Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Merge Ethereum zwiększy przychody Coinbase - analitycy szacują ile

Przed Ethereum zakończenie długo oczekiwanej aktualizacji sieci blockchain. Fuzja (ang. merge) ma przekształcić sieć z protokołu proof-of-work na proof-of-stake. Taka aktualizacja ekosystemu aktywów cyfrowych ma zoptymn alizować sieć pod względem technicznym oraz ekonomicznym. Ta zmiana wpłynie również na spółki notowane na tradycyjnej giełdzie. 

The Merge, jak to nazywają entuzjaści, jest to zmiana podobna do wymiany silników w samolocie w połowie lotu. Jedna wada w kodzie może spowodować spustoszenie w ekosystemie kryptowalut.

Inflacja wstrząsnęła Wall Street. Fed musi dalej podnosić stopy procentowe

Kryptowalutowa transformacja

Jeśli Bitcoin jest cyfrową alternatywą na złoto to Ethereum jest walutą internetową. Każdy kto chce wybić swój token, kupić NFT to prawdopodobnie korzysta z sieci Eth. Ponad 3 mld USD wolumenu transakcji przepływa codziennie przez Ethereum. Około 60 mld USD w aktywach kryptowalutowych siedzi na jego blockchainie poprzez różne aplikacje.

Majstrowanie przy Ethereum nie jest sprawą błahą. Jednak deweloperzy sieci nie zamierzają po prostu majstrować - są na progu gruntownego remontu podstawowej hydrauliki i mechaniki Ethereum w ramach aktualizacji, którą entuzjaści nazywają The Merge.

Zmiana, która ma nastąpić około 15 września, jest dużym ryzykiem technologicznym i może być momentem transformacji dla kryptowalut.

Sercem aktualizacji jest zmiana mechaniki przetwarzania transakcji z obecnego systemu proof-of-work na proof-of-stake, który ma być znaczniej mniej energochłonny. Może to zwiększyć adopcję kryptowalut przez inwestorów zaniepokojonych czynnikami środowiskowymi. Obniża to również środowiskowe ryzyko regulacyjne dla Ethereum.

Ekologiczne rozwiązanie Ethereum

To ryzyko natomiast wciąż wisi nad Bitcoinem, który wykorzystuje system proof of work, polegając na komputerach rozwiązujących skomplikowane zagadki w celu zatwierdzenia transakcji, wydatkując ogromne ilości energii w tym procesie.

Takie zmiany wpłyną również na spółki notowane na tradycyjnej giełdzie. Merge może zwiększyć przychody Coinbase, który chce budować pozycję swojej platformy jako lidera „stakingu”, gdzie użytkownicy hodlują Ether jako część procesu walidacji transakcji, zarabiając w zamian zysk z ich zabezpieczenia.

Coinbase - która bierze 25% zysku - jest drugą co do wielkości platformą do stakingu, a Wall Street szacuje, że firma może wygenerować 250 mln USD przychodów z działalności i 60 mln USD zysku. Najbardziej bycza notatka szacuje roczne przychody ze stakingu na 570 mln USD.

Rok temu Salwador uznał bitcoin za legalny środek płatniczy, efekty eksperymenty wciąż trudno ocenić

Zmiana technologii Ethereum wyeliminuje potrzebę „wydobywania kryptowalut". Tutaj istotna informacja dla producentów kart graficznych (GPU), które były wykorzystywane w tym procesie. Wall Street wskazuje, że dla dostawców procesorów kart graficznych jak Nvidia (NVDA) i AMD (AMD) w długim terminie będzie pozytywne dla sentymenty, ponieważ ograniczy ryzyko kolejnego bolesnego cyklu bang/bust w przyszłości.

coinbase

Średnia cena docelowa 27 analityków pokrywających spółkę wynosi 100 USD. 

Merge nie będzie miał specjalnego wpływu na spółki takie jak Marathon Digital (MARA) i Stronghold Digital Mining (SDIG), ponieważ one ściśle wydobywają Bitcoin. Aktualizacja technologi może ponownie skupić uwagę na tym jak energochłonny jest proof of work.

Oczekuje się, że fuzja zakończy się do 20 września, a analitycy patrzą na 15 września jako prawdopodobny dzień zakończenia aktualizacji.

Najlepiej płynąć pod prąd i inwestować w czasie, gdy większość ludzi uważa to za błąd - mówi Dr Rainer Zitelmann

udostępnij: