Czat inwestorski ASBIS - Zamknięcie operacji w Rosji
Obrazek użytkownika Czaty
05 lut 2024, 10:46

ASBIS sfinalizował zamknięcie operacji w Rosji - czat inwestorski z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem

Grupa ASBIS to wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). 2 lutego spółka poinformowała o finalizacji całkowitego wyjścia z Rosji, o czym będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem.

Grupa ASBIS zbyła swoje spółki zależne w Rosji i tym samym sfinalizowała całkowicie wyjście z tego kraju. Jednocześnie spółka poinformowała o nieprzewidzianych zdarzeniach jednorazowych, które wpłyną na poziom zysku netto grupy za 2023 r.

Na podstawie wstępnego przeglądu niezbadanego skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy za 2023 rok oraz dostępnych informacji zarząd szacuje, że zysk netto po opodatkowaniu może wynieść około 53,0 milionów dolarów. Bez uwzględnienia wpływu zdarzeń jednorazowych, ASBIS osiągnąłby zakładany w prognozie na 2023 rok zysk netto na poziomie 78 milionów dolarów.

„Rosyjskie spółki ASBIS nie prowadziły działalności od momentu nałożenia embargo, jednak całkowite zamknięcie naszych operacji w tym kraju było procesem czasochłonnym i rozciągniętym w czasie z uwagi na ograniczenia wprowadzone przez władze rosyjskie. Nie był to łatwy proces. Teraz nastąpił definitywny moment, w którym rozliczamy nasze wyjście z Rosji. Niestety jesteśmy zmuszeni dokonać jednorazowych odpisów, które kończą naszą obecność w tym kraju. Nie powtórzą się one w przyszłości. Nie wpływają też one w żaden sposób na bieżącą działalność ASBIS, który w dalszym ciągu dynamicznie rozwija się w innych kierunkach geograficznych i włącza do swojego portfolio innowacyjne rozwiązania, takie jak robotyka oraz trade-in business. Nasza strategia jest jasno określona, a jej celem jest dalszy rozwój działalności i konsekwentne dzielenie się naszym sukcesem w formie dywidend z inwestorami” – powiedział Costas Tziamalis, wiceprezes Grupy ASBIS.

O powyższych zmianach w spółce będzie można porozmawiać z wiceprezesem Grupy, Costasem Tziamalisem. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego 2024 r. o godz. 11:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 5 lutego 2024 r. o godz. 11:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.