Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Warren Buffett zmniejsza udziały banków w swoim portfelu. Sprawdzamy co kupił znany inwestor w Q422

Trwa sezon kwartalnych zgłoszeń inwestycyjnych dużych inwestorów. Mają oni obowiązek zgłaszać udziały, które są większe niż 5%. We wtorek poznaliśmy aktualny portfel Warrena Buffetta.

George Soros napełnił portfel akcjami Tesli. Sprawdzamy co jeszcze kupił znany inwestor w Q422

Jednak to, czego nie zrobił Warren Buffett może być najciekawszym aspektem 13-G firmy.

Według dokumentów opublikowanych we wtorek po sesji za czwarty kwartał 2022 roku, Berkshire Hathaway zmniejszył swoje udziały w Bank of New York, US Bancorp, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co i Activision Blizzard oraz zwiększył swój udział w Louisiana-Pacific.

Tak, Berkshire Hathaway (BRK/A, BRK/B) zmniejszył swój udział w Bank of New York (BK) do 25 milionów akcji w czwartym kwartale z 62,2 milionów akcji w trzecim kwartale. Spółka Warrena Buffetta zbyła również 91,4% udziałów w US Bancorp do 6,7 mln akcji, jak podaje agencja Reutersa. Berkshire zmniejsza swoje zainteresowanie Activision Blizzard (ATVI) o 7,3 mln akcji do 52,7 mln akcji oraz obniżył swoją pozycję na TSMC do 8,3 mln akcji. 

Udział w Louisiana Pacific (LPX) wzrósł do 7 mln akcji z 5,8 mln akcji.

Udział Berkshire w Apple (AAPL), jego największej inwestycji kapitałowej, wzrósł nieznacznie do 915,6 mln akcji, ale to nie dlatego, że firma kupiła więcej akcji. Zamiast tego, wzrost o około 300 000 akcji prawdopodobnie odzwierciedla włączenie akcji Apple posiadanych przez Alleghany, ubezpieczyciela, który Berkshire kupił w październiku.

a

Inflacja w USA najniżej od października 2021. Wskaźnik CPI spada już 7. miesiąc z rzędu

I chociaż 13-G pokazuje 278,2 mln akcji Occidental Petroleum, liczba ta obejmuje około 83,9 mln warrantów na zakup akcji, które Berkshire posiada od prawie czterech lat, a Berkshire nadal posiada 194,3 mln akcji, czyli 21% udziałów w firmie naftowej, i nie więcej. Warranty te mogą być wykonane po cenie około 60 USD za akcję. Warranty to długoterminowe opcje kupna, które pozwalają posiadaczowi na zakup akcji po z góry ustalonej cenie. Occidental zamknął się na poziomie 66,36 USD, co oznacza wzrost o 2,5%, co oznacza, że warranty są w cenie.

Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Raport 13-F Berkshire został złożony po zamknięciu sesji we wtorek i obejmuje wszystkie amerykańskie udziały w akcjach, a nie tylko te, w których udziały wynoszą 5% lub więcej. 13-F jest mniej obszerny niż 13-G, ponieważ nie obejmuje akcji posiadanych przez New England Asset Management, który jest częścią działu ubezpieczeń General Re Berkshire. New England Asset Management składa osobny raport 13-F, ale jego udziały są zawarte w raporcie 13-G Berkshire.

Berkshire, na przykład, posiadał 894,8 mln akcji Apple na koniec trzeciego kwartału na podstawie swojego raportu 13-F. New England posiadał 20,5 mln akcji.

Niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) nowym zagrożeniem dla inwestorów zainteresowanych chińskimi spółkami

udostępnij: