Dziś kończą się zapisy na akcje w ofercie publicznej Ryvu Therapeutics. Tylko do godziny 11:59
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 gru 2022, 10:04

Dziś kończą się zapisy na akcje w ofercie publicznej Ryvu Therapeutics. Tylko do godziny 11:59

Do 15 grudnia do godziny 11:59 przyjmowane są zapisy na akcje biotechnologicznej spółki Ryvu Therapeutics. Spółka prowadzi ofertę publiczną akcji (SPO). Zamierza z niej pozyskać do 272 mln zł na dalszy rozwój projektów.

Ryvu Therapeutics #RVU rozwija innowacyjne leki (first-in-class), czyli związki małocząsteczkowe, które znajdą zastosowanie w leczeniu pacjentów z chorobami onkologicznymi. Spółka działa od 2007 r. Do tej pory przeprowadziła 11 transakcji partneringowych, i jest rekordzistą pod tym względem w polskim sektorze biotech.

Spółka ma w pierwszej fazie klinicznej najbardziej zaawansowany projekt RVU120, do którego spółka ma 100% praw. Jest on nakierowany na leczenie pacjentów z ostrą białaczką szpikową, zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka oraz w badaniu fazy I/II w terapii guzów litych.

„RVU120 (znany również jako SEL120) jest selektywnym, pierwszym w swojej klasie inhibitorem CDK8/CDK19, który wykazał skuteczność w wielu modelach guzów litych oraz hematologicznych nowotworach złośliwych in vitro oraz in vivo” - podano w prospekcie emisyjnym.

Drugim bardzo zaawansowanym projektem klinicznym jest SEL24. Projekt jest już w drugiej fazie badań klinicznych. Jest ukierunkowany na leczenie pacjentów z oporną lub nawrotową postacią ostrej białaczki szpikowej.

„SEL24 jest selektywnym, dualnym inhibitorem kinaz PIM i FLT3 – dwóch enzymów odgrywających istotną rolę w transformacji nowotworowej komórek hematopoetycznych. SEL24 (MEN1703) jest nowatorskim, małocząsteczkowym związkiem odkrytym przez Emitenta, który rozwijany jest we współpracy z Menarini Group jako potencjalny lek we wskazaniach onkologicznych, w tym w ostrej białaczce szpikowej (AML)” - wyjaśniono w prospekcie.

Projekty Ryvu Therapeutics

Projekty_Ryvu

Źródło: prospekt Ryvu Therapeutics

Zobacz także: Emisja akcji Ryvu Therapeutics. Co warto wiedzieć o ofercie i planach spółki

Cele emisji i zapisy na akcje

Pozyskane środki finansowe wspomogą realizację planów rozwoju w okresie IV kw. 2022-2024. Większość gotówki z emisji akcji zostanie przeznaczone na najbardziej zaawansowane projekty w fazie klinicznej czyli RVU120. Kolejne 79 mln zł wspomoże projekty we wczesnej fazie.

Spółka emituje akcje, które stanowić będą do 20,6% wszystkich akcji Ryvu. Cena maksymalna została ustalona w wysokości 65 zł za akcję.

Niemiecki gigant biotechnologiczny BioNTech zadeklarował nabycie akcji o wartości 20 mln EUR. Po realizacji kupna akcji BioNTech będzie w posiadaniu jednego z największych pakietów akcji Ryvu. W ofercie weźmie też udział prezes i największy akcjonariusz Ryvu, Paweł Przewięźlikowski..

Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 15 grudnia do godziny 11:59.

Dotychczasowym akcjonariuszom Ryvu Therapeutics nie będzie przysługiwało prawo poboru, ale, w celu uniknięcia rozwodnienia, będą mogli objąć z prawem pierwszeństwa nowe akcje oferowane w liczbie, która pozwoli na utrzymanie takiego samego udziału w kapitale zakładowym.

„Biorąc pod uwagę maksymalną liczbę emitowanych Nowych Akcji, liczba Nowych Akcji w zapisie powinna stanowić nie więcej niż 25,9578% akcji Spółki posiadanych przez daną Osobę Uprawnioną w Dniu Rejestracji, zgodnie z przedstawionymi Dokumentami Potwierdzającymi” - wyjaśniono w prospekcie.

Cena ostateczna zostanie podana po przeprowadzeniu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, czyli po 15 grudnia. Może być ona niższa od wyznaczonej ceny maksymalnej i aktualnej ceny akcji będących w obrocie GPW.

Szczegóły dotyczące SPO Ryvu Therapeutics dostępne są na stronie spółki.

Harmonogram oferty akcji Ryvu Therapeutics

TerminEtap
8 grudnia 2022 r.Rozpoczęcie przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych
8 grudnia 2022 r.Rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych
15 grudnia 2022 r.Ostatni dzień terminu na dostarczenie dokumentów potwierdzających oraz deklaracji (Prawo Pierwszeństwa) do godziny 11:59
15 grudnia 2022 r.Zakończenie przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych do godziny 11:59
15 grudnia 2022 r.Zakończenie procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych
16-20 grudnia 2022 r.Okres przyjmowania zapisów od inwestorów instytucjonalnych
do 21 grudnia 2022 r.Okres przyjmowania zapisu od BioNTech
22 grudnia 2022 r.Przydział akcji oferowanych i zamknięcie Oferty
około 1 miesiąca od przydziału akcji oferowanychPrzewidywany termin rozpoczęcia notowań akcji oferowanych na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW

Zobacz także: Widzieliśmy laboratoria Ryvu Therapeutics. Oto jak największa firma drug discovery w tej części świata pomaga chorym na raka pacjentom 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.