Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Gra Hogwarts Legacy może powtórzyć sukces GTA, a Wall Street liczy na miliardowe przychody. Zobacz jaka spółka na tym zyska

Mija ponad 10 dni od premiery gry Hogwarts Legacy. Produkcja szturmem zdobyła serca fanów historii o czarodziejach. Stworzenie wysokobudżetowej gry AAA z otwartym światem nie jest łatwe. Na każdy megahit jak Grand Theft Auto przypadają dziesiątki porażek. Gra może stać się większym dobrodziejstwem niż oczekiwano dla jej wydawcy i firmy macierzystej Warner Bros. Discovery (WBD). Wall Street liczy na miliardowe zyski.

Rynki finansowe i gospodarka się zmieniły, oto co będzie przynosić zyski w najbliższych latach - raport Saxo Bank, Podcast 21% rocznie

Hogwarts Legacy jest osadzony przed oryginalnymi historiami o Harrym Potterze i nie jest zakorzeniony w książkach lub filmach. Gra jest jednoosobową fabularną grą akcji, w której gracze wcielają się w rolę ucznia piątego roku w Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry.

Gry o Harrym Potterze mają długą historię mieszanych tytułów, które nigdy nie osiągnęły uznania krytyków. Avalanche nie miało doświadczenia w tworzeniu tego typu ambitnych projektów i było znane głównie z mniejszych tytułów. Gra była wielokrotnie opóźniana, a jej perspektywy wyglądały słabo. Hogwarts Legacy jednak przełamuje ten trend, a popyt na sequel będzie ogromny. 


To, co czyni grę wyjątkową, to wciągające środowisko i atmosfera. Twórcy stworzyli wirtualny świat prosto z uniwersum Harry'ego Pottera, który wygląda jak prawdziwe miejsce. Gra jest chwalona za wysoką jakość szczegółów głównego zamku, misterne gobeliny, obrazy na ścianach i witraże, jednocześnie grze towarzyszy piękna ścieżka dźwiękowa z muzyką klasyczną w tle. 

Na forach internetowych, odbiór gry jest w przeważającej mierze pozytywny. Najczęściej opinia jaka się powtarza to: Hogwarts Legacy jest „o wiele lepszy niż się spodziewałem" i „najlepsza gra wideo, w jaką kiedykolwiek grałem". Spodziewam się, że entuzjazm z ust do ust będzie wzrastał w miarę jak coraz więcej osób będzie grało i przechodziło dalej w grze.

Wall Street liczy na miliardowe przychody

warner bros

Porsche może stać się europejską Teslą. Akcje niemieckiego producenta samochodów wzrosły od debiutu 40%

Michael Pachter, analityk Wedbush, szacuje, że Hogwarts Legacy może sprzedać się w 8 milionach egzemplarzy, ponieważ „recenzje są dobre, a gra ma szybki start", ale nie podał w jakim czasie. Potencjał sprzedaży gry może być znacznie większy. Inwestorzy czasami wykorzystują oglądalność na Twitchu jako wskaźnik zaangażowania gry i jej prawdopodobieństwa sukcesu. 

Serwis GamesIndustry.biz poinformował, że Hogwarts Legacy miało największy tydzień premierowy w historii gier o Harrym Potterze, sprzedając o 64% więcej egzemplarzy niż poprzedni najlepiej sprzedający się tytuł z 2001 roku, powołując się na dane dotyczące fizycznej sprzedaży gier od GfK, która śledzi brytyjski rynek gier wideo. (Trendy sprzedaży w Wielkiej Brytanii są historycznie podobne do reszty świata). Gra cieszy się również sporą popularnością na platformie Steam, a według danych SteamDB to jest z najchętniej ogrywanych produkcji aktualnie.

steam hogwart legacy

„Berkshire Hathaway to najlepszy zakład na rynku”, mówi Charlie Munger na corocznej konferencji

Raport mówi również, że gra sprzedała 80% więcej egzemplarzy w pierwszym tygodniu niż zeszłoroczny hit Elden Ring, który sprzedał się w ponad 16,6 milionach egzemplarzy na całym świecie (od premiery w lutym do dnia 30 czerwca 2022 roku). Jeśli Hogwarts Legacy przebije Elden Ring w tym roku, co jest możliwe, może przynieść prawie miliard dolarów sprzedaży dla swojego wydawcy Warner Bros. Games.

Hogwarts Legacy to kolejny dowód na to, że Warner Bros. Discovery wie, jak pielęgnować kreatywne talenty. Pojawia się on kilka tygodni po premierze bijącego rekordy popularności serialu The Last of Us z oddziału HBO należącego do konglomeratu. Serial został już odnowiony na drugi sezon. Tworzenie rozrywkowych franczyz jest siłą napędową zarówno branży gier, jak i Hollywood.

Chociaż wyniki finansowe Hogwarts Legacy mogą nie wpłynąć zbytnio na sytuację spółki-matki Warner Bros. Discovery w tym roku (konsensus z Wall Street zakłada 44 miliardy dolarów przychodu), nie należy lekceważyć osiągnięcia gry.

Sukces Hogwarts Legacy zrodzi kilka kolejnych sequeli, prawdopodobnie blockbusterów, napędzających miliardy dolarów przyszłych przychodów.

George Soros napełnił portfel akcjami Tesli. Sprawdzamy co jeszcze kupił znany inwestor w Q422

Akcje spółki są dostępne na platformie Saxo Banku, który jest partnerem serwisu Strefa Global Market.

udostępnij: