczy oraz realizacja wielofunkcyjnego portu lotniczego dla wojska w Mirosławcu.

Spółka planuje także udział w projektach powiązanych z OZE, w tym rozbudowę sieci energetycznych we współpracy z amerykańską spółką „Power Engineers”. Prezes Adam Białachowski podkreśla, że Polska pozostaje kluczowym rynkiem, jednak firma intensywnie rozwija swoją obecność na Bliskim Wschodzie i w Brazylii.

Projekty_B-Act_0

Debiut B-Act już w najbliższy wtorek

Już we wtorek zadebiutuje B-Act na alternatywnym rynku NewConnect. To będzie dopiero drugi debiut na tym rynku od początku roku. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji, gdyż spółka przeprowadziła z sukcesem emisję 5 miesięcy wcześniej i pozyskała 2,4 mln zł z przeznaczeniem na obsługę backlogu oraz na realizację nowych projektów.

„Bardzo się cieszymy, że jesteśmy o krok od debiutu na rynku NewConnect (..) zgodnie z zapowiedziami zarządu z zeszłego roku, są realizowane przez nas założenia odnośnie nowych kontraktów, o których mówiliśmy inwestorom podczas trwania oferty publicznej naszych akcji. Cały czas uczestniczymy w różnych przetargach i prowadzimy rozmowy związane z kolejnymi przedsięwzięciami w interesujących nas obszarach inwestycyjnych ” – podkreśla Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act.

„Debiut na rynku NewConnect, to z jednej strony podsumowanie dotychczasowej aktywności spółki, z drugiej to krok w kierunku przyszłości, która ma być nie tylko skoncentrowana na rozwijaniu obecności w dobrze znanych segmentach działalności, ale także odważnym wchodzeniem w nowe obszary związane z energetyką czy szeroko rozumianą obronnością oraz rynkami zagranicznym” – dodaje.

Spółka będzie notowana pod skróconą nazwą "BACT" i tickerem "BAC".

Zobacz także: Duża redukcja w zapisach na akcje Mentzen SA. Debiut na NewConnect możliwy za kilka miesięcy 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.