Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zaczynamy tydzień wynikowy w USA, który zakończy piątkowe przemówienie szefa FED Powella

W nadchodzącym tygodniu 73 spółki z indeksu S&P500 opublikują wyniki finansowe. Ważnym wydarzeniem jest trzydniowe sympozjum ekonomiczne w Jackson Hole, które zaczyna się w czwartek. Decydenci będą debatować nad trajektoriami inflacji i polityką pieniężną – co jest kluczowym wydarzeniem dla giełdy.

Głównym katalizatorem dla rynku ma być piątkowe wystąpienie przewodniczącego Fed Jerome Powella.

Ten tydzień to wyzwanie dla inwestorów

gm

W obliczu inflacji na najwyższym od wielu dekad poziomie, Fed już w tym roku znacząco podniósł stopy i oczekuje się, że będzie to robił do 2022 r., nawet jeśli ryzyko recesji pojawi się w związku z polityką, która osłabia popyt gospodarczy. Ostatni rajd giełdowy opierał się na optymizmie, że Fed może zacząć obniżać stopy w 2023 roku – ale komunikaty Fedu o tym, że walka z inflacją jest priorytetem zgasiły optymizm. 

„Gdy rynek szuka kierunku w sprawie niepewnych perspektyw gospodarczych i reakcji Fed, uwagi przewodniczącego Powella są jednym z kluczowych wydarzeń, które mogą wstrząsnąć oczekiwaniami dotyczącymi polityki USA z ich ostatniego zakresu, wraz z danymi o inflacji i zatrudnieniu poprzedzającymi wrześniową [decyzję Fed w sprawie stóp]" - powiedział Tim Wessel, analityk Deutsche Bank.

Działania Rezerwy Federalnej dominują w nastrojach inwestorów. Jerome Powell lubi powtarzać, że jego działania zależą od danych i jest ich mnóstwo do rozważenia, zanim prezes Rezerwy Federalnej wygłosi swoje kluczowe przemówienie na sympozjum w Jackson Hole w piątek. W zeszłym roku to właśnie na tym wydarzeniu Powell powiedział, że jego zdaniem „inflacja jest przejściowa" co chętnie media wypominały mu przez cały rok. 

Kolejne spotkanie Fed, gdzie zapadnie decyzja o stopach procentowych odbędzie się 21 wrześnie. Zatem niezależnie od tego, co powie Powell, inwestorzy prawdopodobnie będą czekać na to, czy tym razem będzie to podwyżka o 50 czy 75 punktów bazowych.

Sektor energii konwencjonalnej i odnawialnej jest relatywnie tani. Kryzys energetyczny stworzył wiele okazji inwestycyjnych uważa Saxo Bank

Inwestorzy czekają na kolejną rundę raportów o wynikach sprzedaży

gm

W tym tygodniu raporty opublikują: Nordson, Palo Alto Networks i Zoom Video Communications w poniedziałek; Advance Auto Parts, Dick's Sporting Goods, Intuit, J.M. Smucker, Macy's, Medtronic, Nordstrom, Toll Brothers i Urban Outfitters we wtorek; Nvidia, Autodesk, NetApp, Petco Health & Wellness, Salesforce, Snowflake, Victoria's Secret i Williams-Sonoma w środę; Burlington Stores, Dell Technologies, Dollar General, Dollar Tree, Gap, Marvell Technology, Peloton Interactive, Ulta Beauty, VMware i Workday w czwartek.

gm

Spółka, która ciąży na sektorze technologicznym. Nvidia podaje wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego 2023. Na początku sierpnia spółka ogłosiła słabsze od oczekiwanych wyniki sprzedaży w tym kwartale, co było spowodowane słabością segmentu gier. Od tego czasu akcje spadły o 6%. Średnia cena docelowa 44 analityków pokrywających spółkę wynosi 227 USD z przeważającą rekomendacją „Kupuj".

14 zagranicznych spółek z wysoką stopą dywidendy, których kurs akcji ma potencjał do wzrostów - znalezionych za pomocą platformy Saxo Banku

Tagi

udostępnij: