Startupy i nowe spółki technologiczne praktycznie przestały powstawać – Jakub Dwernicki, Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
13 lis 2023, 18:52

Startupy i nowe spółki technologiczne praktycznie przestały powstawać – Jakub Dwernicki, Podcast 21% rocznie

Wysokie stopy procentowe sprawiły, że nowe startupy i spółki technologiczne praktycznie przestały powstawać. Marazm w tym obszarze widać nie tylko w naszym regionie, ale również w samej dolinie krzemowej, mówi nasz dzisiejszy rozmówca.

Zobacz także: Wyniki finansowe cyber_Folks za III kwartał 2023 roku [Webinar z zarządem]

To oznacza, że nowe rozwiązania i usługi muszą dostarczać klientom już obecne na rynku spółki. To duża szansa na rozwój i wzrost, mówi Jakub Dwernicki CEO, główny akcjonariusz i założyciel Cyber_Folks, czyli spółki notowanej na GPW, która znajduje się w trakcie transformowania swojego biznesu z firmy infrastrukturalnej, która dostarczała jedynie domeny i serwery, w firmę oferującą różnego rodzaju rozwiązania technologiczne w formule SaaS. O postępach takiej transformacji, szansach i zagrożeniach z niej wynikającej oraz potencjale wzrostowym jaki dają te zmiany rozmawiamy w 102 odcinku podcastu. Zapraszam do podsumowania planów spółki Cyber_Folks tuż przed wynikami za 3 kwartał 2023.

Zobacz także: Bądź najlepszy, a nie największy. O kulisach biznesu w formule SaaS - Krzysztof Szyszka, Podcast 21% rocznie

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 102.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl

W tym podcaście:

 • 00:02:30 Geneza powstania cyber_Folks
 • 00:05:00 Transformacja z biznesu hostingowego do technologicznego
 • 00:09:15 W jakim miejscu swojego rozwoju znajduje się cyber_Folks
 • 00:11:08 Transakcje M&A, a strategia rozwoju
 • 00:14:15 Co daje giełda i bycie spółką na niej notowaną?
 • 00:18:10 Rozwój usług w formule SaaS
 • 00:23:30 Przejęcia i M&A na rynku SaaS
 • 00:26:21 Kryzys na rynku startupów i nowych spółek technologicznych
 • 00.31.10 Plany rozwoju i przyszłość cyber_Folks
   

Jakub Dwernicki i Paweł Biedrzycki

Jakub Dwernicki i Paweł Biedrzycki

Jakub Dwernicki, Prezes Zarządu cyber_Folks

Założyciel i główna osoba zarządzająca Grupą cyber_Folks. Główny autor strategii akwizycji biznesów hostingowych.  W cyber_Folks odpowiedzialny za strategię rozwoju, akwizycje.

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 15-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, @Paweł Biedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News