Czat inwestorski LUG - wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku
Obrazek użytkownika Czaty
16 maj 2024, 11:40

Wyniki finansowe Grupy LUG za 2023 rok oraz I kwartał 2024 roku – czat inwestorski z prezesem zarządu

Grupa Kapitałowa LUG jest jednym z czołowych producentów rozwiązań oświetleniowych w Europie. W tym roku firma obchodzi jubileusz 35-lecia działalności.

Dobre wyniki roczne…

W całym 2023 roku Grupa Kapitałowa LUG S.A. osiągnęła najwyższe w historii przychody, które wyniosły 273,59 mln zł. Poziom przychodów ze sprzedaży odzwierciedla zysk brutto wynoszący w 2023 roku 109,25 mln zł. Grupa zamknęła rok zyskiem netto w kwocie 7,54 mln zł i zyskiem na poziomie EBITDA wynoszącym 23,17 mln zł. Marża brutto na sprzedaży w ujęciu narastającym za dwanaście miesięcy minionego roku, ukształtowała się na poziomie 39,9%.

Wysoki pułap przychodów, najwyższy w 35-letniej historii działalności Grupy LUG, to efekt kilku czynników, w tym m.in. wypełnionego portfela zamówień zbudowanego na przestrzeni lat 2022 i 2023.

… i słabszy początek roku

Zgodnie z szacunkowymi wynikami, skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy LUG w I kwartale 2024 roku wyniosły 46,82 mln zł, co stanowi 24,7% mniej w stosunku do analogicznego okresu w 2023 roku. Ujemna dynamika kwartalnych skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży jest wypadkową szeregu uwarunkowań, spośród których szczególnie istotne są warunki makroekonomiczne oraz ściśle powiązana z nimi niska aktywność inwestycyjna. Zysk brutto na sprzedaży w I kwartale roku osiągnął poziom 18,85 mln zł wobec 25,13 mln zł w analogicznym kwartale 2023 r. (-25,0% r/r) przy jednoczesnym podtrzymaniu poziomu marży brutto na sprzedaży na niemal niezmienionym poziomie r/r tj. 40,3%. Skonsolidowany wynik netto Grupy Kapitałowej LUG za pierwsze trzy miesiące 2024 roku wyniósł –968,00 tys. zł wobec poziomu 926,00 tys. zł w analogicznym okresie roku poprzedniego.

O wynikach za 2023 rok oraz I kwartał br. będzie można porozmawiać z Prezesem Zarządu Grupy LUG, Ryszardem Wtorkowskim podczas czatu inwestorskiego.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 16 maja 2024 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost