Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Warren Buffett stawia na branżę energetyczną. Berkshire Hathaway zwiększa udziały w spółce z tego sektora

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta zakupiła prawie 6 mln akcji Occidental Petroleum, zwiększając swój udział w tej firmie energetycznej do 200,2 mln akcji o wartości 12,2 mld dolarów, według najnowszego raportu. Ta inwestycja wywołała zainteresowanie wśród ekspertów rynkowych, którzy analizują, co to oznacza dla przemysłu energetycznego.


Akcje w Europie rosną najszybciej względem amerykańskich od 16 lat. Z czego wynika zainteresowanie inwestorów Starym Kontynentem?

Buffett wierzy w długoterminowe perspektywy branży energetycznej

Berkshire Hathaway ma teraz około 22,1% udziałów w Occidental Petroleum. Przy spadających cenach akcji i energii w ostatnich tygodniach, firma postanowiła dokonać ponownych zakupów, co wskazuje, że wierzy w długoterminowe perspektywy branży energetycznej. Nie jest to pierwszy raz, gdy firma Buffetta inwestuje w energetykę, a już wcześniej zakupiła akcje Chevronu o wartości 27 mld dolarów.

Akcje Occidental Petroleum są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

occidental petroleum

Goldman Sachs zaczyna pokrywać Apple i rekomenduje kupuj akcje producenta IPhone'a

Warto również zauważyć, że Berkshire Hathaway posiada prawie 84 mln warrantów na zakup akcji Occidental, które mogą zostać zrealizowane po cenie nieco poniżej 60 USD za akcję oraz 10 mld USD akcji uprzywilejowanych Occidental płacących 8% stopę dywidendy. Wszystkie te czynniki wskazują na to, że firma Buffetta wierzy w długoterminowe perspektywy rynku i jest gotowa inwestować w przyszłość.

Zgodnie z wymogami regulacyjnymi, Berkshire Hathaway musi ujawnić wszelkie zakupy lub sprzedaż w ciągu dwóch dni roboczych do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w formularzu 4. Firma rozpoczęła kupowanie akcji Occidental w 2022 roku.

Akcje Berkshire Hathaway Inc. B są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

berkshire hathaway

15 zagranicznych spółek, których stopa dywidendy przekracza 10%, a analitycy widzą potencjał wzrostu - znalezione skanerem Saxo Bank

Inwestycja Berkshire Hathaway to również sygnał dla innych inwestorów, którzy mogą brać pod uwagę długoterminowe perspektywy rynku i rozważać inwestycje w ten sektor. Jednocześnie, zakup akcji Occidental przez firmę Buffetta może wpłynąć na rynek akcji i wskazywać na perspektywy branży energetycznej dla innych inwestorów.

Elon Musk rozczarował inwestorów. Akcje Tesli w dół, mimo zapowiedzi nowej fabryki i premiery Cybertruck jeszcze w tym roku

Zgarnij 450 zł na prowizje i zbuduj swoje zagraniczne portfolio za darmo (tylko do 11 marca)

Saxo Bank to duński bank inwestycyjny, który w ostatnim czasie wprowadził znaczące zmiany w swojej ofercie dla polskich inwestorów. Zostały m.in. obniżone prowizje od transakcji i zlikwidowano dla klientów w Polsce opłatę za przechowywanie (custody fee). Bank udostępnia też atrakcyjne oprocentowanie wolnych środków na rachunku inwestycyjnym i zamierza wprowadzać kolejne udogodnienia.

Z tej okazji proponuje naszym widzom i czytelnikom dodatkowy bonus w postaci kwoty 450 zł na prowizje, do wykorzystania przez 3 miesiące w transakcjach na rynku kasowym. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, którzy zdecydują się otworzyć rachunek z naszego linku partnerskiego do 11 marca 2023 r.

Załóż rachunek w Saxo Banku do 11 marca i odbierz 450 PLN na prowizje 

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie.

udostępnij: