Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

[AKTUALIZOWANE] Motyka: zatory płatnicze w programie Czyste Powietrze to wina PiS; Siekierski: mamy ustępstwa KE ws. rolników; Hetman: Zielony Ład to większe koszta produkcji

Najważniejsze wypowiedzi dnia ze strony polityków na temat energetyki, przemysłu i klimatu. Wpis jest na bieżąco aktualizowany.


„Zatory w programie Czyste Powietrze pojawiły się z powodu braku zagwarantowania odpowiednich środków przez poprzednią ekipę. Rozwiązujemy ten problem, jednocześnie poprawiając program po uwagach Polek i Polaków, by był on bardziej efektywny” – stwierdził wiceminister klimatu, Miłosz Motyka, w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

„To ministrowie rolnictwa Telus i Kowalczyk z PiS implementowali zapisy europejskiego Zielonego Ładu i chwalili ten program. Na poziomie unijnym zwolennikiem i współautorem Zielonego Ładu był komisarz Janusz Wojciechowski” – dodał Motyka.

„Zielony Ład sprawił, że drastycznie podniosły się koszta produkcji i spadła cena zbytu towarów rolnych. Przeciwdziałamy temu. Minister Siekierski przekonał KE do ustępstw ws. środków ochrony roślin, a także w sprawie ugorowania ziemi” – poinformował minister rozwoju, Krzysztof Hetman w programie „Jeden na Jeden” w TVN24.

„Będę proponował, aby ugorowanie zostało zawieszone oraz, aby było podłączone pod ekoschematy - kto chce ten będzie to realizował i będzie miał za to środki płacowe. Pismo złożyliśmy, ale dodatkowo zawrzemy to w liście premiera Tuska. Na spotkaniu ministrów rolnictwa państw UE mocno podkreślałem, że musimy obniżyć wymagania Zielonego Ładu, a najlepiej całkowicie znieść absurdalne rozwiązania. Pierwsze sukcesy są – KE wycofała się z ograniczenia stosowania pestycydów” – stwierdził minister rolnictwa, Czesław Siekierski w Polskim Radiu 24.

Zobacz także: [WIDEO] Pierwsza polska elektrownia atomowa powstaje już 60 lat. Gierek, Kaczyński, Tusk.. kto był najbliżej
udostępnij: