Czat inwestorski Grupa Kino Polska - Podsumowanie 2023 roku
Obrazek użytkownika Czaty
23 kwi 2024, 09:34

Podsumowanie 2023 roku w Grupie Kino Polska – czat z członkinią zarządu i CFO Grupy

Grupa Kino Polska to jedna z wiodących grup medialnych w Polsce, działająca również na rynkach międzynarodowych. Grupa zajmuje się dystrybucją i produkcją treści dla telewizji, na platformy VOD, do serwisów streamingowych oraz kin, a także sprzedażą licencji programowych. W portfolio spółki znajdują się m.in. takie kanały telewizyjne, jak: Stopklatka, Zoom TV, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, Gametoon i kanały marki FilmBox.

W 2023 roku Grupa Kino Polska odnotowała wzrosty wszystkich kluczowych wskaźników finansowych. Spółce udało się zwiększyć przychody i po raz pierwszy raz w historii przekroczyć poziom 50 mln zł rocznego zysku netto.

Na koniec 2023 r. największy udział w przychodach Grupy Kino Polska miał segment Kanały filmowe marki FilmBox i kanały tematyczne (+5,9 mln zł, +4,0% r/r), gdzie znaczna część wyniku generowana jest na rynkach międzynarodowych.

W nadchodzących okresach Grupa Kino Polska zamierza w dalszym ciągu pracować nad umacnianiem pozycji na polskim rynku telewizyjnym oraz nad rozwojem na rynkach zagranicznych. Planowany jest dalszy rozwój oferty kanałów segmentu premium, nadawanych pod marką FilmBox.

We wtorek 23 kwietnia 2024 roku o godz. 11:00, zapraszamy na spotkanie z członkinią zarządu i CFO Grupy Kino Polska, Katarzyną Woźnicką na którym omówimy wyniki i dalsze perspektywy spółki.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 23 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.