Ryvu Therapeutics rozpoczyna publiczną ofertę akcji. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
07 gru 2022, 18:05

Ryvu Therapeutics rozpoczyna publiczną ofertę akcji. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w środę, 7 grudnia prospekt emisyjny Ryvu Therapeutics. Spółka zamierza pozyskać z emisji akcji środki na finansowanie dalszego rozwoju. Akcjonariusze Ryvu będą mieli prawo pierwszeństwa w ofercie.

Ryvu Therapeutics wyemituje do 4,76 mln nowych akcji serii J i będzie się ubiegać o wprowadzenie ich na giełdę.

Już teraz firma biotechnologiczna BioNTech zdecydowała się na wzięcie udziału w ofercie akcji i zobowiązała się objąć akcje o łącznej wartości 20 mln euro, co stanowi znaczącą część oferty.

Zobacz także: Cena akcji w emisji Ryvu Therapeutics powinna być wyższa od tej, po której obejmuje BioNTech - mówi Paweł Przewięźlikowski

Akcjonariusze Ryvu z prawem pierwszeństwa

Uchwała dotycząca emisji akcji wyłącza prawa poboru, ale zostało przydzielone prawo pierwszeństwa kupna dla dotychczasowy akcjonariuszy Ryvu Therapeutics.

Inwestorzy posiadający w portfelach akcje Ryvu Therapeutics będą mogli objąć akcje przed nowymi inwestorami. Limitem górnym zapisów będzie liczba akcji, która będzie umożliwiać każdemu z akcjonariuszy utrzymanie takiego samego udziału w kapitale zakładowym.

Innymi słowy – dotychczasowi akcjonariusze mają zapewnione prawo pierwszeństwa, więc będą mogli uniknąć rozwodnienia ich udziałów o ile zdecydują się na uczestnictwo w ofercie.

Zobacz także: Ryvu podpisuje z BioNTech umowę na współpracę naukową i rozwój agonistów STING, o wartości 876,2 mln euro

Kurs akcji Ryvu Therapeutics

Ryvu Therapeutics akcje

Emisja akcji Ryvu Therapeutics

Pozyskane środki mają posłużyć finansowaniu dalszego rozwoju spółki. Wesprą przewidywane nakłady na rozwój szacowane od 454 do 610 mln zł w latach 2022–2024. Oprócz emisji akcji, Ryvu zamierza zebrać środki na inwestycje z różnych źródeł, takich jak dotacje, finansowanie dłużne oraz środki pochodzące z osiągania kamieni milowych i z już posiadanej gotówki.

Spółka nie podała jeszcze ceny emisyjnej nowych akcji.

Trigon Dom Maklerski pełni funkcję firmy inwestycyjnej w ofercie akcji.

Ryvu Therapeutics zamierza ubiegać się o dopuszczenie nowych akcji do obrotu na rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Termin dopuszczenia będzie zależał od decyzji GPW.

Zobacz także: Widzieliśmy laboratoria Ryvu Therapeutics. Oto jak największa firma drug discovery w tej części świata pomaga chorym na raka pacjentom

Zobacz także: Ryvu Therapeutics, notowania, rekomendacje, dane finansowe w Strefie Inwestorów

#rvu

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.