Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Goldman Sachs zaczyna pokrywać Apple i rekomenduje kupuj akcje producenta IPhone'a

„Rekomendujemy zakup akcji Apple, ponieważ wierzymy, że skupienie rynku na wolniejszym wzroście przychodów z produktów zasłania siłę ekosystemu Apple oraz związane z nim trwałe i widoczne źródła dochodu" - powiedział w niedzielę w notatce analitycznej Michael Ng, który kieruje zespołem analityków Goldman Sachs. Bank inicjuje pokrycie analityczne po kilku latach przerwy. 

15 zagranicznych spółek, których stopa dywidendy przekracza 10%, a analitycy widzą potencjał wzrostu - znalezione skanerem Saxo Bank

Rynek powinien zwrócić większą uwagę na liczbę użytkowników Apple oraz na wzrost przychodów z usług, czyli tak zwane „Apple-as-a-Service", twierdzą analitycy Goldman Sachs.

Analitycy banku inicjują pokrycie akcji giganta technologicznego Apple rekomendacją „kupuj" oraz ceną docelową wynoszącą 199 USD za akcję, co oznacza 30% potencjał wzrostu.

apple

Według analityków Goldman Sachs, rynek za bardzo skupia się na krótkotrwałych negatywnych tendencjach wynikowych w postaci spadających przychodów z produktów Apple, a nie docenia potencjał wzrostu przychodów z usług Apple.

Elon Musk rozczarował inwestorów. Akcje Tesli w dół, mimo zapowiedzi nowej fabryki i premiery Cybertruck jeszcze w tym roku

W czwartym kwartale 2021 roku przychody Apple spadły o 5% do 117,2 mld USD, co stanowi pierwszy spadek przychodów kwartalnych od 2019 roku. Dyrektor generalny, Tim Cook, wskazał trzy główne powody tego spadku: przeciwności wynikające z kursów walut, związane z Covid-19 ograniczenia w dostawach - głównie w Chinach - oraz trudny globalny środowisko makroekonomiczne.

23 lata temu bańka internetowa Dot-Com osiągnęła szczyt. Wall Street wyciąga wnioski

Według analityków Goldman Sachs, wzrost liczby użytkowników Apple, rozwój usług oraz innowacje produktowe powinny „zrekompensować cykliczne przeciwności", takie jak spadający popyt na iPhone'y i urządzenia elektroniczne konsumenckie.

„Dzięki projektowaniu wyjątkowego sprzętu oraz rosnącej lojalności klientów, Apple ma coraz większą bazę zainstalowanych użytkowników. To z kolei pozwala firmie zmniejszyć liczbę osób, które opuszczają ekosystem, zmniejsza koszty pozyskiwania nowych klientów oraz zachęca obecnych do powtarzania zakupów", czytamy w notatce. Michael Ng dodał, że te przeciwności, zwłaszcza w kontekście przychodów z produktów, sprawiły, że wycena Apple jest „atrakcyjna".

Aktualnie akcje Apple handlują się po wielokrotności 24-krotności przyszłorocznych zysków. Analitycy Goldman Sachs oszacowali, że usługi będą stanowić większość wzrostu zysków brutto Apple w ciągu najbliższych pięciu lat i zauważyli "wystarczająco dużo możliwości zwiększenia udziałów na rynku". Sklepy z aplikacjami oraz subskrypcje treści, w tym Apple TV i Apple Music.

Inflacja na świecie spada zbyt wolno. Możliwość dalszych podwyżek stóp procentowych w USA zwiększa niepokój inwestorów

Handel akcjami wszystkich spółek wymienionych w artykule jest dostępny na platformie Saxo Investor. Nazwy spółek zawierają linki do platformy Saxo Banku - partnera Strefy Global Market.

udostępnij: