Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 4 kwietnia [codziennie o 7.00 rano]. Amerykanie otwierają w Polsce Centrum Szkoleniowe Czystych Technologii; Sektor zdrowotny poważnie szkodzi klimatowi; PGE nie wypłaci dywidendy; Zwały węgla w polskich kopalniach

Informacja dnia

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka, ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski oraz Michael Goff z Departamentu Energii USA oficjalnie zainaugurowali działalność polsko-amerykańskiego Regionalnego Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii Energetycznych (CETC – Clean Energy Training Center). 3 kwietnia 2024 r. na Politechnice Warszawskiej odbyła się inauguracyjna sesja szkoleniowa z zakresu energetyki jądrowej. 

Powstanie Centrum jest związane z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej w województwie pomorskim z trzema reaktorami w amerykańskiej technologii AP1000. Jego zadaniem jest szkolenie kadr i rozwój kompetencji niezbędnych do rozwoju sektora jądrowego oraz realizacji projektów jądrowych w Polsce. Centrum oprócz współpracy z uczelniami będzie prowadziło równolegle szkolenia specjalistyczne wspierające polskie firmy zainteresowane zdobywaniem wiedzy i doświadczenia w sektorze jądrowym.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Przy polskich kopalniach w styczniu leżało 4,26 mln ton węgla.

https://x.com/energyinstratPL/status/1775463465131327737?s=20

 

udostępnij: