Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 27 luty [codziennie o 7.00 rano]. Polityka klimatyczna uderza w ceny kakao, Polska potrzebuje EBI do finansowania atomu, Energa szuka prezesa

Informacja dnia

Unia Europejska wprowadza surowe przepisy środowiskowe dotyczące pochodzenia kakao, zobowiązując firmy, takie jak Cargill, Ferrero, Nestle i Mars, do udowodnienia, że surowiec, który importują, nie przyczynił się do wylesiania lasów. Firmy muszą ściśle monitorować trasę kakao od zbioru aż do portu, co jest trudnym zadaniem, zwłaszcza w kontekście już istniejących trudności produkcyjnych i wysokich cen kontraktów terminowych. Działania mają umożliwić powstrzymanie zmian klimatu. Lasy pochłaniają w naturalny sposób duże ilości CO2.

Wprowadzenie nowych wymagań oznacza dodatkowe koszty dla firm, które muszą zainwestować w systemy śledzenia, zbieranie informacji etc. Jeśli firmy nie spełnią nowych standardów, nie będą mogły sprzedawać swojego kakao na terenie Unii Europejskiej, co może znacząco wpłynąć na ich działalność, zwłaszcza że UE jest największym nabywcą kakao z Wybrzeża Kości Słoniowej i Ghany.

W latach 2018-21, import kakao z Wybrzeża Kości Słoniowej do UE był wart 3 mld dolarów.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Niemcy ogłosiły rządową strategię ds. wychwytywania, składowania i wykorzystywania CO2.

 

udostępnij: