Przejdź do treści
btc-okladka
Kategoria::
Kategoria

Rynki kryptowalut w świetle optymizmu: Bitcoin i nadzieje na nadejście ETF

W czwartek, pomimo braku znaczących impulsów na rynku kryptowalut, Bitcoin i inne cyfrowe aktywa zanotowały wzrosty, przywracając optymizm inwestorów co do perspektyw cenowych na koniec roku. Bycze nastroje wśród inwestorów kryptowalutowych skutkują wzrostem notowań Bitcoina o 3% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom powyżej 43 950 USD. Choć to nadal nieco poniżej niedawnego szczytu blisko 44 500 USD, warto zauważyć, że jest to najwyższy poziom od kwietnia 2022 roku.


Zobacz także: Saxo Bank szykuje cenową rewolucję w 2024 r. Prowizje i opłaty dla inwestorów znacząco spadną

„Obecnie obserwujemy pewien trend boczny na rynku", zauważa Rachel Lin z SynFutures. „To naturalna konsolidacja po gwałtownym wzroście, który mieliśmy okazję zaobserwować w listopadzie".

Warto podkreślić, że część dynamiki w sektorze cyfrowych aktywów wynika z oczekiwania, że amerykańskie organy regulacyjne wkrótce zatwierdzą pierwszy fundusz giełdowy Bitcoin (ETF), być może już na początku stycznia. Antycypacja tej decyzji wywołuje ożywienie zainteresowania inwestorów w momencie, gdy podaż tokenów pozostaje ograniczona, co może prowadzić do dalszych wzrostów cen.

Zobacz także: Te akcje mogą podwoić wartość w 2024 roku. 15 spółek z potencjałem wzrostu ponad 100%, według analityków

Dodatkowym wsparciem dla rynku kryptowalut są oczekiwania co do wielokrotnego obniżenia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w przyszłym roku. To działanie wpływa na wzrost Bitcoina, który idzie w parze z wzrostem indeksów Dow Jones Industrial Average i S&P 500, tworząc korzystne warunki makroekonomiczne dla wszystkich aktywów podatnych na ryzyko.

Nadchodzące wydarzenia, takie jak decyzja Komisji Papierów Wartościowych i Giełd odnośnie do spot Bitcoin ETF, oraz publikacja kluczowych wskaźników ekonomicznych poza danymi o inflacji, zwracają teraz uwagę inwestorów na święta. Pomimo braku wyraźnych katalizatorów, inwestorzy pozostają optymistami co do dalszych wzrostów Bitcoina. Wskaźniki na rynku opcji sugerują, że istnieje większe prawdopodobieństwo wzrostu niż spadku.

Poza Bitcoinem, również inne kryptowaluty zanotowały wzrosty. Ether, druga co do wielkości kryptowaluta, wzrosła o 2% do 2 260 USD. Wśród mniejszych tokenów zauważamy wzrosty Cardano o 3% oraz Polygon o 2%. Memecoiny również odnotowały wzrosty, gdzie Dogecoin zyskał 2%, a Shiba Inu 2%.

W obliczu zbliżających się świąt i braku wyraźnych katalizatorów, rynek kryptowalut pozostaje polem do obserwacji, z inwestorami wyczekującymi na dalsze ruchy i ewentualny przekroczenie przez Bitcoina poziomu 50 000 USD w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Zobacz także: Hossa na obligacjach. Powell napędził spadek rentowności
udostępnij: