Czat inwestorski NEUCA - Wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku
Obrazek użytkownika Czaty
24 maj 2024, 11:10

Wyniki finansowe Grupy NEUCA za I kwartał 2024 r. - czat inwestorski z przedstawicielami spółki

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Spółka jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Grupa buduje ekosystem zdrowotny Świat Zdrowia oraz globalnie rozwija obszar badań klinicznych. Ponadto NEUCA jest doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych. Kluczowymi partnerami dla Grupy są niezależni aptekarze, których NEUCA wspiera w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

NEUCA zaprasza na czat inwestorski poświęcony wynikom finansowym Grupy za I kwartał 2024 roku, które zostaną opublikowane 23 maja. 2023 rok NEUCA zamknęła wzrostem sprzedaży i zysków. Przychody osiągnęły 11,8 mld zł, co oznacza wzrost o 5,2% rok do roku. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 16%, zysk EBITDA wyniósł niemal 380 mln zł (+11%), a zysk netto blisko 160 mln zł (+7%).

NEUCA regularnie, tj. od kilkunastu lat dzieli się zyskiem z akcjonariuszami, rokrocznie zwiększając dywidendę na akcję o 10-15 proc. W 2024 roku Zarząd NEUCA S.A. rekomendował wypłatę dywidendy w wys. 14,5 zł (ok. 64,8 mln zł), tj. o 11,5% wyższą niż w 2023 roku (13 zł).

Grupa stale utrzymuje wysoką wartość wskaźnika polecalności Net Promoter Score. NEUCA od wielu lat prowadzi także w niezależnym rankingu satysfakcji klienta prowadzonym przez Monitor Apteczny, we wszystkich kategoriach, uzyskując istotną przewagę nad największymi i wygrywając ze średnimi i małymi hurtowniami na rynku. Zaufanie do Grupy ma wpływ na rosnącą liczbę uczestników programów partnerskich. Różnorodność oferty handlowej oraz najwyższy poziom serwisu i wsparcia pozwalają uczestnikom programów skutecznie rozwijać swoją działalność na wymagającym rynku.

NEUCA spogląda na rok 2024 z optymizmem, bazując m.in. na prognozowanej dynamice wzrostu rynku dystrybucji leków na poziomie 6%. Pełne korzyści z zwiększenia urzędowej marży hurtowej na leki refundowane z 5% na 6% od 1 listopada 2023 roku będą w pełni widoczne w wynikach finansowych pierwszego kwartału 2024 roku.

O wynikach za I kwartał 2024 roku oraz dalszych perspektywach rozwoju Grupy NEUCA będzie można porozmawiać podczas czatu inwestorskiego, który odbędzie się w piątek, 24 maja 2024 roku. Grupę będą reprezentować:

 • Piotr Sucharski, Prezes Zarządu,
 • Grzegorz Dzik, Wiceprezes Zarządu,
 • Julita Czyżewska, Wiceprezes Zarządu,
 • Tomasz Dąbrowski, Prezes Zarządu Humaneva.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 24 maja 2024 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost