Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 9 kwietnia [codziennie o 7.00 rano]. Europa potrzebuje 800 mld euro na sieci do 2030 r.; Do 2040 r. zużycie energii w Polsce wzrośnie o 40 proc.; Polska nie ma policzonego miksu energetycznego?

Informacja dnia

Europa będzie musiała zainwestować 800 mld euro do 2030 r. w samą infrastrukturę energetyczną, aby osiągnąć cele klimatyczne i utrzymać konkurencyjność przemysłu. 

Europejski Okrągły Stół dla Przemysłu, wpływowa brukselska grupa lobbingowa, stwierdziła w opublikowanym we wtorek raporcie cytowanym przez FT, że cele UE w zakresie redukcji i osiągnięcia zerowej emisji netto CO₂ do 2050 r. będą wymagały ogromnych inwestycji w sieci energetyczne, magazynowanie energii i instalacje wychwytywania dwutlenku węgla. 

Podczas gdy inwestycje o wartości 800 mld euro są niezbędne do osiągnięcia celów klimatycznych na 2030 r., łączna kwota 2,5 bln euro byłaby potrzebna, aby członkowie organizacji zakończyli zieloną transformację do 2050 r. i mogli prowadzić dalszą działalność biznesową. To olbrzymie kwoty i ich wygenerowanie będzie wymagało pomocy państw członkowskich. Prywatny biznes nie da sobie z tym rady – jak podkreśla Europejski Okrągły Stół dla Przemysłu.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Projekty fotowoltaiczne w Zachodniej Europie charakteryzują się dużo wyższym zagęszczeniem paneli aniżeli w Polsce. Specjalista z branży fotowoltaicznej opisuje jak rozwijając panele solarne w naszym kraju zrobić to dobrze…

https://x.com/KamilBalcerzyk/status/1777263442254029046

 

udostępnij: