Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Michael Burry, znany niedźwiedź z filmu „The Big Short", przyznaje się do błędu inwestycyjnego na Twitterze

Michael Burry, inwestor znany ze swojego zakładu przeciwko kredytom subprime, 31 stycznia napisał na swoim Twitterze „Sprzedaj". Amerykańskie media już żartobliwie komentują, że przewidział 100 z 2 kryzysów, wieczny niedźwiedź.

Doszło jednak do przełomu. W czwartek opublikował wpis, gdzie posypuje głowę popiołem i pisze, że popełnił błąd w swojej strategii: „Wracając do lat 20-tych, nie było takiego pokolenia BTFD [BUY THE FU*** DIP - przyp. red.] jak wy. Gratulacje". 

Bitcoin z perspektywą nowego rynku byka. Dane z amerykańskiej gospodarki będą kluczowe dla przyszłości kryptowalut

Inwestor udostępnił również wykres Bloomberga, który pokazuje, że wzrosła średnia stopa zwrotu indeksu S&P500.

Założyciel FTX korumpował chińskich urzędników. Sam Bankman - Fried z nowymi zarzutami

Burry stał się sławny po tym, jak został sportretowany przez Christiana Bale'a w filmie „The Big Short". Jego fundusz inwestycyjny Scion Asset Management stanął po byczej stronie na akcjach GameStop w 2019 i 2020 roku, co przyciągnęło uwagę niesławnego forum Reddita WallStreetBets. Scion sprzedał swoje udziały w GameStop przed eksplozją akcji meme w styczniu 2021 roku, zgodnie z dokumentami regulacyjnymi. Burry nazwał ruchyze stycznia 2021 roku na akcjach GameStop „nienaturalnymi, szalonymi i niebezpiecznymi". W wywiadzie później w tym samym roku, porównał GameStop i inne akcje meme do bańki technologicznej w 1999 roku i rynku mieszkaniowego w 2007 roku.

W zeszłym miesiącu firma Burry'ego ujawniła bycze udziały w chińskich gigantach handlowych Alibaba Group Holding i JD.com. Inwestor nie odpowiada natychmiast na prośbę o komentarz do swoich postów na Twitterze.

Michael Burry słynie z wykorzystywania analizy fundamentalnej do inwestowania, co oznacza, że szuka on atrakcyjnych okazji inwestycyjnych w oparciu o dogłębną analizę finansową firm i ich przyszłych perspektyw. Burry preferuje długoterminowe inwestycje i podejście kontrariańskie, czyli inwestowanie przeciwko powszechnej opinii rynkowej. W przeszłości Burry odniósł sukces dzięki swojej strategii zakładu przeciwko kredytom subprime, co pokazuje, że potrafi wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do wykrywania nieracjonalnych zachowań rynkowych i inwestowania zgodnie z własnymi przewidywaniami.

Warren Buffett w transie zakupów. Berkshire Hathaway wykorzystuje słabość rynku ropy i gazu

udostępnij: