Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Nawet jeśli FTC zablokuje transakcję Activision Blizzard i Microsoft, to wciąż warto mieć ich akcje

Do sądu za sprawą Federalnej Komisji Handlu trafiła sprawa przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Rekordowa transakcja w branży gier w wysokości 68,7 mld USD rozgrzewa Wall Street już od początku roku. 

Federalna Komisja Handlu chce zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Sprawa trafi do sądu

Regulatorzy w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej również rozważają czy aby na pewno transakcja nie łamie przepisów o monopolu rynkowym. Co najciekawsze... rosnące szanse na zablokowanie transakcji nie wpływają na optymistyczne nastawienie analityków, którzy wystawiają bycze oceny dla spółek. Fundamenty biznesu ulegają poprawie, mówią.

Activision zbiera bycze oceny

FTC, czyli organ regulujący, złożył skargę, aby zablokować fuzję, zarzucając, że jeśli Microsoft kupi producenta takich gier jak Call of Duty to „zaszkodzi konkurencji jak producenci konsol poprzez odmowę lub pogorszenie dostępu rywali do swoich gier i usług subskrypcyjnych do swoich popularnych treści".

Akcje Activision nie zareagowały specjalnie na tę informację. Średnia cena docelowa 26 analityków pokrywających spółkę według platformy Saxo Banku wynosi 93 USD. Kapitalizacja spółki wynosi 59,80 mld USD.

W piątek analityk Benchmark, Mike Hickey podtrzymał swoją rekomendację KUPUJ i cenę docelową 100 USD dla Activision, szacując, że rynek akcji widzi obecnie zaledwie 38% prawdopodobieństwo sfinalizowania transakcji. „Przewidujemy, że inwestorzy będą skłonni ponownie zaangażować się w fundamentalne możliwości wzrostu ATVI, ponieważ wzrost przyspiesza, a transakcja MSFT stała się coraz bardziej niepewna, ponieważ regulator może skutecznie zablokować transakcję" - napisał. Analityk zwrócił uwagę na ogromny sukces wydanego niedawno tytułu Call of Duty: Modern Warfare II oraz na linię gier spółki na rok 2023. W skład linii wchodzi Diablo 4 i kolejna gra z serii Call of Duty.

activision wykres

Elon Musk już nie jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Zdetronizował go Bernard Arnault

W podobny sposób analityk Stifel Drew Crum potwierdził swoją rekomendację KUPUJ i cenę docelową na poziomie 95 USD, komentując, że „nadal postrzegamy Activision Blizzard jako niedowartościowany". Zauważył, że firma ma 9 USD w gotówce netto na akcję, która według jego prognoz wzrośnie do ponad 13 USD na koniec 2023 roku.

Wall Street przed branżą gier wideo widzi wzrosty

Firma badawcza NPD podała, że Call of Duty: Modern Warfare II stało się najlepiej sprzedającą się grą w USA w 2022 roku, zaledwie kilka tygodni po premierze. NPD powiedział również, że sprzedaż sprzętu do gier wideo wzrosła o 45% w stosunku do roku wcześniej w listopadzie, prowadzony przez „znaczny wzrost” sprzedaży konsol od Sony, czyli PlayStation 5.

Ogólny konsensus Wall Street na 2023 rok wskazuje, że produkcja i sprzedaż sprzętu komputerowego prawdopodobnie znacznie wzrośnie przez następne dwa lata, zapewniając impuls do przychodów w branży gier.

Stopy procentowe EBC i BoE w górę mimo, że recesja w Europie coraz bardziej prawdopodobna

udostępnij: