Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Warren Buffett w transie zakupów. Berkshire Hathaway wykorzystuje słabość rynku ropy i gazu

Berkshire Hathaway, spółka inwestycyjna legendarnego inwestora Warrena Buffetta, zakupiła kolejną porcję akcji firmy Occidental Petroleum. W ostatnich dniach Berkshire Hathaway kupiło 3,7 mln akcji spółki, zwiększając swoje posiadanie do 211,7 mln akcji, co stanowi 23,5% udziałów. To już kolejne zwiększenie udziałów w firmie, co pokazuje długofalowe podejście inwestycyjne wyroczni z Omaha.


Warren Buffett stawia na branżę energetyczną. Berkshire Hathaway zwiększa udziały w spółce z tego sektora

Berkshire Hathaway wykorzystuje obecnie słabość cen ropy i gazu ziemnego, by dokonywać zakupów akcji Occidental Petroleum poniżej 60 dolarów za akcję. Za ostatnią rundę zakupów Berkshire Hathaway zapłaciło około 218 mln dolarów i obecnie posiada pakiet akcji wart 12,6 mld dolarów.

Akcje Occidental Petroleum są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

OXY

Occidental Petroleum - ulubiona inwestycja Warrena Buffetta

W tym miesiącu Berkshire Hathaway intensyfikowało swoje zakupy akcji Occidental Petroleum, kupując około 8 mln akcji od 13 do 15 marca oraz kolejne 6 mln akcji na początku miesiąca. Zakupy te ilustrują cierpliwość Buffetta w budowaniu udziałów w firmach. Pierwsze zakupy Berkshire Hathaway w Occidental Petroleum zostały ujawnione już ponad rok temu.

Jack Ma wrócił do Chin. Akcje Alibaby zareagowały na to wzrostem

Zakup kolejnej porcji akcji Occidental Petroleum napędza trwające spekulacje na temat tego, jak duży pakiet tej firmy zostanie zakupiony przez Berkshire Hathaway i czy Warren Buffett chce mieć całą firmę. Kupno reszty Occidentalu prawdopodobnie kosztowałoby Berkshire Hathaway ponad 50 mld dolarów, zakładając cenę około 75 dolarów za akcję.

Oprócz udziałów w kapitale, Berkshire Hathaway posiada również prawie 84 mln warrantów na zakup akcji Occidental Petroleum, które można zrealizować po cenie nieco poniżej 60 dolarów za akcję, oraz 10 mld dolarów akcji uprzywilejowanych Occidental płacących 8% stopę dywidendy.

Warren Buffett lubi spółki energetyczne. Oprócz akcji Occidental Petroleum, Berkshire Hathaway posiada również około 27 mld dolarów w akcjach Chevronu. Inwestycje w te spółki są zgodne z filozofią Buffetta, który preferuje inwestycje w stabilne i dobrze zarządzane firmy, a sektor energetyczny jest dla niego szczególnie atrakcyjny ze względu na jego fundamentalne znaczenie dla gospodarki.

Akcje Berkshire Hathaway Inc. B są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

BRK2

Kryzys bankowy w Europie dopiero się zaczyna. Europejskie banki, z Deutsche Bank na czele, szukają alternatywnych źródeł finansowania

udostępnij: