BeGlobal: robo-doradca, który poprowadzi twoje inwestycje do celu - Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
21 paź 2023, 11:59

BeGlobal: robo-doradca, który poprowadzi twoje inwestycje do celu - Michał Tuczyński i Tomasz Wilczęga, Podcast 21% rocznie

Nasi dzisiejsi rozmówcy chcą swoim projektem dokonać prawdziwej rewolucji w świecie inwestowania. Współtwórcy inicjatywy, o której będziemy mówić, całe swoje zawodowe życie przepracowali w różnego rodzaju korporacjach finansowych, aż wreszcie dojrzeli do tego, aby stworzyć fintech w obszarze inwestowania.

BeGlobal, bo o nim mowa, to startup, który powstał dzięki wsparciu RockBridge TFI, partnera tego odcinka. Zapraszam do 100 odcinka podcastu, w którym będziemy rozmawiać o inwestycjach, które prowadzą Cię prosto do celu. Zagłębimy się w historię i mechanizm działania pierwszego robo-doradcy, z prawdziwego zdarzenia, który został zarejestrowany w Polsce. Będziemy rozmawiać o wykorzystaniu algorytmów w inwestowaniu, funduszach ETF i planach inwestycyjnych. Zapraszam do rozmowy z Tomaszem Wilczęgą i Michałem Tuczyńskim z BeGlobal.

Zobacz także: Największa okazja inwestycyjna na tym rynku od lat - prognozy Saxo Bank, Podcast 21% rocznie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 100.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud
 

W tym podcaście:

 • 00.01.45 Z jakich powodów i w jakich okolicznościach powstał BeGlobal?
 • 00.06.30 Jak długo trwało wdrożenie pomysłu w życie i stworzenia platformy inwestycyjnej?
 • 00.08.40 Jakie problemy rozwiązuje i dla kogo jest BeGlobal?
 • 00.12.58 Na czym polega robo-doradztwo i tworzenie planów inwestycyjnych w BeGlobal?
 • 00.17.00 Zaplecze platformy inwestycyjnej. W jaki sposób są inwestowane pieniądze klientów?
 • 00.19.38 Fundusze BeGlobal. Po co powstały i w jaki sposób realizują plan inwestycyjny klientów?
 • 00.21.38 Dlaczego i jak BeGlobal inwestuje pieniądze klientów w fundusze ETF?
 • 00.25.43 Na czym polega część pasywna i aktywna w funduszach BeGlobal?
 • 00.32.15 Inwestowanie przez cele. Czym jest w praktyce?
 • 00.35.30 Bezpieczeństwo i koszty inwestowania poprzez BeGlobal?
 • 00.38.20 Opłata succes fee w BeGlobal, kiedy i jak jest pobierana?
 • 00.46.00 Jakie są inne koszty i opłaty w BeGlobal?
 • 00.52.20 Idealny profil użytkownika w BeGlobal
 • 00.57.15 Ryzyko walutowe i jak jest zabezpieczanie
 • 01.01.45 BeGlobal, a podatki
 • 01.08.00 Perspektywy rozwoju BeGlobal
 • 01.10.35 Gdzie i jak mogę zainwestować i stać się BeGlobal

Paweł Biedrzycki, Michał Tuczyński, Tomasz Wilczęga

Paweł Biedrzycki, Michał Tuczyński i Tomasz Wilczęga

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 15-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Michał Tuczyński

Wiceprezes Zarządu / Szef Zespołu Zarządzania Aktywami (CIO). Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość oraz Zarządzanie i Marketing. Posiada tytuł CFA Chartered Financial Analyst oraz licencję Doradcy Inwestycyjnego. Karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku w KPMG, w dziale audytu. W 2005 roku przeszedł do Banku Handlowego w Warszawie S.A. na stanowisko Dealera. W 2008 objął stanowisko Tradera Stopy Procentowej. W lutym 2009 roku przeszedł do ING Banku Śląskiego S.A., gdzie w Departamencie Private Banking współtworzył obecne Biuro Maklerskie ING Banku, w którym od 2012 roku był na stanowisku Dyrektora Inwestycyjnego (Szefa Zespołu Zarządzania Aktywami). W październiku 2019 przeszedł do Rockbridge, aby rozwijać Departament Ilościowego Zarządzania Aktywami. Od października 2021 Wiceprezes Zarządu Rockbridge TFI i Szef Zespołu Zarządzania Aktywami.

Tomasz Wilczęga

Zarządzający / Analityk ilościowy. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada certyfikaty CFA (Chartered Financial Analyst) oraz PRM (Professional Risk Manager). Karierę zawodową rozpoczął w 2011 roku w PwC jako audytor spółek z sektora finansowego. W latach 2013-2015 był zatrudniony w Zespole Analiz i Standardów Rachunkowości w Raiffeisen Polbank. W okresie 2015-2017 pracował w banku inwestycyjnym Nomura w Londynie, gdzie zajmował się wyceną kredytowych instrumentów pochodnych. Następnie był odpowiedzialny za stworzenie i wdrożenie systemu zarządzania ryzykiem inwestycyjnym w Biurze Maklerskim ING Banku Śląskiego. Od października 2019 rozwija Departament Ilościowego Zarządzania Aktywami oraz Departament Doradztwa Inwestycyjnego w Rockbridge TFI.

Zobacz także

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Partnerem odcinka podcastu jest RockBridge TFI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News